Kendi elleriyle bir motoblok için disk çapa nasıl yapılır 18 20.02.2019, 11:32

Kendi elleriyle bir motoblok için disk çapa nasıl yapılır?

Bir arazi parçanız varsa, o zamanMuhtemelen patatesleri yetiştirir, ekimi özel aletler yardımıyla üretilmesi daha kolay olacaktır. Bunlardan biri, bir disk bloğunu bir motor bloğu için ayırt edebilir. Ellerinizle bu araç kolaylıkla yapılabilir. Doğaçlama araçlardan bu tür bir tepe yapının basit bir modeli yapılabilir.

Limon boynuzu üretimi

kendi elleriyle bir motor bloğu için disk kirpi

Bir boynuz yapmanın en kolay yoluSabit bir yakalama genişliğine sahip bir modelin çalıştırılmasıdır. Bu konstrüksiyon birbirine bağlı ve biraz uzayan ve aynı zamanda birbirine sabitlenmiş kanatlarla temsil edilir. Ekipmandaki bu tür elemanlar 2 olmalıdır. Kanatların sabit kalması için, sapın genişliğini ayarlamak imkansız olacaktır. Bu nedenle, yataklar arasındaki genişliğin alete uyarlanması gerekecek, tersi de doğru değil. Motor bloğu için disk topuğu genellikle fabrika ekipmanı tarafından yapılır, takımın genişliği 30 cm'dir, ki bu çok uygun değildir, çünkü patateslerin dağılımı arasındaki genişlik 60 santimetreye eşit bir parametre alır. Kertenkele hillocks bir özelliği olarak, ince raflar vardır. Bu, alet zemine topraklandığında motorlu ekim aletinin aşırı yüklenmelerine direnmeyi mümkün kılar.

Değişken genişlikte bir cekenin özellikleri

Motoblok kendi elleri için Hiller disk

Disk yapmayı düşünürsenizBir motor bloğu için hiller, değişken bir çalışma genişliği varsa bu araçların en uygun olduğunu bilmelisiniz. Bunun nedeni, bir ayar mekanizmasına sahip olmaları, kanatlarının konumunu ayarlayabilmenizdir. Bu, değiştirilebilen satırlar arasında bir genişlik elde etmenizi sağlar. Benzer hiller, motorun 4 litre içinde gücünü gösteren motor blokları ile birlikte kullanılır. a. ve daha fazlası.

Bu tür araçların eksiklikleri arasındaÖnemli bir enerji yoğunluğu tahsis eder. Diskli kesicilerin ana avantajı, takımın motor bloğu ile başarılı bir şekilde bir araya getirilmesidir. Bu aracı kullanma sürecinde en yüksek verimi elde edeceksiniz.

Pervane tipi hiller

motoblock kendi çizimleri için disk hiller

Çalışmaya başlamadan önce çizimleri incelemek gereklidir.Motoblok için disk hiller, ancak işi kendiniz üretmek istemiyorsanız, bir pervane aracı satın alabilirsiniz. Çalışmasının temelinde, toprağın ilk toprağın etkisi altında bulunan özel pervaneler var ve daha sonra yabani otlar ondan ayıklanıyor. Ve ancak o zaman gevşek topraklar, tepeler için kullanılır.

Kendinden yapılmış disk korna özellikleri

bir motoblok için bir disk hiller çizimleri

Bir disk çapası yapmadan önceKendi elleriyle motoblok, gerekli malzemeleri hazırlamanız gerekecektir. Çelikten bir şablon kullanılması gerekli olacaktır. İkincinin kalınlığı 2 milimetre olmalıdır. Tuvalden aletin yarımlarını kesmeniz gerekecektir. İş parçası verileri yarıçapa denk gelene kadar bükülmelidir, ancak kaynak işlerine başlayabilirsiniz. Kaynaklar bir Bulgarca ile tedavi edilmelidir. İhtiyaç varsa, kaynak yapılmalı ve daha sonra temizlenmelidir. Sonunda, yüzeyi ideal olan, eşit bir metal tabakası elde etmelisiniz.

