Çivili kauçuk. Yeni çivili lastik çalıştırmak 2019

Çivili kauçuk. Yeni çivili lastik çalıştırmak 2019 Çivili kauçuk. Yeni çivili lastik çalıştırmak

Çivili kauçuk. Yeni çivili lastik çalıştırmak

Bugün çok büyük bir kış mevsimi var.kauçuk. Sivri ve cırt var. Bununla birlikte, deneyimli araba sahipleri bile, bu tür lastiklerin mevsimin başlamasından önce sarılması gerektiğini bilmezler. Ne için? Ve çivili lastikte nasıl çalışıyor?çivili kauçuk

Neden etrafta koşmaya ihtiyacın var?

Bu soruyu daha ayrıntılı olarak cevaplamaya çalışalım. Böylece, otomobilin başında sezonun başında lastik çivili ayarlandı. Bu durumda koşmak birkaç nedenden dolayı gerçekleştirilir:

 1. Aracın kış lastikleri üzerindeki davranışlarıtüm sezon veya yaz tekerleklerinde manevra kabiliyetinden önemli ölçüde farklıdır. Çivili kauçuğun çalıştırılması her şeyden önce gereklidir, böylece sürücü bunlara uyum sağlayabilir ve bunlara alışabilir.
 2. Yeni olanların çoğuna dikkat çekmeye değer.Özel mağazalarda satın alınan çivili lastikler özel gres ile kaplıdır. Bunu kontrol etmek için, ürüne elinizle dokunmanız yeterlidir. Biraz kaygan olacak. Kural olarak, lastik üretimi sırasında kalıp gres ile kaplanır. Bu bileşim kauçuğun üzerinde kalır ve yol yüzeyinin yolunu kavrar. Gresi çıkarmak için biraz zaman harcamak ve lastikleri çalıştırmak zorundasınız.
 3. Çivili lastikler arasındaki ana fark nedir? Ürün üzerindeki çivilerin yerine oturması ve yuvalara oturması için kırılma gereklidir. Sadece bu lastiklerin ömrünü uzatacaktır. Koştuktan sonra kaygan bir yol yüzeyinde ve keskin bir manevra ile patinaj yaparken uçların uçmayacağının bir garantisi vardır.çivili kauçuğun

Yuvarlanmadan önce

Kırma lastikli lastiklerin kuralları son derecebasittir. Genellikle üreticiler gerekli tüm tavsiyeleri gösterir. Ve bu sadece hız değil, aynı zamanda zamanı da ilgilendirir. Ancak, tüm araba sahipleri, çivili kauçuğu takmadan önce servis merkezine başvurmalarını bilmezler. Burada uzmanlar hizalamayı ayarlamalı ve tekerleklerin dengelenmesini kontrol etmelidir. Bu prosedürleri düzenli olarak yürütürseniz, lastikler çok çabuk aşınmayacaktır. Ayrıca güvenliği artıracak.

Çivili lastikler başarılı oldu,sıfır kamber ayarlamak gereklidir. Sonuç olarak, tekerlekler üzerindeki yük daha eşit olarak dağıtılacaktır. Buna ek olarak, lastik daha yoğun hale gelecek ve en uygun şekli alacaktır. Koştuktan sonra, tüm kuralları dikkate alarak, araç kaygan bir yol yüzeyinde daha uysal olacaktır.yeni çivili lastik

Yağ nasıl çıkarılır?

Peki, çivili lastik yağdan nasıl temizlenir? Koşmak tek çıkış yolu. Benzer ürünlerin imalat teknolojisine göre, tüm kalıplar belirli bir yağlayıcı bileşimle kaplanmalıdır. Bitmiş lastiği kolayca çıkarmanızı sağlar. Bu tür manipülasyonlar sonucunda, yağlayıcı madde sadece bitmiş ürünlerin yüzeyinde değil, aynı zamanda çöküntülerde de kalır. Bu bileşim, aracın ve yolun kavramasını önemli ölçüde kötüleştirir.

Kış lastikleri yüzeyindeki yağı temizlemek içinDüşük hızda yaklaşık 100 kilometre sürmek gerekir. Bu durumda ani frenleme ve keskin dönüşlerden kaçınmalısınız. Aracın yağlanmadan kontrol edilemeyeceği dikkate alınmalıdır. Benzer şekilde, yüksek hız endeksine sahip kış lastikleri çalıştırmak gereklidir.asfalt üzerine çivili kauçuğun akması

Koşu süreci

Her şeyden önce, bir çivili yüklemek gerekirAracın tüm tekerleklerinde lastik. Bu birkaç nedenden dolayı gereklidir. İlk olarak, tekerleklerin yoldaki davranışları aynı olacaktır. İkincisi, yük eşit olarak dağıtılabilir. Bu lastiği aracın bir aksına bile takmayın. Bu çok riskli bir egzersiz. Tekerleğe takmak sadece bir lastik boyutu değil, aynı zamanda tek bir marka olmalıdır.

Çivili kauçuğun hareket hızı da ayrıcadeğer. Genellikle bu rakam 70 km / saatten fazla değildir. Ayrıca mesafe de önemlidir. Birçok üretici ilk 500 kilometrede böyle bir hızda hareket etmenizi tavsiye ediyor. Mola döneminde, güçlü overclock, sollama ve diğer tehlikeli hileler terk edilmelidir.

