Kırmızı liken 2019

Kırmızı liken 2019 Kırmızı liken

Kırmızı liken

Kırmızı liken, sahip olduğu bir cilt hastalığıdır.Kronik bir seyir ve döküntülerin polimorfizmi ile karakterizedir. Buradaki ana elementler, deri ve mukoza zarlarında bulunabilen nodüllerdir.

Bozulmuş bir değişim olduğunda kırmızı liken oluşurvücutta maddeler ve bağışıklık işlemleri. Sonuç, dış ortamdan gelen uyaranlara dokuların yetersiz yanıtıdır. Genetik yatkınlık hastalığın başlangıcında önemli bir rol oynar. Çeşitli kimyasal bileşiklerin dış ortamdan etkileri belirli bir önem kazanmaktadır.

Döküntülerin polimorfizmi, işaretleri belirler.kırmızı liken ile karakterize edilir. Hastalığın semptomları, vücudun çeşitli bölgelerinde bulunan ve tüm benzer vakalarda neredeyse aynı görünen bir döküntü ile temsil edilir. Genellikle düzensiz şekil ve parlak renkte olan cilt yüzeyindeki tuhaf contalarla temsil edilir. Gelişim ilerledikçe, alanlar rengi pembemsi-menekşe ve merkezi batılılaşmanın ortaya çıkmasına neden olan karakteristik değişimler kazanırlar.
Kırmızı liken zamanla ilerler: Odaklar yavaş yavaş birleşir, yüzeyleri soyulmaya başlar. Küçük boyutlardaki ölçekler sadece bu hastalık için karakteristiktir, bu nedenle teşhis işareti olarak kabul edilebilirler. Bu hastalıkta erüpsiyonlar kaşıntı ile birlikte olur ve kalıcı olan ağrı da şiddetli olabilir. Sonuç olarak, iştah, uyku, gündelik hayat bozulur. Bazen kırmızı liken tırnak plakalarını etkileyebilir. Sonuç olarak, uzunlamasına çizgilere sahipler.

Hastalığın uzamış bir rotası var.bir yıl kadar sürebilir. Lezyonları cildin tüm bölgelerine yayarken genelleşmiş olarak adlandırılır. Diğer patolojileri ve ikincil eritrodermi gelişimini tehdit ettiği için bu patoloji tehlikelidir.

Kırmızımsı kırmızı karakteristik özelliklere sahiptir, bu nedenleTanısı çok zor değil. Bir tanı koyarken önemlidir: döküntülerin rengi, düzensiz konturları, merkezi bölgedeki izlenimler, kanamaların olmaması. Hastalık sifiliz ve sedef hastalığı, lupus eritematozus, lökoplaki gibi patolojilerden ayırt edilir.

Laboratuvar verileri önemli bir rol oynamamaktadır.Hastalığın tanımı ve doğru tanı koyulması, spesifik değişiklikler göstermediği için (lökositlerin, lenfositlerin kanında artış, ESR).

Hastanın ayrıntılı bir sorgulaması önemli bir rol oynar,predispozan faktörleri, başlangıç ​​zamanını ve hastalığın seyrinin özelliklerini, akrabalardaki benzer patolojik durumların varlığını belirlemede yardımcı olur.

Kırmızı liken spesifik tedavi rejimlerine sahip değildir. Bu, hastalığın nedenleri hakkında doğru veri eksikliği nedeniyle. Tüm terapi, ilişkili patolojik durumları tedavi etmeyi amaçlamaktadır. Cilt üzerindeki lezyonlar brom içeren ilaçlar yardımıyla ortadan kaldırılır. Özel önem taşıyan vitamin terapisi yatıştırıcı ilaçların atanmasıdır. Oldukça sık kişinin bağışıklık durumunu geliştirmek alerji ilaçları ve araçlar kullanılmaktadır. Topikal olarak çeşitli merhemler, bir anti-inflamatuar bir etkiye sahip olan alkoller de geçerlidir. mukozalarda elemanların konumu sıcak, kötü işlenmiş gıdaların alımı reddini içeren özel bir diyet, tayin zaman. Ek travmatizasyona neden olurlar ve bu da hastanın durumunu ciddi ölçüde kötüleştirir.

Kırmızı liken 2019

Kırmızı liken 2019

Related news

 • Dukan örnek menü ile Etiketlenen Konular
 • Hotel Benitses Bay View Hotel 3 (Corfu, Yunanistan): açıklama, fotoğraflar ve yorumlar
 • İshal olanlara ne iyi gelir
 • Zencefilli yeşil kahve nedir: İncelemeler, kompozisyon ve bira içme yöntemleri
 • Edward Deming: biyografi, kitap

 • Kırmızı liken

  Kırmızı liken


  Kırmızı liken

  Kırmızı liken

  Kırmızı liken

  Kırmızı liken

  Kırmızı liken

  Kırmızı liken

  Kırmızı liken

  Kırmızı liken

  Kırmızı liken

  Kırmızı liken

  Kırmızı liken

  Kırmızı liken

  Kırmızı liken