Komedi Griboyedov Kahramanı Witten Vay PI Famusov: imge karakterizasyonu 2019

Komedi Griboyedov Kahramanı Witten Vay PI Famusov: imge karakterizasyonu 2019
21.09.2019

Komedi Griboyedov Kahramanı Witten Vay PI Famusov: imge karakterizasyonu 25

Komedi Griboyedov Kahramanı "Wit'ten Vay" PI Famusov: imge karakterizasyonu

Komedi A.S. Griboyedov'un "Wide from Wit" adlı eseri, keskinliklerini ve zamanın geçişi ile olan ilgisini kaybetmeyen eserler anlamına gelir. Dahası, yaratılış anından ayrı yıllar ne kadar çokturlarsa, o kadar değerli olurlar. Bu, değerli şaraplar, pitoresk tuvaller, heykeller, binalar vb. Ile gerçekleşir.

Arsa ve arsa

Famusov karakteristiğiÇelim ve arsa nedir, başlamak hatırlatalım. Bunlar, sanat eserlerini analiz etmenin imkansız olduğu en önemli edebi kavramlardır. İçerik dizisinde birbirlerinin yerini alan olayların sırasını adlandırmak alışılmış bir şeydir. Bu sabahki komedide Famousov'un evinde Sophia'nın dairelerinde sekreteriyle kazara çarpıştı. Moskova Chatsky'ye yaptığı ziyaretler, Afanasy Pavlovich ile olan görüşmelerde başarılı bir rakip olan kim olduğunu bulmak için yapılan bir konuşma daha da beklenmedik bir geliş oldu. Son olarak, top, tüm entrikaların ve karmaşıklığın doruk noktası, Chatsky'nin deli olduğuna dair söylentiler. Sophia'nın hayal kırıklığı, Famusov'un dehşeti ve genç "Carbonarius" un Moskova'dan kaçması. Arsa ve çatışma gelince, aslında iki karaktere bağlı: Chatsky ve Famusov. Onların özellikleri ve yardımları işin ana parametrelerini belirler. Sonun ne olduğunu daha ayrıntılı olarak inceleyelim.

Barely Moskova'nın kimliğine bürünme

"Wit'ten Vay" Famusov'un Özellikleri

Komedide Rusya'nın ilk başkentiyüzyıllar boyu şekillendirilmiş eski yaşam tarzının kişileştirilmesi. Sihir ve lüks öncelikle Catherine II'nin geçmiş zamanlarıyla ilişkilidir. Bu yüzyıl, ideal Famusov'u düşünüyor. Kahramanın karakteristiği, Griboyedov'un karakter için kazara seçtiği isminin anlamına çok iyi uyuyor. Latince'deki "Fama", "söylenti" anlamına gelir. Söylenti, tanıtım, diğerlerinin boş konuşmaları ve Pavel Afanasyevich korkuyor. O "bir şey ne olursa" ve iki "korku hikayeleri", yok "Prenses Marya Alekseevna ne diyeceğini." Bununla birlikte, "Famusov" isminin bir başka önemli anlamı önemlidir. Karakterin karakter olarak bilinen bir kişi olduğu, toplumda saygınlığın tadını çıkarırken o da karşılık gelir. Kahramanın küstahça olması, patronajı aranması ve görüşünün dinlenmesi akılsız değildir. planına Griboyedov göre, FAMUSOV (onun komedi karakteristik bunu kanıtlıyor) personifies eski aristokrat Moskova: misafirperver, görgü ve görgü dış kuralları, kaleci domostroevskih, ataerkil, otokratik ve feodal geleneklerin uymak, dedikodu, yürümeyi seven.

