Kilo Almanın Yolları: Kilo Aldıran Yiyecekler 2019

Kilo Almanın Yolları: Kilo Aldıran Yiyecekler 2019
Kilo Almanın Yolları: Kilo Aldıran Yiyecekler


Kilo Almanın Yolları: Kilo Aldıran Yiyecekler

Kilo aldıran yiyecekler

Kilo aldıran yiyecekler

Kilo almak için sağlıklı bir beslenme planı oluşturulması şarttır. Yağlı besinlerin ve sağlıksız yağların olduğu kilo alma diyetleri son derece sağlıksızdır. Kilo almak için besleyici ve doyurucu gıdaların yanı sıra kas gelişimine yardımcı olan besinler de beslenme düzenine eklenmelidir.

Kilo almak için diyet: Kilo aldıran diyet

1 – Kilo aldıran gıdalar: Yoğurt:

İçerisinde bir sürü besin bulunduran yoğurt, günlük yenen büyük bir besindir. Birçok sağlık yararlar sunan yoğurt, bağırsakları sağlıklı tutmak için ‘iyi’ bakteriler içerir.Aynı zamanda sindirimi kolaylaştıranzengin miktarda proteine sahiptir. Yoğurtta diğer besinlerin yanı sıra kalsiyum, B vitaminleri, folik asit, laktik asit, potasyum, magnezyum, fosfor, iyot ve çinko bulunmaktadır.Sindirim sistemini sağlıklı tutmanın yanında yoğurdun günlük alımı, bağışıklık sistemini güçlendirir, kilo kaybına yardımcı olur, vajinal mantar enfeksiyonları içinde etkili davranır, yüksek kan basıncını önler, kolesterolü düşürür ve ağız sağlığını destekler.bu yüzden, günlük olarak canlı kültürleri ile 1 bardak yoğurt yemek gerekmektedir. Tüketilen yoğurt üzerine muz, nar ve çilek gibi meyve parçaları ya dafındık ile kabak çekirdeği konulabilir. Hatta favori kokteylleri hazırlamak için de yoğurt kullanılabilir.

2 – Kilo alma diyeti: Yaban mersini:

Çilek ve diğer meyveler gibi yaban mersini deher türlü sağlık için yararlı olarak kabul edilir. Bu meyvenin içeriğinde yüksek miktarda lif, C ve K vitamini ve manganez bulunmaktadır.Yaban mersini diğer besinlerin yanı sıra, A vitamini, riboflavin, folat, niasin, magnezyum, potasyum, bakır, demir ve çinko içerir. Bu meyvenin yaklaşık yüzde 85’i sudur ve kalorisi çok düşüktür.Antioksidan bakımından zengin olan yaban mersini serbest radikal hasarına karşı olmanın yanı sırakararsız moleküllere karşı da vücudu koruyarak yaşlanma ve kanser gibi hastalıklara olumlu katkıda bulunabilir. Yaban mersini ayrıca, bağışıklığı artırmak kilo kaybına yardım etmek, beyin gücünü artırmak, kalp sağlığı ile görme sağlığını desteklemek, sindirimi teşvik etmek ve kan şekeri düzeylerini kontrol etmek bakımından çok faydalıdır. Bunun için, her gün 1 bardak yaban mersini yemek gerekmektedir. Ayrıca, kahvaltı besinlerine, kokteyllere, tahıllara ve yoğurda ilave edilebilir.

