Kolayca Gıdıktan Nasıl Kurtulabilirisiniz 9 16.01.2019, 02:44

Kolayca Gıdıktan Nasıl Kurtulabilirisiniz

Kolayca Gıdıktan Nasıl Kurtulabilirisiniz

Yaşlanmamızı vurgulayan yüz, boyun veya ellerimizde görünen farklılıklar yaşlılık belirtileri olabilir. yaşlılığın en yaygın belirtilerinden biri de boyun altında oluşan gıdığımız yani halk arasında çift çene olarak da adlandırılmaktadır. gevşek bir cilt kadınlarda özellikle diyet sonrası görülebilmekle beraber genetik faktörlere de bağlanabilir. Peki görünümüzü kötü etkileyen bu gıdıktan kurtulmak için neler yapabiliriz?

Eğer kilolu iseniz sağlıklı yemekler tüketerek, sağlıklı gıda diyeti uygulayarak ve yapacağınız çene egzersizleri ile gıdığınızdan kısa sürede kurtulabilirsiniz.

Nasıl Kolayca Gıdıktan kurtulabilirisiniz ? İşte ipuçları …

Saf su içmek

Mümkün olduğu kadar çok su içmelisiniz. günlük tükettiğiniz su tüketimi en az 2 litre olmalıdır. Su içerek vücudunuzu nemlendirebilir ve kalorinizi kontrol altında tutarak, zararlı organizma toksinlerden kurtulmanıza yardımcı olacaktır. Bu arada sınırlamanız gereken yiyecek ve içeceklere de dikkat etmelisiniz. Mesela şekerli çay, şeker ile kahve, meyve kokteylleri veya milkshake ve tabi ki alkol gibi yüksek kalorili içeceklerin her türlü alımından kaçınmalısınız.

kolayca gıdıktan nasıl kurtulabilirsiniz

kolayca gıdıktan nasıl kurtulabilirsiniz

Fazla hareket etmek

Diyetinize ilave olarak düzenli olarak spor yapmayı ihmal etmemelisiniz. Eğer spor salonlarına gidecek vakit bulamıyor yada bir bütçe ayıramıyorsanız sabahları koşabilir, yürüyüş yapabilir, bisiklete binebilirsiniz.

Gıdık için Çene egzersizleri

Uygulama ağzınızı geniş olarak açın ve alt çenenizle sanki bir şey karıştırıyormuş gibi çenenizi hareket ettiriniz. bu egzersizi gün içerisinde bir kaç kez tekrarlayabilirsiniz. Bu egzersizin başka bir kolay yolu da çiğneme taklit etmedir. Sadece ağzınızı açıp kapatarak yaptığınız hareketlerle boyun kaslarınızın çalıştığını fark edeceksiniz. bunun yerine sakız da çiğneyebilirsiniz. Ayrıca başınızı omuzunuzun bir tarafına çevirip yaklaşık 10 saniye ağzınız açık bu şekilde durduğunuzda farkı hissedeceksiniz. Bu işlemi günde bir kaç kez tekrarlayabilirsiniz. duruşunuzu düzeltin Bir bilgisayar önünde veya masa başında otururken her zaman sırt düz şekilde olacak bir sandalyede oturmalısınız. Masa üzerinde öne eğilmek omurga ile bağlantılı bir sorun da oluşturabilir.

Çerrahi işlem

Yukarıda saydığımız tüm bu teknikleri denediniz ve hala gıdığınızdan kurtulamıyor iseniz son çare cerrahi işlem uygulamasıdır. bu konuda bir plastik cerrahi uzmanından yardım alabilirsiniz.


Kolayca Gıdıktan Nasıl KurtulabilirisinizFotograf fotograflar galeriler Goruntuler

Related news

 • 2019 yeni yıl saç modelleri
 • Boşanma davası nasıl hazırlanır
 • Çok İzlenen Videolar

 • Kolayca Gıdıktan Nasıl Kurtulabilirisiniz 69

  Kolayca Gıdıktan Nasıl Kurtulabilirisiniz


  Kolayca Gıdıktan Nasıl Kurtulabilirisiniz 69

  Kolayca Gıdıktan Nasıl Kurtulabilirisiniz 51

  Kolayca Gıdıktan Nasıl Kurtulabilirisiniz 29

  Kolayca Gıdıktan Nasıl Kurtulabilirisiniz 54

  Kolayca Gıdıktan Nasıl Kurtulabilirisiniz 98

  Kolayca Gıdıktan Nasıl Kurtulabilirisiniz 18