Kavram oluşumu nasıl gerçekleşir: ikizler, erişim kodu ve kısırlık hakkında biraz 9 06.02.2019, 12:03

Kavram oluşumu nasıl gerçekleşir: ikizler, erişim kodu ve kısırlık hakkında biraz

Hamilelikte özel bir güzellik var. Bir kadının bedenindeki yeni bir hayatın vaatleri, yaşamı onaylamayı sever. Karmaşık süreçler "ilginç durumun" her aşamasında yer alır. Kavramın kesin günü her zaman kurulamaz. Doktora, hamileliğin başlangıcı olarak son adet tarihinin ilk gününe ait kayıtlarda yer alacaktır. Aslında, yeni bir hayat iki hafta sonra başlıyor, resmi olarak resmi olarak sabitleniyor. Kavram nasıl oluşur?

Hazırlama evresi

anlayışı nasıl

Her şey yumurtlama ile başlar. Her ay birkaç "aday" yumurtalık için hazırlanır, ancak kural olarak, bazen sadece iki yumurta bırakır. Eğer birden fazla kişi gelirse ve her ikisi de döllenirse, ikiz kardeşler doğacaktır. Onlar, kesinlikle, ikiz değiller. Ve bir ebeveynin iki çocuğuna benzeyecekler.

Aynı anda 16 çocuk mu?

İkizlerin anlayışı nasıl doğrudur? Diğerleri gibi, ama bir sebepten ötürü, aynı aşamada, aynı genetik kodlu çeşitli embriyolar oluşur. Teorik olarak, bir kişi aynı anda 16 ikize sahip olabilir, çünkü 16 blastomer aşamasında, her bir hücre tüm vücuda yol açabilir. Fakat genellikle çok sayıda ikizler genellikle infertilite tedavisinden kaynaklanır, bir kişi için ikiden fazla çocuk kavramı aynı anda normal değildir.

Olağanüstü durumlar

ikizlerin anlayışı nasıl

Bu arada, popüler inancın aksine, çocukve kız gerçek ikiz olamaz, çünkü erkekler ve kadınlar farklı genetik modellere sahiptir ve ikizler kümesi aynıdır. Teorik olarak mümkün olan tek istisna: iki çocuk genetik olarak erkek çocuklardır, ancak bunlardan birinde intrauterin gelişme yanlıştır ve kızın cinsiyeti bugünkü ile uyuşmaz. Böyle "kızlar" sterildir.

Erişim reddedildi

Kavram nasıl oluşur? Fallop tüpünde yumurta bırakıldıktan sonra, bekleyen spermi karşılayabilir. Ama genellikle milyonlarca var. Her birinden çok hücreyi emdirebilir. Bilim adamları, her yumurtanın, proteinin dış sınırındaki kimyasal yapısında tezahür eden belirli bir "erişim koduna" sahip olduğunu tespit etmişlerdir. Spermatozoonun kabuk üzerinde "doğru" bir kodu varsa, gübreleme gerçekleşebilir. Erkek hücrenin penetrasyonundan sonra, yumurta hücresi diğer "adaylar" a inaktif ve erişilmez hale gelir.

Biyokimya suçludur

fikir günü

Dişi hücre kadar düzenlenmişGübreleme, tam değildir - mayozoz süreci sadece sperm ile etkileşimin başlamasından sonra sona erer. Eğer layık bir "partner" ile buluşma gerçekleşmezse, yumurta bozulur, hormon durumu değişir - ve menstürasyon başlar. Kavramın nasıl gerçekleştiğini bilmek, ortakların hem sağlıklı olduğu bazı çiftlerin kısırlıklarını açıklamaya izin verir. Bu gibi durumlarda, eş ve eş biyokimyasal düzeyde uyumsuzdur. Başka ortakları olan aileleri yaratırlarsa, her ikisi de güvenli bir şekilde çocuk doğurabilir.

Birçok gizem, anlayış sürecinde kalır. Olanların tüm yasalarını bilmiyoruz. Fakat bir şey açık - anlayış konusunda daha fazla araştırmaya ihtiyaç var. Sonra kısırlıktan muzdarip çiftlere yardım etmek için bir fırsat olacaktır.

Kavram oluşumu nasıl gerçekleşir: ikizler, erişim kodu ve kısırlık hakkında birazfotograflar Fotograf Goruntuler galeriler resim

Related news

 • ÖRGÜ BADEMLİ PATİK MODELİ TÜRKÇE VİDEOLU
 • Bozkır lynx - şaşırtıcı derecede güzel ve zarif yaratık
 • Balondan Muhteşem Çikolata Küre Yapımı
 • Kompozisyon, özellikler ve hatırlama: Evalar Kitosan - normale kilo vermeyi veya kilo vermeye yardımcı olan bir ilaçtır

 • Kavram oluşumu nasıl gerçekleşir: ikizler, erişim kodu ve kısırlık hakkında biraz 27

  Kavram oluşumu nasıl gerçekleşir: ikizler, erişim kodu ve kısırlık hakkında biraz


  Kavram oluşumu nasıl gerçekleşir: ikizler, erişim kodu ve kısırlık hakkında biraz 31

  Kavram oluşumu nasıl gerçekleşir: ikizler, erişim kodu ve kısırlık hakkında biraz 29

  Kavram oluşumu nasıl gerçekleşir: ikizler, erişim kodu ve kısırlık hakkında biraz 54

  Kavram oluşumu nasıl gerçekleşir: ikizler, erişim kodu ve kısırlık hakkında biraz 36

  Kavram oluşumu nasıl gerçekleşir: ikizler, erişim kodu ve kısırlık hakkında biraz 22

  Kavram oluşumu nasıl gerçekleşir: ikizler, erişim kodu ve kısırlık hakkında biraz 52

  Kavram oluşumu nasıl gerçekleşir: ikizler, erişim kodu ve kısırlık hakkında biraz 99