Konut yapımında bir pay

Konut yapımında bir pay

inşaatta payıRusya'da konut yapımında paymüşterileri için önemli risklerle ilişkilidir. Dolandırıldığı gayrimenkul yatırımcıları, uzun vadeli inşaat, inşaat dondurma, teslimat için son tarihteki ihlaller hakkında genellikle duyup okuyabilirsiniz. Zamanında terk edilmesinin imkansız olan evlerde ev satın almak değil, dolandırıcıların, vicdana aykırı geliştiricilerin yemine kapılmamak için, aşağıdaki materyali kendiniz almanızı öneririm.

korumak için hissedarların hakları yapımında iştirak üzerinde bir yasa çıkardı (Federal Yasası 214 №), ona göre bir apartmanın mülk edinme üç yolu vardır:

 1. Hisse katılım anlaşması imzalamak (DDU).
 2. Konut ve İnşaat veya Konut Kooperatifi Kooperatifine (HCC ve ZhNK) Katılmak
 3. Konut belgelerinin edinilmesi.

Yasal bir temel de,yatırım anlaşmasının geliştiricisi, ancak faiz getirenler için çok risklidir. Gerçek şu ki, yatırım sözleşmesi inşaat evresinin herhangi bir aşamasında, gerek belgelendirilmeden proje ve kazı aşamasında bile sonuçlanabilir. Buna ek olarak, bu durumda, tamamlanmamış daire satmak (buna hakkı vermek için) işe yaramaz - yasalar yasaktır.

Için konut satın almak için en güvenilir yolBirincil pazar inşaatta sermaye katılımına ilişkin bir anlaşmanın imzalanmasıdır. Geliştirici başka seçenekler sunarsa, bazı zorluk ve sorunlar yaşadığı anlamına gelir.

DDU şemasına göre inşaata katılımı neden seçmelisiniz?

 • İlk olarak, geliştirici para toplayabilir(yani, yeni inşa edilen bir evde daire satmak için) DDU'ya göre, ancak inşaat izinleri, inşaat arazileri için belgeler de dahil olmak üzere izinler aldıktan sonra. Buna ek olarak, geliştirici proje bildirimini resmi yayınlarda ve / veya İnternette yayınlamalıdır.
 • konut yapımında payİkincisi, sonuçlanan tüm sözleşmeler, çift satışları hariç tutan Rosreestr'e kayıtlı olmalıdır.
 • Üçüncü olarak, faiz sahibi, dairesini atamak ve parasını geri almak için herhangi bir zamanda fırsat bulur.

İnşaatta bir pay almak ve sözleşmeyi imzalamak, şunları içermelidir:

 • alan, kat, oda sayısı, evin yapıldığı malzeme ve proje dokümantasyonundaki diğer konut parametreleri;
 • evin teslim süresi;
 • satın alınan dairenin fiyatı;
 • garanti şartları (tüm ev için en az beş yıl ve mühendislik iletişimi için en az üç yıl).

inşaatta hisse katılımı yasası

Sözleşmede, yukarıdaki dörtten en az bir madde varsa, sözleşme sonuçlandırılmamıştır.

Eğer geliştirici, evin teslim edilmesine ilişkin son tarihi ihlal ettiyse, Merkez Bankası'nın oranının 1 / 300'ü oranında bir ceza ödemek zorundadır. Alıcı bir birey ise, ceza iki katına ödenir.

Alıcı şartları karşılamayı reddedebilirDDU, eğer geliştirici, belirtilen süreden iki ay sonra evi faaliyete geçirmemişse ve aynı zamanda, konut kalitesi, gereklilikleri ve inşaat standartlarını karşılamıyorsa.

Bankaların 214. yasa kapsamındaki payının en güvenilir olduğunu gösteren önemli bir gösterge, bankalar bu tesislerde konut kredisi ihraç ediyor.

Tabii ki, sadece geliştirici olduğu gerçeği214 sayılı yasa kapsamında çalışır, aldatılmayacağınızı garanti etmez. Belirli bir evin yapımında pay almadan önce, geliştiriciyi dikkatli bir şekilde kontrol etmek önemlidir; bu, şartlar ihlal edip etmediği konusunda, pek çok ev inşa edip işe koyup koymadığını öğrenmek zorundadır. Geliştiriciye karşı hukuki iddialar için internette arama yapmak çok yararlıdır (örneğin Tahkim Mahkemesi web sitesinde).Related news

 • Hamileyim Hamilelik testi nasıl kullanılır
 • Yeni trend bayan saç modelleri 2019
 • Menkul kıymetlerin değerlemesi, amaçları
 • Bebek için burun damlaları - hangisini seçecek
 • Primlerden holistik sınıfa yavru kedi için ıslak yem değerlendirmesi

 • Konut yapımında bir pay

  Konut yapımında bir pay


  Konut yapımında bir pay

  Konut yapımında bir pay

  Konut yapımında bir pay

  Konut yapımında bir pay

  Konut yapımında bir pay

  Konut yapımında bir pay

  Konut yapımında bir pay

  Konut yapımında bir pay

  Konut yapımında bir pay

  Konut yapımında bir pay

  Konut yapımında bir pay

  Konut yapımında bir pay