Köşe metali: çeşitler. Köşe eşit çelik çelik: çeşitler, boyutlar 2019

Köşe metali: çeşitler. Köşe eşit çelik çelik: çeşitler, boyutlar 2019 Köşe metali: çeşitler. Köşe eşit çelik çelik: çeşitler, boyutlar

Köşe metali: çeşitler. Köşe eşit çelik çelik: çeşitler, boyutlar

Köşe metali farklı olarak yaygın olarak kullanılır.Endüstriyel. Bu tip ürünler binaların ve yapıların, köprülerin, üst geçitlerin, makine mühendisliğinde, kanopi montajında, oyun alanlarının konstrüksiyonunda, vb. Yapımında kullanılır. Bir çelik köşeyi ayırt etmek için birkaç sebep vardır.

Ne tür ürünler var?

Her şeyden önce, metal köşe, menzilGOST tarafından düzenlenen, çelik üretimi için kullanılan formda farklıdır. Yani, örneğin, inşaatta sık sık St2, St3 ve 09G2S metal markalarından yapılmış ürünler kullanılır. Diğer endüstrilerde, çok çeşitli malzemelerden yapılmış bir köşe kullanılabilir. Bu tür ürünleri demirli metallerden, düşük alaşımlı ve hatta takım çeliğinden, paslanmaz çelikten yapın. Ek olarak, köşe aşağıdaki özelliklere göre sınıflandırılabilir:

 • üretim yöntemi;

 • büyüklüğü;

 • rafların oranı;

 • yuvarlanma doğruluğu.

Ağırlık ve boyutların oranı, malzemeyi yapmak için kullanılan malzeme tipi, açının eğrilme derecesi - tüm bu parametreler GOST tarafından düzenlenir.

ürün yelpazesi

Bir çeşit üretim yolu

Çelik köşe iki temelde üretilmektedirteknoloji: sıcak haddeleme veya konvansiyonel bükme. İlk durumda, boşluk, özel bir karmaşık inşaat makinesinde şaftlardan geçirilir ve daha sonra haddehaneye gider. Kavisli köşeler, rulo şekillendirme presinde metal şeritlerden (sıcak haddelenmiş veya soğuk haddelenmiş olabilir) yapılır.

En güvenilir çeşitlerİlk teknoloji tarafından üretilen ürünler. Ürün yelpazesi GOST 8509-93 ve GOST 8510-86 tarafından belirlenen sıcak haddelenmiş eşit açılı köşeler genellikle çeşitli türde yapıların montajında ​​kullanılır. Bu ürünün eşit olmayan versiyonu da belirli standartlara göre üretilmektedir.

Bükülmüş ürünlerin üretiminde gözlenirGOST 19771-93 ve GOST 19772-93 sağlanan standartları. Bu bölge esas olarak küçük mimari formlar (hangar, çardaklar), yapıların oyun alanında (salıncak, tenis tablolar) ve evlerin avlularında dekoratif unsurlar her türlü her türlü montajında ​​kullanılır.

eşit açılı köşeler

Boyuttaki farklılıklar

Bu parametre ile modern işletmeler çok farklı bir metal köşe üretirler. Ürün yelpazesi 140 cm'lik bir kesiti olan ürünleri içerir21,5 cm'ye kadar2. Köşelerin uzunluğu:

 • ölçülmemiş;

 • boyutsal uzunluk;

 • sınırlı uzunluk.

Modern işletmeler bunu yuvarlıyor4 ila 12 m arası işletmeler de daha uzun bir köşe siparişi veriyorlar. GOST'nin bu ürüne ait ürün yelpazesi (çelik üretimi için kullanılan kalınlık, kalınlık), izin verilen eğriliği de dikkate alarak belirlemektedir. Bu parametre, ürünün uzunluğunun% 0,4'ünü aşmaz. Çelik köşenin raflarının kalınlığı genellikle 3-25 mm arasında değişir. Bazen bu ürünler daha kalın çelikten yapılır.

 metal köşe çeşitleri

Raf türleri

Bu esas olarak tarafından belirlenirGOSTami ürün çeşitliliği. Açı, bölümdeki kareye eşittir. Bu en yaygın ve sıklıkla kullanılan türdür. Bu ürünler, demiryolu endüstrisi, kamyonlar, üretim ekipmanlarının montajında, mobilya endüstrisinde köşeler için bir ölçüt olarak, kapı ve pencerelerin oluşturulmasında kullanılır.

