Kır evi çatı sistemi 2019

Kır evi çatı sistemi 2019 Kır evi çatı sistemi

Kır evi çatı sistemi

Bir yapının kiriş sistemiMauerlat'ın kurulmasıyla başlar. Bu yapısal eleman, 100x100 veya 100x150 mm kesitli bir tahtadan yapılmış bir çubuktur ve duvarlara tavan yüklerinin eşit dağılımını gerçekleştirir.kafes sistemiAslında, Mauerlat vakıftır.kiriş bacaklar ve minimum inşaat malzemeleri tüketimi ile tüm kiriş sistemi için yüksek sertlik sağlar. Unutmayınız ki bu elemanın montajı sadece iki tabaka su yalıtımı yapan yastıklama malzemesi (çatı keçesi, ruberoit, bipolikrin) ile izole edilmiştir.

Mauerlatın döşenmesi beton üzerinde yapılmalıdırÇelik hasır ile iç takviyeli kemer. İlk aşamada, kirişi duvarlar boyunca yaymak, hidrolik seviyenin yardımı ile kontrol edilen sıkı bir yataylık gözlemlemek gerekir. Gerekli tüm ölçümleri tamamladıktan sonra, Mauerlat duvar yüzeyine sıkıca sabitlenmelidir. Bunun için çeşitli yollar vardır ve bunların en güvenilirleri, betonarme kuşak için ankraj cıvataları ile sabitleme olarak düşünülür, çünkü kafes kiriş sisteminin daha sonraki yapısı tamamen Mauerlat'ın doğru kurulumuna bağlıdır.

kirişleri sabitlemeÇalışmanın bir sonraki aşaması50x150 veya 50x200 mm kesitli bir iğne yapraklı ağaçtan yapılmış kirişlerin montajı. Kirişin enine kesiti tamamen, çatıyı kaplamak için kullanılan çatı malzemesinin tipine, kar ve rüzgar yüklerinin optimal değerlerine ve ayrıca takıldıkları mesafeye (adım) bağlıdır. Mauerlat üzerindeki kirişlerin güvenilir ve güçlü bir şekilde sabitlenmesini sağlamak için alt uçları uygun şekilde kesilmelidir. Ayrıca, merteklerin alt uçları Mauerlat'a bağlanır ve kirişlerin üst kısımları sağ açıda birleştirilir. Çivili bacakların üst kısmını kesin bir şekilde birleştirdiklerinde, birbirine sıkı bir şekilde bağlandıklarında, güvenilir bir düğüm oluşturacak şekilde, her iki tarafta da çivi ve tahta yamalar ile tutturulacak şekilde kesin. Ayrıca, kiriş bacaklarının hazırlanması, önceden monte edilmiş olan çift kirişlerdeki tüm ilgili ölçümleri daha önce gerçekleştirmiş olan zeminde zaten yapılmıştır.

Rafter sisteminin inşaatı daha da gerçekleştirilir.Aşağıdaki sırayla: ilk olarak kirişleri binadaki kaldırımların alanına yerleştirilir, aralarındaki kabloyu çekmek ve kalan montajcıların kurulumunu belirtilen adım ve dikey kurulumun hizalaması ile devam ettirmek gerekir.kiriş montajıbir şakül hattı veya bir bina seviyesi kullanarak. Rafter sisteminin yapısı, kiriş ayaklarının yüksekliğinin hassas bir şekilde ayarlanmasını gerektirir (kılavuz, bir gergi kablosu görevi görür), böylece sandığın tasarımında artık problemler ortadan kaldırılamaz. Kirişin ayaklarını kurma sürecinde, zaman damgalı. Binanın duvarları arasında büyük bir mesafe varsa, bir çift mafsallı bacağı bağlayan bir yapısal elemanın, yani bir sıkılaştırmanın kurulması gerekmektedir. Sıkma olarak, 50x75 mm ölçülerinde bir çubuk veya 30х150 mm'lik kenar tahta kullanılır.

Kır evi çatı sistemi 2019

Kır evi çatı sistemi 2019

Related news

 • Kolay Krem Karamel Tarifi
 • Alania. Özkaymak İnzekum - aile tatillerinde çocuklarla en iyi seçim
 • Yazar Vladimir Maksimov: kısa biyografi
 • D Vitamininin Faydaları ve Görevleri Nedir
 • Sayfayı iletişimde dondurma hakkında bilgi edinin

 • Kır evi çatı sistemi

  Kır evi çatı sistemi


  Kır evi çatı sistemi

  Kır evi çatı sistemi

  Kır evi çatı sistemi

  Kır evi çatı sistemi

  Kır evi çatı sistemi

  Kır evi çatı sistemi

  Kır evi çatı sistemi

  Kır evi çatı sistemi

  Kır evi çatı sistemi

  Kır evi çatı sistemi