İstanbul Modern Çocuk Şenliği 2019

İstanbul Modern Çocuk Şenliği 2019


İstanbul Modern Çocuk Şenliği 48 06.01.2019, 03:50

İstanbul Modern Çocuk Şenliği

İstanbul Modern Çocuk Şenliği 2015 yılında 10.defa gerçekleşecek. 2007 yılından bu yana on binlerce çocuğa ulaşan Çocuk Şenliği kapsamında, her yıl farklı bir tema belirleniyor.

istanbul-modern-cocuk-senligiÜcretsiz Etkinlikler ve Atölye Çalışmaları

2014 yılında Hayatın Yedi Rengi temasıyla gerçekleştirilen Çocuk Şenliği, Garanti Bankası’nın desteği ile yapılmıştı. Katılımın ücretsiz olduğu şenlik kapsamında, 23 Nisan haftası boyunca çocuklar için etkinlikler ve atölye çalışmaları yapılıyor. 2013 yılında “Geleceği Aydınlatan Fenerler” tasarlayan çocuklar hafta içi ve hafta sonları devam eden ücretsiz atölyelere katılarak, hem el becerilerini hem de hayal güçlerini geliştirme fırsatı bulmuştu.

İstanbul Modern Çocuk Şenliği

23 Nisan Çocuk Şenliği dışında, tüm yıl boyunca çocuklar için etkinlikler ve atölye çalışmaları düzenleyen İstanbul Modern’de çocuklar sanatçıların eserlerini inceleyerek, yapıtların gelecek ön görülerini yaptıkları gibi, kendi tasarımlarını da oluşturuyor. 2015 yılında düzenlenecek olan en geniş kapsamlı 23 Nisan etkinlikleri arasında yer alan İstanbul Modern Çocuk Şenliği’nin bu yılki teması henüz açıklanmadı.

istanbul-modern-cocuk-senlikleri

Hafta içi ve Hafta Sonu Ücretsiz Atölyeler

2013 yılında, 22 Nisan ile 28 Nisan tarihleri arasında gerçekleştirilen 7. İstanbul Modern Çocuk Şenliği’ne 3 bin çocuk katılım göstermişti. Geleceği Aydınlatan Fenerler temasıyla yapılan şenlik kapsamında, çocuklar sanat yapıtlarını inceleyerek, yeni fenerler tasarlamıştı. 4-12 yaş arasındaki çocukların katılabildiği şenlik, hafta içi 10.00 ile 16.00 saatleri arasında düzenlenirken; hafta sonları 10.00-15.00 saatleri arasında birer saatlik çalışmalar ile yapılmıştı.

2015 Çocuk Şenliği Programı

2014 yılında ise Hayatın Yedi Rengi temasıyla 8.si düzenlenen Çocuk Şenliği’ne 4 binden fazla çocuk katılmış ve 4-12 yaş arasındaki çocukların hayal gücünü geliştirecek, yeteneklerini keşfetmelerini sağlayacak ücretsiz etkinlikler düzenlenmişti. 2015 yılında 10.su düzenlenecek olan İstanbul Modern Çocuk Şenliği oldukça kapsamlı.

23 Nisan’da çocukların eğlenmesini ve güzel bir gün geçirmesini sağlamak amacıyla birçok kültür sanat merkezi ve müze gibi etkinlikler hazırlayan İstanbul Modern, 10. Çocuk Şenliği’ni 21-26 Nisan tarihleri arasında gerçekleştirecek.

10. İstanbul Modern Çocuk Şenliği

10.İstanbul Modern Çocuk Şenliği kapsamında, 4-12 yaş aralığındaki çocuklar “Güzel Bir Gelecek” temasını taşıyan söyleşiye katılacak. Ardından İstanbul Modern Müzesi’ndeki uzmanların da yardımıyla, sanat eserlerindeki bilmeceyi çözmeye çalışacaklar.

Esin Kutuları

Çocukların hem sanatsal becerilerini geliştirmek hem de sanat dallarına bakışını geliştirmek amacıyla düzenlenecek etkinliklerde, çocuklar gezi sırasında topladıkları görsellerin üzerine çizimler ve boyamalar yapacak esin kutularını sanat eserlerine dönüştürecek.

4-12 Yaş Aralığındaki Çocuklar

10.İstanbul Modern Çocuk Şenliği kapsamında, 4-12 yaş aralığındaki yüzlerce çocuk, hem yaratıcılıklarını geliştirme hem de farklı düşünmeyi öğrenme imkanına sahip olacağı gibi, çocuklar 6 gün boyunca devam edecek etkinlikler ile 23 Nisan’ı coşkulu şekilde karşılayacak.

İstanbul Modern Çocuk Şenliği 2019

İstanbul Modern Çocuk Şenliği 2019

Related news

 • Çalışma zamanının kullanım analizi: öz, gereklilik ve pratik yönler
 • İğne Oyası Yapraklı Gül Modeli Yapılışı Videolu
 • 2019 Yılının Trendi: Asimetrik Kazak

 • İstanbul Modern Çocuk Şenliği 20

  İstanbul Modern Çocuk Şenliği


  İstanbul Modern Çocuk Şenliği 59

  İstanbul Modern Çocuk Şenliği 41

  İstanbul Modern Çocuk Şenliği 12

  İstanbul Modern Çocuk Şenliği 98

  İstanbul Modern Çocuk Şenliği 6

  İstanbul Modern Çocuk Şenliği 74

  İstanbul Modern Çocuk Şenliği 88