3 – Kilo aldıran sebzeler: Ispanak:

Ispanak popüler yeşil yapraklı bir sebzedir ve A, C, K vitaminleri bakımından zengin bir kaynaktır.Ayrıca, diyet olarak kullanılan ıspanağın içeriğinde lif, demir, kalsiyum, potasyum, bakır, çinko, selenyum, magnezyum ve E vitamini zengin miktarda bulunmaktadır.Bunun yanı sıra vücudun bağışıklığını arttıran lutein ve zeaksantinadında antioksidanlar içerir.Bu besleyici yeşil yapraklı besin, diyabet, kemik kaybı, bazı kanser türleri, kalp hastalıkları ve felç dahil olmak üzere ciddi sağlık durumları önlemeye yardımcı olur ve kontrol edebilir. Hattadetoksifikasyon yardımcıları sayesinde kansızlığı önler, iltihabı azaltır ve göz sağlığını olumlu geliştirir. Ispanak salata, sebze suyu ya da çiğ olarak günlük 1 fincan tüketilmelidir. Ancak, ıspanağın pişmiş tercih edilmesi durumunda günde 1/2 fincan hedeflenmesi gerekir. Çeşitlilik için, lahana gibi diğer yeşil yapraklı sebzeler ile ıspanak yer değiştirilebilir.

Not: Ancak, oksalatları içerdiği için, böbrek ya da safra kesesi sorunları olan kişilerin, ıspanak yemekten kaçınmaları gerekir.

4 – Kilo aldıran meyveler: Elma kilo aldırır mı?

Elma, C vitamini (güçlü doğal bir antioksidan), B-kompleks vitaminleri (riboflavin, tiamin ve B6 vitamini) ile lif bakımından zengin bir kaynaktır. Bu özellikleri ile elma, serbest radikallerin etkilerinden vücudu korumaya yardımcı olmaktadır. Elmanın içeriğinde diğer mineraller kalsiyum, potasyum ve fosfor da yer almaktadır. Düşük kaloriye sahip olan elma ve hiçbir yağ ya da kolesterol içermez. Günde 1 elma yemek, kanser, hipertansiyon, diyabet ve kalp hastalıklarına yakalanma riskini azaltabilir. Ayrıca, nörolojik sağlığı iyileştirmek, alt kötü kolesterolü önlemek, kemikleri güçlendirmek ve ağız sağlığını desteklemek gibi faydaları vardır.Sağlıklı bir atıştırmalık olarak yenen bu meyve, pişmiş tatlıların içerisinde ya da meyve suyu şeklinde tüketilebilir.

5 – Kilo almak için ne yemeli: Limon kilo aldırırmı?

Limon C vitamini bakımından güçlü bir antioksidan olarak gereklidir ve günlük olarak alımı bağışıklığa destek verir. Ayrıca, kalsiyum, potasyum, magnezyum, demir, A ve B vitaminleri açısından iyi bir kaynaktır. İçerisinde bulunan güçlü, antibakteriyel, antiviralsayesinde bağışıklık arttırıcı etkilere sahiptir.Limon vücut bağışıklığına destek vererek, bakteriyel ve viralenfeksiyonlara karşı vücudu korur. Ayrıca limon, astım, düşük ve yüksek tansiyonu önlemek, kanı arındırmak, kilo kaybına yardımcı olmak, kolon sağlığına, inme riskine, kansere karşıolumlu desteklemek ve cilt sağlığını geliştirmek için kullanılır.Limonun sağlık yardımlardan yararlanmak için, sabahları aç karnına günlük hazırlanan biraz ham bal ile ½ limon suyu birlikte ılık bir bardak su içine eklenir ve içilir.

6 – Kilo aldırıcı kuruyemişler: Badem kilo yaparmı?

Badem ağaçlarının meyvelerinden gelen tohumlar besin doludur. Badem, E vitamini, bakır, magnezyum ve yüksek kaliteli protein bakımından zengin bir kaynaktır.Ayrıca, elyaf, riboflavin, demir, kalsiyum ve çok sayıda temel amino asitlerinin yanı sıra zengin miktarda bakır ve fosfor içerir.Yüksek antioksidana sahip olan badem, yaşlanma sürecine karşı ve kanser de dahil olmak üzere birçok hastalığın riskini arttıran oksidatif hasara karşı hücreleri korur. Tüm bunların yanı sıra badem, kabızlığı önlemek, kemikleri güçlendirmek, beyin gücü artırmak, kilo artışını önlemek için yardımcı olurken, düşük kötü kolesterol, diyabet kontrolü ve kalp sağlığını teşvik eder. Ayrıca badem, cildi sağlıklı tutar ve saç dökülmesi, saç kuruluğu gibi diğer yaygın saç sorunlarını da çözebilir.Sadece günde bir avuç badem yemek, vücut sağlığını iyileştirmek için yardımcı olabilir.Sağlıklı bir atıştırmalık olarak tuzsuz ya da ıslatılmış badem yemek önerilir. Bunun yanı sıra, diyet listesinde badem sütü, badem unu ve badem ezmesi bulunabilir.

