Kütükler lezzetli ve sağlıklı: tuzsuz lahana turşusu, reçete için reçeteKütükler lezzetli ve sağlıklı: tuzsuz lahana turşusu, reçete için reçete

22.05.2019

Kütükler lezzetli ve sağlıklı: tuzsuz lahana turşusu, reçete için reçete 28

Kütükler lezzetli ve sağlıklı: tuzsuz lahana turşusu, reçete için reçete

Ne kadar garip gelebilir, ancak lahanatuz olmadan gerçekten korunabilir. Ve lezzetli olduğu ortaya çıkıyor, aynı zamanda özellikle yararlı. Sonuçta, tuz küçük miktarlarda bile olsa vücudumuza zarar verir - eklemler, damarlar, endokrin sistem. Bu nedenle, sağlığınızla ilgileniyorsanız, açıklanan teknolojiye dikkat edin!

Lahana vitamini

tuzlu tarifi olmayan lahana turşusuSalatalar, çeşitli, turşu gibi istersenizlahana (tuzsuz), tarifimizden alıntıladığımızda kesinlikle ilgini çekeceksin. Pişirme için ne gereklidir? Ana bileşen 3-3.5 kg, Bulgar biberi - 500 gram, bir maydanoz demeti, bir bardak doğal bal ve bir litre kaynatılmış sudur.

Bu turşunun ne kadar iyi dikkat edinlahana tuzsuz. Tarif, sadece C vitamini açısından zengin gıdaları değil aynı zamanda bal da içerir. Dolayısıyla, salata, kışın ve baharın, vücudun özellikle zayıflamasına kadar sizi destekleyecektir. Evet, çok lezzetli!

Bu lahana turşusu nasıl hazırlanır?Tuzsuz: Tarif, başın üst yapraklarından temizlenip gevşetilmesini, ince bir şekilde kesilmesini veya bir makine ile ekilmesini tavsiye eder. Yeşillikleri ezin ve biber küp veya saman kesin. Tüm bileşenler karıştırılarak kavanozlara sıkıca doldurulur. Dolguyu hazırlayın, bir kabın lahanasıyla doldurun. Kavanozları örtün ve serin bir yere koyun. Bir hafta sonra, lahana turşusu (tuz tarifi yok - belirttik!) Tablonuzda zaten görüntülenebilir.

Havuç ve baharatlar ile lahana

tuzsuz lahana turşusuSadece "tuzsuz" değil, "yalakaları" da toplamak mümkündür.aynı zamanda su içermez. Temel şey sulu bir çeşitlilik seçmektir. Geleneksel bir emaye kepçe veya tencerede fermente etmek mümkündür. Oranlar aşağıdaki gibidir: lahana - 5-6 kg, havuç - 1.5-2 kg, defne yaprağı, tatlı biber, bezelyeler - takdirinize bağlı olarak. Bir baharat olarak uygun kişniş ve dereotu tohumları - yaklaşık yarım bardak. Bira lahana turşusu tuzsuz yapılırsa daha yoğun bir tat elde etmek için ihtiyaç duyulur.

Her şey nasıl pişirilir? Havuçlar kaba rende rendeleyin. Lahana ince veya orta ince doğrayın. Sebzeleri geniş bir havzada karıştırın. Baharatları ekleyin ve her şeyi eşit şekilde dağıtmak için tekrar karıştırın. Bundan sonra, iş parçasını bir kovaya yerleştirin. Doğru, burada da kendi kurnazlığı var. Damping, bir kerede tüm kütle olmamalıdır, fakat küçük tabakalar halinde porsiyon haline getirilir, iyice daldırılır, böylece sebzeler sıkıdır. Ardından, kapağı temiz bir bezle örtün, ardından bir plaka başaşağı döndü. Ve yukarıdan - ağır bir baskı (daha ağır, daha iyi). İçinde - turşu olmadan lahana turşusu tuz nasıl ikinci sırrı. Sonuçta, sebzelerin meyve suyunu çalıştırmasına izin vermeniz gerekiyor, daha sonra koruma süreci başlayacak. Düzgün seçilmiş baskı ile, meyve suyu yarım gün ya da ikiden sonra ortaya çıkar. Ürünün tamamını kaplar ve boşluğun siyahlaşacağından veya batmış yumuşak hale gelmesinden korkmazsınız. Kovada birçok sıvı olduğunda, dekontamine edebilir, yerine küçük bir yük koyabilirsiniz. Başka bir gün sonra onu kaldırın.lahana turşusu nasılKova sadece kapağı kapatıp serinyer.

Kütükler lezzetli ve sağlıklı: tuzsuz lahana turşusu, reçete için reçeteKütükler lezzetli ve sağlıklı: tuzsuz lahana turşusu, reçete için reçete

Related news

 • CHPden istifa eden eski belediye başkanı, AK Partiden aday adayı oldu
 • Merkez Haberleri: Yol açılarak hastaneye ulaştırıldı, kız bebek dünyaya getirdi
 • Fibroadenom nedir ve belirtileri nelerdir Fibroadenom kimlerde görülür
 • Kaçak lüks araç operasyonunda mini helikopter de ele geçirildi
 • Harici uyumluluk. Kombinasyon ve yarı zamanlı. Dış kayıt başvurusu nasıl yapılır

 • Kütükler lezzetli ve sağlıklı: tuzsuz lahana turşusu, reçete için reçete 39

  Kütükler lezzetli ve sağlıklı: tuzsuz lahana turşusu, reçete için reçete


  Kütükler lezzetli ve sağlıklı: tuzsuz lahana turşusu, reçete için reçete 4

  Kütükler lezzetli ve sağlıklı: tuzsuz lahana turşusu, reçete için reçete 51

  Kütükler lezzetli ve sağlıklı: tuzsuz lahana turşusu, reçete için reçete 88

  Kütükler lezzetli ve sağlıklı: tuzsuz lahana turşusu, reçete için reçete 56

  Kütükler lezzetli ve sağlıklı: tuzsuz lahana turşusu, reçete için reçete 15

  Kütükler lezzetli ve sağlıklı: tuzsuz lahana turşusu, reçete için reçete 50

  Kütükler lezzetli ve sağlıklı: tuzsuz lahana turşusu, reçete için reçete 1

  Kütükler lezzetli ve sağlıklı: tuzsuz lahana turşusu, reçete için reçete 49

  Kütükler lezzetli ve sağlıklı: tuzsuz lahana turşusu, reçete için reçete 11

  Kütükler lezzetli ve sağlıklı: tuzsuz lahana turşusu, reçete için reçete 65

  Kütükler lezzetli ve sağlıklı: tuzsuz lahana turşusu, reçete için reçete 41

  Kütükler lezzetli ve sağlıklı: tuzsuz lahana turşusu, reçete için reçete 13

  Kütükler lezzetli ve sağlıklı: tuzsuz lahana turşusu, reçete için reçete 45