Kilo Verdiren Bitki Çayları Tarifi: Zayıflatan Bitki Çayları


Kilo Verdiren Bitki Çayları Tarifi: Zayıflatan Bitki Çayları

Kilo Verdiren Bitki Çayları Tarifi: Zayıflatan Bitki Çayları

Zayıflatan bitki çayları

Zayıflatan bitki çayları

Kilo vermek ve sağlıklı bir şekilde zayıflamak için diyet programlarına ek olarak bitkisel çaylar da tüketilebilir. Özellikle yağ yakıcı özellikleri olan bitki çayları tüketilmelidir. Bitkiler antioksidan içerikleri sayesinde vücuttaki toksinlerden kurtulmaya yardımcı olur. Özellikle oolong çayı, mate çayı, papatya çayı, anason çayı, rezene çayı ve yeşil çey gibi çaylar tüketilebilir. Bu çaylar gevşetici, uyarıcı ve yatıştırıcı özellikleri ile bilinir. Stres giderici, enerji verici ve bağışıklık artırıcı ya da detoks etkisi olan bitki çayları kilo verme sürecinde son derece etkilidir. Aynı zamanda kalp ve damar sağlığının korunmasına da yardımcı olur. Antioksidan ve diüretik lifler açısından zengin olan bitkisel çaylar; ısırgan, karahindiba ve sinameki yaprağı, rezene tohumu, ginsengi kökleri gibi bitkiler de kullanılabilir. Bitkisel çaylar sıcak ya da soğuk olarak hazırlanabilir. Ancak bazı bitkiler bazı kişilerde alerjiye neden olabilir. Bu nedenle dikkatli kullanılmaları önerilir. Ayrıca hamile kadınlar ve emziren kadınlar bitki çaylarını çok fazla tüketmemeli; öncelikle doktora danışmalıdır.

Bitki çayları ile zayıflama: Bitki çaylarının faydaları:

Bitkisel çayların faydaları: Bağışıklığı güçlendirir

Antioksidanlar ve mineraller içeren bitkisel çaylar bağışıklığın güçlenmesine yardımcı olur. Hastalıklara karşı koruma sağlar. Ginseng, ısırgan otu, yeşil çay ve karahindiba bitkisi bağışıklığı güçlendiren bitkiler arasındadır. Yüksek kolesterol, obezite, tiroid gibi hastalıkların da önlenmesini sağlar.

Bitkisel çaylar neye iyi gelir: Metabolizmayı hızlandırır

Antioksidan içeriği olan bitkisel çayların düzenli olarak tüketilmesi metabolizmanın hızlanmasını sağlar. Bu şekilde yağ yakımını da hızlandırır. Bu tür çaylar aynı zamanda iştah bastırıcı özellikler de gösterir.

Bitki çaylarının yararları: Kolesterol düzeyleri

Bitkisel çayların düzenli olarak tüketilmesi kolesterol düzeylerinin dengelenmesini sağlar. Aynı zamanda hipertrigliseridemi, hiperkolesterolemi, hiperglisemi ve hipertansiyon gibi sağlık sorunlarını da engeller. Kandaki kolesterol düzeylerini düşürür. Kalp ve damar hastalıklarına karşı koruma sağlar.

Bitkisel çaylar ile nasıl kilo verilir: İştahı azaltır

Kediotu gibi bitkilerin çayları iştahın azaltılmasına yardımcı olurken aynı zamanda tokluk hissi yaratır. Açlığı bastırır. Bitki çaylar iştah kapatıcı özellikleri sayesinde de diyet için önerilir.

Bitkisel çayların yararları: Sindirim sistemini geliştirir

Bitkisel çaylar doğal idrar söktürücü özellikleri ile bilinir. Ödem ve vücutta su tutmayı engellerken aynı zamanda antioksidan içeriği ile vücuttaki toksinlerin dışarı atılmasını sağlar. Sindirim sistemi için de son derece faydalıdır. Sindirim sisteminin temizlenmesine yardımcı olur. Özellikle tarçın kabuğu, hatmi kökü, zencefil kökü, ısırgan yaprakları, sinameki ve karahindiba gibi doğal laksatifler önerilir. Vücuttaki tüm serbest radikallerin hızla dışarı atılmasını sağlar. Ayrıca maydanoz gibi sebzeler de çay olarak demlenebilir. Diüretik özellikleri vardır. Vücutta su tutulmasını önlerken idrar yolu ile toksinlerin dışarı atılmasını sağlar. Ayrıca maydanoz C vitamini ve bioflavonoidler açısından zengindir. İdrara çıkışı artıran karahindiba çayı ve rezene çayı yağ yakımında da etkilidir. Şişkinliği azaltır ve kabızlık gibi durumları engeller.

Bitkisel çaylar genel sağlık için faydalı olduğu kadar kilo vermeye de yardımcı olur. Her gün düzenli olarak 3 bardak bitkisel çay tüketilebilir. Ancak sadece bitkisel çayların tüketilmesi kilo verdirmez. Mutlaka sağlıklı ve dengeli bir beslenme planına da uyulmalıdır. Taze sebze ve meyveler bol bol tüketilmelidir. Özellikle yeşil sebzelerin tüketilmesi önerilir. Gazlı ve asitli içecekler yerine günde 3 bardak su tüketilmelidir. Suyun yanı sıra taze sıkılmış meyve ve sebze suları da içilebilir. Kilo verme sürecinde beslenme düzeni kadar yaşam tarzı da etkilidir. Düzenli egzersiz yapılması yağ yakımını hızlandırır ve genel sağlığın korunmasını sağlar.

Kilo Verdiren Bitki Çayları Tarifi: Zayıflatan Bitki Çaylarıresim fotograflar


Related news Kilo Verdiren Bitki Çayları Tarifi: Zayıflatan Bitki ÇaylarıKilo Verdiren Bitki Çayları Tarifi: Zayıflatan Bitki Çayları


Kilo Verdiren Bitki Çayları Tarifi: Zayıflatan Bitki Çayları


Kilo Verdiren Bitki Çayları Tarifi: Zayıflatan Bitki Çayları


Kilo Verdiren Bitki Çayları Tarifi: Zayıflatan Bitki Çayları


Kilo Verdiren Bitki Çayları Tarifi: Zayıflatan Bitki Çayları