Bölümdeki eşit olmayan açılar bir mektup biçiminde"G". Yani, raflarından biri ikincisinden daha uzun. Bu tür köşe, tasarım belgesinde uygulamasına duyulan gereksinim varsa, farklı metal yapı tiplerinin üretiminde kullanılır.

Haddelenmiş ürünler: köşeler ve doğrulukları

Bu temelde standart ürünler ürünlere ayrılır:

 1. Yüksek doğruluk. Bu tür ürünler "A" harfi ile işaretlenmiştir.

 2. Artan doğruluk. Bu "B" olarak işaretlenmiştir.

 3. Sıradan doğruluk. "C" olarak işaretlenmiştir.

Ücretsiz satışta sık sık tanışabilirsinizTüketiciler arasında en popüler oldukları için artan doğruluk köşeleri. Çelik köşe eşdeğerdir, standartlara göre belirlenir, GOST'ye göre, aşağıdaki oranlarda aşağıdaki izin verilebilir sapmalara sahip olabilir:

 • 45 mm'ye kadar raf genişliği olan - 1 mm'den fazla olmayan;

 • 90 mm'ye kadar - 1,5 mm'den fazla olmayan;

 • 150 mm'ye kadar - 2 mm yeniden dağıtımda;

 • 250 mm'ye kadar - en fazla 3 mm.

Eşit olmayan açının izin verilen sapmaları da GOST'ler tarafından belirlenir ve ürün numarasına bağlı olarak özel tablolarda belirtilir. Aşağıda, bu standartlardan biri verilmiştir.

Köşe sayısı

Limit Sapmaları

Raf genişliği

Raf kalınlığı

6'ya kadar

6-9

9'un üzerinde

bir

Içinde

bir

Içinde

bir

Içinde

10 / 6.3-16 / 10

2 mm

+0,03 cm

-0.04 cm

0,04 cm

+0,03 cm

-0,05 cm

+0.04 cm

-0.06 cm

+0,03 cm

-0.06 cm

+0.04 cm

-0.06 cm


Köşe ağırlığı: çeşitler

Standartlara göre, bu tip ürünlerin kütlesiBu da raflar uzunluğu ve kalınlığı tam orantılı olmalıdır. Bu konuda herhangi bir sapma varlığı izin verilmez. Şu anda, şirket sadece GOST gerekliliklerinden sapma yüzdesi toplam kira% 15 sattılar aşmadığı durumlarda bu ürünün en popüler standart versiyonunu üretir inanılmaktadır.

 çelik köşe

Özel masalar da en uygunBu bağlamda standardı belirleme yolu ürün çeşitliliği. Farklı raflara sahip eşit büyüklükte bir köşe kesinlikle tanımlanmış bir ağırlığa sahip olmalıdır. Ürün çeşitliliği yaklaşık olarak tablolara bakar.

Köşe eşkenar

Ton başına metre

Kg / m

25x4 mm

684,93

1.15

35x4 mm

476,19

2.1

45x4 mm

366.3

2.73

56x4 mm

290,7

3.44

Standartları tanımlayan belgeler

Şu anda çelik üretimindeköşeler, hem GOST hem de parametrelerini düzenleyen diğer belgelerin standartlarına uymaktadır. Aşağıda size hangi spesifik özelliklerin, hangi standartların belirlendiğini kesin olarak bildiğiniz bir tablo sunuyoruz.

sayı

parametre

GOST 8510-86

Eşit olmayan sıcak haddelenmiş köşe aralığı

ISO 657.2-2001

Sıcak haddelenmiş eşit olmayan açının boyutları

GOST 8509-93 (DSTU 2251-93)

Gory koltuk aralığı

ISO 657-1: 1989 E

Sıcak haddelenmiş eşit açılı köşenin ölçüleri

GOST 19771-93 (DSTU 2254-93)

Eşit açılı köşe bükülmüş ürün çeşitliliği

GOST 19772-93 (DSTU 2255-93)

Bükülmez eşit açılı köşenin aralığı

GOST 8509-93 (DSTU 2251-93)

Eğik açılı köşenin ölçüleri

GOST 8510-86

Düz olmayan bükülmüş köşenin ölçüleri

Görünüşte en basit tasarıma rağmen,Böylece, çok çeşitli bir köşe metal ürün yelpazesine sahiptir. GOST ve imalatındaki diğer belgeler, işletmeler tarafından dikkate alınmalıdır.