Not: Ancak, böbrek ya da safra kesesi sorunları olan kişiler için oksalatları içermesi nedeni ile badem yemek sakıncalı olabilir.

7 – Kilo yapan yiyecekler: Keten tohumu:

İnsanlar tarafından tüketilen en eski gıdalardan biri olarak kabul edilen keten tohumu, herhangi bir diyet programınadahil edilmelidir. Keten tohumu, omega-3 yağ asitleri ve lif bakımından zengin bir besindir. Keten tohumu içerdiği diğer besinlerin yanı sıra, B1 vitamini, mangan, protein, bakır, magnezyum, fosfor, çinko ve selenyum içermektedir. Ayrıca gluten içermez.Keten tohumunun düzenli alımı meme kanseri ve belirli bir hormon ile ilgili kanserleri önlemeye yardımcı olur. Ayrıca, kolesterol düşürücü ve kan şekeri kontrolü ile kalp hastalıklarına karşı korumak, sıcak basması hafifletmek, sindirim teşviki için etkilidir. Keten tohumunun sağlık yardımlardan yararlanmak için, diyet listesine günlük 1 ile 2 yemek kaşığı keten tohumu eklemek önerilir. Ayrıca, tatlılar, meyve suyu, yoğurt, tahıllar, salata ya da çorba içine keten tohumu serpmek tavsiye edilir ve hatta yemek pişirme sırasında da kullanılabilir.

Not: Lif alımını artırmakiçin diyet programına keten tohumu eklerken, gün boyunca bol su içmeye dikkat etmek gerekir.

8 – Brokoli kilo aldırırmı?

Brokoli mükemmel besin özelliklerine sahiptir ve sağlık faydalarını geniş bir yelpazede sunanturpgillerden popüler bir sebzedir. Bu sebze içerdiği K ve C vitaminlerinin yanı sırafolat (folik asit), potasyum, lif, kalsiyum, magnezyum, fosfor, biraz çinko ve demir içeren zengin bir kaynaktır. Ayrıca, doymuş yağ özelliği ile kolesterol bakımından çok düşüktür.Bu yeşil sebze özellikleri sayesinde, göz sağlığını destekler ve kemikleri güçlendirir. Aynı zamanda kalp ve damar sağlığını destekler, bağışıklık sistemini güçlendirir, kanseri önler, kan basıncını düzenler, beyin gücü artırır, erken yaşlanmayı durdurur. Bu neden ile bir haftada 2 ya da 3 kez yaklaşık 2 su bardağı brokoli tüketmek önerilir. Brokoliden buğulama ya da pişmiş yararlanmak mümkündür. Hatta bu çok yönlü sebze salatalar, köriler ve çorba içine de karıştırılabilir.

Kilo Almanın Yolları: Kilo Aldıran Yiyecekler 2019

Kilo Almanın Yolları: Kilo Aldıran Yiyecekler 2019

Related news Kilo Almanın Yolları: Kilo Aldıran YiyeceklerKilo Almanın Yolları: Kilo Aldıran Yiyecekler


Kilo Almanın Yolları: Kilo Aldıran Yiyecekler


Kilo Almanın Yolları: Kilo Aldıran Yiyecekler


Kilo Almanın Yolları: Kilo Aldıran Yiyecekler


Kilo Almanın Yolları: Kilo Aldıran Yiyecekler