Kediler neden pençeleriyle eziyorlar Anlayacağız 2019

Kediler neden pençeleriyle eziyorlar Anlayacağız 2019

Kediler neden pençeleriyle eziyorlar Anlayacağız 69 28.01.2019, 15:08

Kediler neden pençeleriyle eziyorlar? Anlayacağız!

Kabarık bir evcil hayvanınız varsa, muhtemelentekrar tekrar kedilerin bizi pençeleriyle damgaladığını merak etti. Bu düzenli ritüel, neredeyse her efsane yerli sakini tarafından yapılır, bazen efendisine zarar verir. Bu davranışın kökenine bakalım.

kediler neden pençeleri ile çiğniyorlarKedilerin bizi rahatsız etmesinin sebeplerinden biripençeleri, bir refleks, çocukluğundan bir anıdır. Süt içtikleri zaman annelerinin annesinin mide midesine yetiyorlar. Bir şekilde, annenin rolü artık sizin tarafınızdan başarıyla yerine getiriliyor: evcil hayvanı besle, okşamak, onunla oyna. Bu nedenle bir kedinin sahibi, zevk vermeyi isteyen en yerli varlıktır. Eğer hayvanı şu anda dizden sürüyorsanız, o zaman neyin yanlış olduğunu anlamayacak ve çok rahatsız olacaktır - aslında evcil hayvan sadece en iyi motiflerden hareket eder.

Hayvanlarda, ana reseptörlerin çoğu bulunuryani ekstremitelerin minderlerinde. Kediler pençeleri bizi çiğnenmiş neden olarak Bir teoriye göre, bu şekilde onların koku bırakarak ve sadece onlar sizin ve başka hiç kimse için doğru olduğunu doğruladı bize "etiketli" gibi gerçeğine dayanmaktadır. yüksek sesle hırıltı hayvan ise - ona yüce zevk işaretidir, o tamamen rahat olduğunu ve sana güveniyor. bu anları beslemek onun için hayatımdaki en büyük rol oynuyoruz, hayvan kadar yuvarlak değil. Keskin pençeleri çok şiddetli rahatsızlık hissi varsa düzenli veterinere herhangi bir evcil hayvan taşımak, bu yüzden onları hafifçe kesilmiş veya bunu kendin yap.

Kediler neden sahibini çiğnerKedilerin hissedebildiğini bilimsel olarak kanıtladıefendisinin acısı. Bu gibi durumlarda, ne olup bittiğini soruyorlarsa, ağızlarını endişeyle artırıyorlar. Sık kullanılanların yardım etmek istediği anlaşılabilir. Bu yüzden kediler acı verici hislerin kaynağı haline gelen yerdeki pençeleriyle bizi çiğner. Kendilerine olumsuz ve hoş olmayan semptomlar üstlenerek bir çeşit masaj yaparlar. Kabarık şifacılar seni daha iyi hissettirmeye çalışır.

Çoğu zaman evcil hayvanların alışmasıkonakların yatağında uyumak. Ve bir yerde farklı seçebilir, uyku: başında veya kafasına bacaklarda, göğüs üzerinde. kediler yatmadan önce ev sahibi ayaklar altına neden sorusunun cevabı, açıktır - onlar maksimum konfor ile oturmaya çalışırken, uyumak için bir yer hazırlıyorlar. Eh, bu kadar rahatlama, bir gece konuşmaya hazırlamak. Aslında Kediler vahşi hayvanlara soyundan - içgüdüsü onlar yatmak karar noktada kapağı basmak onları zorlar.

neden kediler ev sahibi üzerinde çiğniyorAkşam işten döndüğünüzdeTabii ki, kedi ilk sizleri kapıda karşılar. Tüm görünüşü ile sevgilisi, toplantı neşesini ifade eder, bacaklarını ovuşturur ve elbette miyavlar. Sonra, yorgunlukla kanepeye yaslandığınızda, hemen dizlerinin üzerine atlar ve üzerinde “dans” etmeye başlar. Sonuçta, kediler neden sahipleri üzerinde çiğniyor? Böylece içten sevginizi ve neşesini, sonunda evdeyken ifade ediyorlar. Kabarık bir arkadaşı vurduğunuzdan emin olun - onun için annesinin yalanmasıyla ilişkilidir, çok memnun olur. Zaman ayırmayın, evcil hayvanla oynayın, onunla konuşun, kulak arkasından çizin, tüm gün sizi bekliyor ve sizi çok özlüyor.

Kediler neden pençeleriyle eziyorlar Anlayacağız 2019

Kediler neden pençeleriyle eziyorlar Anlayacağız 2019

Related news

 • Ayak Tırnağında Morarma Neden Olur
 • Traktörler Scania: özellikler, yorumlar ve yorumlar
 • Çukur 50.Bölüm izle
 • Mini Elmalı Kurabiye Videosu

 • Kediler neden pençeleriyle eziyorlar Anlayacağız 93

  Kediler neden pençeleriyle eziyorlar Anlayacağız


  Kediler neden pençeleriyle eziyorlar Anlayacağız 82

  Kediler neden pençeleriyle eziyorlar Anlayacağız 87

  Kediler neden pençeleriyle eziyorlar Anlayacağız 53

  Kediler neden pençeleriyle eziyorlar Anlayacağız 42

  Kediler neden pençeleriyle eziyorlar Anlayacağız 20

  Kediler neden pençeleriyle eziyorlar Anlayacağız 8