Kırmızı biber tentürü

Kırmızı biber tentürü

Belki de pek çok kişisaçları kırmızı biber tentürü olarak güçlendirin. Biber bileşimlerinde, C vitamini, esansiyel yağlar, karotenoidler, kapsaisin, saponinler ve diğer değerli katkı maddelerinin yanı sıra saç büyümesini destekleyen A vitamini vardır.

Kırmızı biberin alkoldeki tentürü katkıda bulunur.kafa derisinde gözeneklerin genişlemesi. Bu da, bir kan akışı uyarır ve saç foliküllerinin ve kafa derisinin bir bütün olarak bütünlüğünün yerel kan dolaşımını geliştirir. Fakat bu eylem pahasına, kırmızı biber tentürünün olağan maskesi, düzenli olarak kullanılıyorsa, saçların büyümesini hızlandırabilir. Bir ay sonra, saçlar parlak, güçlü ve sağlıklı olur.

Kırmızı biber temelli herhangi bir ilaçSaçın tüm uzunluğu boyunca değil sadece kafa derisine sürülmesi gereklidir. Aksi halde bukleler kuruyabilir ve sağlıksız görünebilir. Uygulamanın yöntemi oldukça basit olan kırmızı biberin tentürü, herhangi bir şehrin eczane büfelerinde satılmaktadır. Ayrıca kendiniz de pişirebilirsiniz.

Tentürün hazırlanması

Pişirme işlemi oldukça basit. Ezilmiş kırmızı biberi 1: 8 oranında (tercihen% 96) dökmek gerekir, sonra bu karışımı kapalı bir şişeye koyun ve karanlık bir yere koyun. Yaklaşık bir ay ısrarla, birkaç günde tentürü sallayarak. Böyle bir çalkalama bir dakika için önerilir. Bir ay sonra tentür gazlı bezle süzülür ve serin bir yerde saklanır.

Güçlü bir tentür kullanabilirsiniz.yağlı saçlar için mükemmeldir. Ancak kuru bukleler varsa, tentürü kullanmadan önce 1: 4 oranında yağla seyreltmek arzu edilir. Ürünü kafa derisine uygulamadan önce, etkili bir saç büyümesine yol açan, kan akışına katkıda bulunan güçlü bir yanma hissi hissetmeye hazır olun. Buna ek olarak, bu prosedür saç köklerinin oksijeni ve kırmızı biberi oluşturan yararlı maddeleri doyurmaya yardımcı olacaktır.

Bu yüzden bu tentür çok genişSaç büyümesi için çeşitli maskelerin bileşiminde kullanılır. Kırmızı biberin tentürü saf bir form olarak kullanılır ve diğer araçların bir parçasıdır. Biber hariç, kırmızı biber tentürü maskesi, bal, çeşitli yağlar (dulavratotu, kastor, deniz topalak, zeytin), yumurta sarısı ve diğer maddeleri içerir. Evde böyle bir maske yapmaya karar verirseniz, saçınızın ve saç derisinin bireysel özelliklerini dikkate almanız gerekir.

Pişirme maskeleri için tarifler

 1. İlk tarif üç bileşen içerir: yumurta sarısı, biber tentürü (çorba kaşığı) ve hint yağı (çok). Bütün bunlar dikkatlice karıştırılmalı ve saç köklerine uygulanmalıdır. Uyguladıktan sonra, kafayı plastik bir torba ile örtün ve bir havluyla sarın. Maskeyi bir saat tut, sonra şampuanla yıka.
 2. İkinci tarifi hazırlamakBu tür malzemeleri karıştırın: bal, konyak, yumurta sarısı, soğan suyu, hint yağı, kırmızı biber tentürü. Maske önceki durumda olduğu gibi bir saat boyunca uygulanır.

Maske kullanımından sonra etki etmekkırmızı biber fark edilir, birkaç ay boyunca bunları uygulamak gereklidir. Ancak, haftada 3 kez olmaktan ziyade böyle bir saç çare kullanılması tavsiye edilir. Bir kırmızı biber bazlı ürünün uygulanması sırasında ihtiyati tedbirleri hatırlamak da önemlidir. Göz teması ve göz bölgesinden kaçınarak prosedürü sadece özel bir fırça ile lastik eldivenlerde gerçekleştirin.

Saçınızın çekici, parlak ve sağlıklı görünmesini istiyorsanız, kırmızı biber tentesi beklenen sonuca ulaşmanıza yardımcı olacaktır.Related news

 • Sergi ... Ayrıntılı bir analiz
 • Nakli nergis - ipuçları ve püf noktaları
 • Domuz Gribi ve Aspirin hakkında
 • Rüzgar Çetin otomobilini satışa çıkardı
 • Suzuki Bandit 600: özellikler, fotoğraflar, değerlendirmeleri

 • Kırmızı biber tentürü

  Kırmızı biber tentürü


  Kırmızı biber tentürü

  Kırmızı biber tentürü

  Kırmızı biber tentürü

  Kırmızı biber tentürü

  Kırmızı biber tentürü

  Kırmızı biber tentürü

  Kırmızı biber tentürü

  Kırmızı biber tentürü

  Kırmızı biber tentürü

  Kırmızı biber tentürü

  Kırmızı biber tentürü

  Kırmızı biber tentürü

  Kırmızı biber tentürü