Boynuzların imalatının özellikleri

Bir disk yığını için yapıldığındaKendi elleriyle motoblok, çizimler kesinlikle usta düşünmeye değer. Ayrıca, çalışma bıçaklarının aynı yoğunluktaki çelikten hazırlanması gerektiği unutulmamalıdır. Bir araç yapmak için, diskin türünü seçmeniz gerekir. Kalınlığı 2 mm olan çelik saclar olacaktır. Hiller'in bu bileşenlerinde, bükülmesi gereken alt kenarlar olmalıdır. Ana koşul, disklerin birbirine göre simetrik olarak yerleştirilmesi gerektiğidir. Aksi takdirde, araç yaz mevkisinin çalışmasını zorlaştıracak tarafa yönelecektir. Bir tasarım oluştururken, eski ekme makineden ödünç alınan payları uygulayabilirsiniz. Bu elemanlar, bir motoblok için bir disk çapası el ile yapıldığında, makalemizden alabileceğiniz çizimler bir açıyla monte edilmelidir. Ayrıca, tekerlek rayının genişliğine eşit olması gereken alt noktalar arasında bir adımı sürdürmek gerekli olacaktır. Bu parametre, satırlar arasındaki genişliğe eşdeğerdir. Elemanların kendi aralarında konjugasyonu, cıvata yardımıyla yapılabilir, ayrıca bir kaynak makinesinin kullanılması da kabul edilebilir. Diskler, ayarlanabilir bir adaptör aracılığıyla birbirine bağlanmalıdır. Disklere ek olarak, enstrümanın ana elemanları struts, vidalı kordonlar ve ayrıca bir tasma vardır. Sonuncusu, T harfi formunda gerçekleştirilmelidir.

Motoblok kendi elleri için Hiller diskDisklerin dönme eksenini düzeltmek için gereken boyunluklar kullanılarak yapılmalıdır. Motor bloğuna, bu alet kanatları olan bir ışın aracılığıyla sabitlenmelidir. Parçalar üretilirken ve montajı yapılırken, belirtilen boyutlar dikkatle izlenmelidir.

Takım üretim seçenekleri

Kendi elleriyle bir motor bloğu için disk kirpiiki teknolojiden biri kullanılarak gerçekleştirilebilir. Bunlardan biri bir değişkenin kullanımını içerir, diğeri - kanatların yakalanmasının sabit bir genişliği. Birinci yöntemde, diskler arasındaki mesafe rafların permütasyon yöntemi ile değiştirilebilir.

bir motoblok için bir disk kesmek nasıl

Kendi elleriyle bir motor bloğu için disk kirpiAlet ile çalışmayı kolaylaştırmak mümkün olacak şekilde yapılabilir. Bunun için kaymalı yatakların varlığını sağlamak gereklidir. Rulmanlar kurulduktan sonra, aracın güvenilirliğini artırabilirsiniz. Sürgülü burç kullanmayın.

Sonuç olarak

kendi elleriyle bir motoblok için bir disk çapa nasıl yapılır

Hillerin sabitlenmesi için yapının montajı sırasındamotoblock için hitch braketi kullanmanız gerekir. Bunu yapmak için, cetvelin sürücüsü cıvata ve bir stoper kullanarak sonuncusu sabittir. İkincisi, borunun iç boşluğuna bir kare enine kesite sahip olacak şekilde monte edilmeli, daha sonra parça dış yüzeye sıkıca bastırılmalıdır. Çekme halatı, cıvatalarla döndürülebilirken, tasma, istif aracının boylamasına ekseni boyunca konumlandırılabilir. Bundan sonra, kendi elleriyle motoblok için boş disk hazır ve hazır olduğunu varsayabiliriz.

Kendi elleriyle bir motoblok için disk çapa nasıl yapılırfotograflar galeriler Goruntuler

Related news

 • MAZ kereste kamyonları: modeller, teknik özellikler
 • Çocuğunuz internet bağımlısı mı
 • Ayçiçek Poğaça (Lorlu – Patatesli)
 • Gürsel Tekinden Ümit Özdağ İddiası: Bahçelinin Adayı Olacak

 • Kendi elleriyle bir motoblok için disk çapa nasıl yapılır 14

  Kendi elleriyle bir motoblok için disk çapa nasıl yapılır


  Kendi elleriyle bir motoblok için disk çapa nasıl yapılır 76

  Kendi elleriyle bir motoblok için disk çapa nasıl yapılır 70

  Kendi elleriyle bir motoblok için disk çapa nasıl yapılır 52

  Kendi elleriyle bir motoblok için disk çapa nasıl yapılır 51

  Kendi elleriyle bir motoblok için disk çapa nasıl yapılır 16

  Kendi elleriyle bir motoblok için disk çapa nasıl yapılır 42