köşeler çelik sıcak haddelenmiş eş potansiyel

Köşenin kalitesi nasıl belirlenir

Bu tip ürünler montaj için kullanılırÇoğunlukla farklı yük taşıyıcı yapılar. Bu nedenle, yüksek standartların kalitesine dayatılması şaşırtıcı değildir. Eşit açılı köşeler GOST çeşitliliği tam olarak yanı sıra, düzensiz versiyonun tüm parametrelerini tam olarak ayarlar. Ama satın alırken bu ürünlerin kalitesini nasıl belirlenir? Sonuçta, ürünlerin standartlara uygunluğunu kontrol etmek oldukça zordur. Köşenin tüm standartların tam olarak gözetilmesiyle serbest bırakılması için yollar vardır, birkaç tane vardır. Satın alırken öncelikle şunlara dikkat etmelisiniz:

 • Köşe tedarikçisinin itibarı.

 • Bu ürünün imalatçısının itibarı.

 • Satıcı gerekli tüm kalite belgelerine sahiptir.

 • Ürünlerin kendileri görünümü. Köşede paslanma, düzgünsüzlük, cips vb. Olmamalıdır. Elbette ürün eksen boyunca bükülmemelidir.

Köşe, başka türdeki gibi çelikhaddelenmiş metal, tek tek veya ton olarak satılabilir. Bireyler genellikle hipermarketleri veya küçük tedarikçilerden depolardan satın alırlar. Sanayi işletmeleri, her zamanki tonlarca bir köşeyi toplu olarak satın alıyor.

Sertifikalar

Eşit açılı köşeleri GOST çeşitliliği düzenlerdoğruluk. Aynı şey rafların eşit olmayan bir uzunluğuna sahip olan bu ürünün ikinci versiyonu hakkında da söylenebilir. Bu ürünün kalitesini ve özel bir belgenin standartlarına uygunluğunu onaylar - bir sertifika. Üreticilere sınırlı bir süre (1-3 yıl) verilir. Sonun bitiminden sonra şirket, ürünlerinin kalitesini Onaylama Merkezi'nde tekrar teyit etmelidir. Bazı köşe türleri üzerinde böyle bir belge mutlaka alınmalıdır. Bu ürünlerin diğer grupları imalatçıları isteklerine göre sertifikalandırabilirler. Genellikle köşeyi üreten firmalar bunu yapıyor. Sonuçta, bu alıcıların ürün kalitesinde güven derecesini büyük ölçüde artırır.

köşe ağırlığı

Sertifika almak prosedür değildirkarmaşık, ancak sorumlu ve yasa tarafından düzenlenmiştir. Bu belge üreticinin talebi üzerine verilir. Köşenin çıkarılması için teknik şartların kopyaları ve ayrıca şirketin kurucu belgeleri de eksik kalmalıdır.

uygulama

Gördüğünüz gibi bu tür ürünler varyönetmeliklerle düzenlenmiştir. Köşe eşit orta kalite siyah metal, daha önce de belirtildiği gibi, üretim ve yapımda sıklıkla kullanılır. Ayrıca, bu tip ürünler özel evlerde ve çiftliklerde sıklıkla kullanılmaktadır. Bu üniversal tipte haddelenmiş metal ile işin basitliği, yüksek derecede güvenilirlikle ayırt edilen her türlü şekilden kendi elleriyle yapılan yapıların kolayca elde edilmesini mümkün kılmaktadır.

En yaygın türü

Bu ürünün en popüler türü2 ila 20 cm arası raf büyüklüğünde çelik bir köşe, ev arsalarında ve onarım çalışmaları sırasında ürünler çoğunlukla 4x4 cm ile 10x10 cm arasındadır. , çit, vb. Bu tip haddelenmiş yapıdan monte edilenler, güvenilirlik, dayanıklılık ve çok uzun servis ömrü ile ayırt edilir. Tek şey, siyah metal bir köşeyi kullanırken, boyanmalıdır. Bu tip haddelenmiş metal tam anlamıyla doğru ve çok çabuk paslanır. Akrilik su geçirmez emayeler veya yağlı boyalar genellikle köşe ürünlerinin işlenmesinde kullanılır.