Bazı nüansları

Ayrıca süreçte yakından izlemek gerekiyorLastiklerdeki basınç. Hafif söndürülmüş tekerleklerde bile hareket etmek önerilmez. Sonuçta, dikenler sadece yıpranamaz, aynı zamanda dışarı da düşebilir. Basınç ayda bir kez kontrol edilmelidir. Çivili lastik pompalamak için, sadece özel tesislerde yapılmalıdır. Lastikler önce hafifçe soğumalıdır. Tekerleklerdeki basıncın 2,8 bardan fazla olmamasını unutmayın. Çivili kauçuğun kırılması ve daha ileri çalışması sırasında, küçük taşların ve diğer nesnelerin lastik sırtı içinde tıkanmadığından emin olmak için dikkatli olunmalıdır. Bu, lastiklerin durumunu kötüleştirebilir.lastik kırma kuralları

Temel kural

Yeni çivili lastik sürmeliDüşük hızda meydana gelir. Bu temel kuraldır. Konvansiyonel lastiklerin aksine, daha fazla doğruluk ve daha uzun süre çalışmanın çivili ihtiyacı. Aksi takdirde, çiviler soketlerde durmaz. Bu, kauçuğun kalitesini önemli ölçüde kötüleştirecektir. Sonuçta, sivri hızlı bir şekilde uçabilir. Lastikler yüksek hızda çalışıyorsa, acil durum riski artar. Buna ek olarak, sürücü birkaç saat içinde tüm sivri kaybedebilir. Bu sebepten dolayı yeni kış lastiğinin çalışması düşük hızda yapılmalıdır. Bu hizmet ömrünü uzatacaktır. Tüm kurallara uygunluğun 4 mevsim lastik tasarrufu yapabildiğine dikkat edilmelidir. Ara ani fren, dönüş ve hızlanma olmadan geçmelidir.

Üretici tavsiyeleri

Uzmanlara göre, önemli değilYeni kauçuğun çalışacağı yer. Ancak, üreticilerin bazı önerileri var. Çivili lastiklerin asfalt üzerinde çalıştırılması en iyisidir. İlk donmadan önce ve kuru havalarda daha iyi yapın. Yeni çivili bir kauçuğun içindeki ıslak asfalt bir arabada, tahmin edilemez davranabilir.

Ek olarak, diğerüreticilerin önerileri. Kural olarak, lastiklerin ne kadar hızlı çalıştırılacağını gösterirler. Bu gösterge dikkate alınmalı ve maksimum değerini aşmamalıdır. Aksi halde lastik çok uzun sürmez. Sonuçta, kış lastikleri genellikle yaz lastiklerinden daha elastik ve yumuşak bir malzemeden yapılır. Bu tür ürünleri kullanmak daha dikkatli olmalı.mili hızı

Sonuç olarak

Şimdi çivili bir lastiğin ne olduğunu biliyorsun. Bu tip lastiklerin çalıştırılması zorunlu bir prosedürdür. Ancak, tüm bunların sadece yeni kış çivili bir lastik için gerekli olduğunu düşünmeyin. Aslında, koşun, birden fazla sezon için operasyonda olan lastiklere ihtiyacınız var. Sonuçta, çivili tekerlekler üzerindeki araç, geleneksel lastiklere kıyasla yolda biraz farklı davranır. Sürücü arabaya alışmalı. Uzmanlar asfalt kuru yolda en az 100 kilometre koşmayı öneriyorlar. Bu durumda, lastikler optimum şekli alacaktır.

Listelenen tüm kurallara uygunlukSürücü, aracının tekerleklerindeki çivili lastiklerin çalışır durumda olduğundan emin. Bu durumda, sürücü araba ile birliği hissedebilir. Şimdi soğuktan, dondan veya kaygan yol yüzeyinden korkmuyor.

Çivili kauçuk. Yeni çivili lastik çalıştırmak 2019

Çivili kauçuk. Yeni çivili lastik çalıştırmak 2019

Related news

 • KAHVE ÇEKİRDEĞİ KURABİYESİ
 • Ütü Yapmanın Püf Noktaları
 • Kablosuz ağ sisteminin çalışma prensibi nedir
 • Hangi SUV seçilecek - Herkes kendisi için karar verir
 • Gelir belgesi olmayan kredi kartları için tüketici kredisi nasıl hazırlanır

 • Çivili kauçuk. Yeni çivili lastik çalıştırmak

  Çivili kauçuk. Yeni çivili lastik çalıştırmak


  Çivili kauçuk. Yeni çivili lastik çalıştırmak

  Çivili kauçuk. Yeni çivili lastik çalıştırmak

  Çivili kauçuk. Yeni çivili lastik çalıştırmak

  Çivili kauçuk. Yeni çivili lastik çalıştırmak

  Çivili kauçuk. Yeni çivili lastik çalıştırmak

  Çivili kauçuk. Yeni çivili lastik çalıştırmak

  Çivili kauçuk. Yeni çivili lastik çalıştırmak

  Çivili kauçuk. Yeni çivili lastik çalıştırmak

  Çivili kauçuk. Yeni çivili lastik çalıştırmak

  Çivili kauçuk. Yeni çivili lastik çalıştırmak