Ana Karakter Özellikleri

Famusov, "Wit from Wit" de hangi rolü oynuyor? Pavel Afanasievich'in karakterizasyonu kesinlikle açıktır. O bir dul yıllarda biniyor, ama aynı zamanda kendilerini teşhir oldukça Lisa sonra çalışmasını sağlar mükemmel sağlık, sahip oluyor, örnek mütevazi, Sophia önünde bir aile babası ve babasının derecesi. kendisinin ve haklı öfke bilim, eğitim söz ederken moda ve yeni zamanların uğruna o Kuznetsky çoğu yabancı dükkanları koyarak, dans ve "bütün bilimlerin" "Fransız, içinde" kızını öğretmek zorunda kaldı. Ona göre, öğrenme - tehdit hepsi yeni "bu veba", muhalefet, devrimci fikirlerin kaynağı, şeylerin tanıdık ve kolay kahraman kursu, otokratik bir sistem yerinden güç ve Famusov ve servet dayanan yolu, kırmak için. Zeki kurnaz ve hesaplama, "eski Rus usta" yüksek rütbe ve unvanlar, onur ve ücretler değil liyakat ve liyakat dağıtıldı kez "Maxim Petroviç," özlüyor, ama dalkavukluk, asalaklığın, dalkavukluk ve masal temelinde. Molchalin olduğu gibi Hardcore serfdom ve gerici, fakir olanlar üzerinde seyir, bu bir hayırsever olarak keyfi eylemlerle olduğunu. Onun kesin inancı, Sophia: "Kimler fakir, sen bir çift değilsin" diyor. Bu aynı zamanda Famusov'un oldukça parlak bir özelliğidir. "Wit adlı Yazıklar", aslında, bu iki dönemini, "Geçen yüzyılın" portresi ve onun etrafında tek Chatsky kişileştirme oldu Skalozub, Prenses Maria Alekseevna, prensler Tugouhovskih, Famusov kendisi, hem de "bu yüzyılda", yürüyüş yaptılar.

Famusov'un karakterizasyonu "Wit dan Woe"

Eleştirmenlere göre komedide bir zafer vardıChatsky için. Ama çok şüpheli, daha fazla yenilgi anımsatan. Ve Famusov'un rezonansları, alas, toplumun ana rutin kısmı olarak kaldı ve olmaya devam ediyordu.

Komedi Griboyedov Kahramanı Witten Vay PI Famusov: imge karakterizasyonu 2019

Komedi Griboyedov Kahramanı Witten Vay PI Famusov: imge karakterizasyonu 2019

Related news

 • Hangi muz daha yararlıdır - sarı veya yeşil: vücuda özellikler, faydalar ve zararlar
 • Alpagut34
 • Havuçlu Rulo Kurabiye Tarifi
 • Acılı Ezme Salata
 • VELA HOTEL -MARMARİS İÇMELER

 • Komedi Griboyedov Kahramanı Witten Vay PI Famusov: imge karakterizasyonu 24

  Komedi Griboyedov Kahramanı Witten Vay PI Famusov: imge karakterizasyonu


  Komedi Griboyedov Kahramanı Witten Vay PI Famusov: imge karakterizasyonu 24

  Komedi Griboyedov Kahramanı Witten Vay PI Famusov: imge karakterizasyonu 60

  Komedi Griboyedov Kahramanı Witten Vay PI Famusov: imge karakterizasyonu 36

  Komedi Griboyedov Kahramanı Witten Vay PI Famusov: imge karakterizasyonu 27

  Komedi Griboyedov Kahramanı Witten Vay PI Famusov: imge karakterizasyonu 11

  Komedi Griboyedov Kahramanı Witten Vay PI Famusov: imge karakterizasyonu 57

  Komedi Griboyedov Kahramanı Witten Vay PI Famusov: imge karakterizasyonu 14

  Komedi Griboyedov Kahramanı Witten Vay PI Famusov: imge karakterizasyonu 83

  Komedi Griboyedov Kahramanı Witten Vay PI Famusov: imge karakterizasyonu 4

  Komedi Griboyedov Kahramanı Witten Vay PI Famusov: imge karakterizasyonu 84

  Komedi Griboyedov Kahramanı Witten Vay PI Famusov: imge karakterizasyonu 21

  Komedi Griboyedov Kahramanı Witten Vay PI Famusov: imge karakterizasyonu 75