Köşe çeşitliliği boyutları

Çelik köşe fiyat

Bu çeşitlerin üretimi nispetenucuz. Köşenin fiyatı esas olarak kullanılan çelik tipine ve rafların genişliğine ve kalınlıklarına bağlıdır. Bu tip en yaygın ürünlerin parçaları - 4x4 ila 10x10 cm arası - metre başına 50-150 ruble için satın alınabilir. Toplu olarak satın alınan köşenin tonu, yaklaşık 25-25,5 bin rubleye mal oluyor. Büyük partiler genellikle farklı tipte haddelenmiş metallerin satışı ile uğraşan büyük şirketlerin depolarına girerler. Zamanımızda, internet de dahil olmak üzere teslimat ile sipariş verilebilir.

haddelenmiş ürün yelpazesi

Böylece, şimdi bunun ne olduğunu biliyorsunuzpopüler tipte ürün çeşitliliği. Köşe eşit ve eşitsiz - ürünler piyasada gerçekten çok popüler. Nitekim, önemli yapıların güvenilirliğine bağlı olarak, GOST ve diğer benzer belgelerde belirtilen tüm standartlara sıkı bir şekilde uyulmalıdır.

Köşe metali: çeşitler. Köşe eşit çelik çelik: çeşitler, boyutlar 2019

Köşe metali: çeşitler. Köşe eşit çelik çelik: çeşitler, boyutlar 2019

Related news

 • Tığ Oyası Fıstıklı Yelpaze Yapılışı Anlatımlı Türkçe Videolu
 • Oleg Cassini Gelinlik Modelleri 2019
 • Tire Köfte Tarifi Videosu
 • Bir tavada kızarmış balık nasıl pişirilir Aşamalı tarifi
 • Çikolatalı Ve Cevizli Kek Tarifi

 • Köşe metali: çeşitler. Köşe eşit çelik çelik: çeşitler, boyutlar

  Köşe metali: çeşitler. Köşe eşit çelik çelik: çeşitler, boyutlar


  Köşe metali: çeşitler. Köşe eşit çelik çelik: çeşitler, boyutlar

  Köşe metali: çeşitler. Köşe eşit çelik çelik: çeşitler, boyutlar

  Köşe metali: çeşitler. Köşe eşit çelik çelik: çeşitler, boyutlar

  Köşe metali: çeşitler. Köşe eşit çelik çelik: çeşitler, boyutlar

  Köşe metali: çeşitler. Köşe eşit çelik çelik: çeşitler, boyutlar

  Köşe metali: çeşitler. Köşe eşit çelik çelik: çeşitler, boyutlar

  Köşe metali: çeşitler. Köşe eşit çelik çelik: çeşitler, boyutlar

  Köşe metali: çeşitler. Köşe eşit çelik çelik: çeşitler, boyutlar

  Köşe metali: çeşitler. Köşe eşit çelik çelik: çeşitler, boyutlar

  Köşe metali: çeşitler. Köşe eşit çelik çelik: çeşitler, boyutlar

  Köşe metali: çeşitler. Köşe eşit çelik çelik: çeşitler, boyutlar

  Köşe metali: çeşitler. Köşe eşit çelik çelik: çeşitler, boyutlar

  Köşe metali: çeşitler. Köşe eşit çelik çelik: çeşitler, boyutlar

  Köşe metali: çeşitler. Köşe eşit çelik çelik: çeşitler, boyutlar

  Köşe metali: çeşitler. Köşe eşit çelik çelik: çeşitler, boyutlar

  Köşe metali: çeşitler. Köşe eşit çelik çelik: çeşitler, boyutlar

  Köşe metali: çeşitler. Köşe eşit çelik çelik: çeşitler, boyutlar

  Köşe metali: çeşitler. Köşe eşit çelik çelik: çeşitler, boyutlar

  Köşe metali: çeşitler. Köşe eşit çelik çelik: çeşitler, boyutlar

  Köşe metali: çeşitler. Köşe eşit çelik çelik: çeşitler, boyutlar

  Köşe metali: çeşitler. Köşe eşit çelik çelik: çeşitler, boyutlar

  Köşe metali: çeşitler. Köşe eşit çelik çelik: çeşitler, boyutlar

  Köşe metali: çeşitler. Köşe eşit çelik çelik: çeşitler, boyutlar

  Köşe metali: çeşitler. Köşe eşit çelik çelik: çeşitler, boyutlar