Islak öksürük. Sebebinden kurtuluyoruz 2019

Islak öksürük. Sebebinden kurtuluyoruz 2019

Islak öksürük. Sebebinden kurtuluyoruz 49 06.02.2019, 13:20

Islak öksürük. Sebebinden kurtuluyoruz.

Solunum mukozasında tahriş olduğundahareket eder öksürük denilen zorunlu istemsiz iç çekmeler vardır. Kuru ve ıslak bir öksürük var. Tedavinin yokluğunda daha ciddi hastalıklara dönüşebilir. Bu nedenle, ondan ilk belirtileri ile mümkün olan en kısa zamanda atılmalıdır.

Ama unutmayın ki ıslak öksürükpatojenik mikropların, yabancı cisimciklerin, balgamın ve mukus oluşumlarının solunum yollarından uzaklaştırılmasını teşvik eder. Bu, vücudun önemli bir koruyucu işlevidir, balgam akciğerlerini temizler, ancak aynı zamanda çeşitli patojenler için ideal bir üreme alanı görevi görür. Bu tür bakteriler uzun bir süre solunum yolunda kalırsa, iyileşme süreci büyük ölçüde engellenir. Sonuç, durumun kötüleşmesi ve bir kural olarak, hastalığın bir diğerine geçişi, daha ciddi ve tedavi edilmesi zor bir seviye olabilir.

Bu nedenle, hasta yüksek sesle karşılaşırsayoğun mukoza salgılarıyla öksürük havlaması, çoğunlukla sarı, yani ıslak öksürüğü vardır. Daha güçlü ve daha acı verici, geceleri oluyor. Şu anda, bir kişi hareketsizdir, bu da büyük miktarlarda balgamın akciğerlerde birikmesine ve öksürüğe karşı şiddetli saldırılara neden olmasına neden olur. Bir çocukta böyle bir ıslak öksürük özellikle ağrılıdır, normal uykuya müdahale eder ve boğazda ciddi tahriş ve terlemeye neden olur.

Bu durumda ayrılmayı kolaylaştırmak gerekiyorbalgam ve mukus. Çocuklarda balgam daha viskoz ve daha zor hale getirir. Mukolitik ve balgam söktürücü ilaçları atayacak olan doktorun tavsiyesi için gereksiz olmayabilir, belki ayrı olarak ve muhtemelen onları birleştirebilir. Mukolitik ilaçlar yeterli miktarlarda mukus oluşumuna katkıda bulunurlar. Ve, onların resepsiyonda mümkün olduğunca çeşitli sıvıları içmek gerekir. Beklentiler balgam çıkarır ve ıslak öksürüğü çabucak ortadan kaldırır.

Tedavi yardımı ile yapılabilirGeleneksel tıp, yıllarca test edilmiş, etkili ve uygulanması zor değildir. Eski çağlardan bu yana, taze haşlanmış patatesler bu amaçlar için kullanılmıştır. Büyük bir havlu alın, kafanızla örtün, tencerenin üzerine patatesle bükün ve şifa çiftlerini on dakika boyunca soluyun. Mümkünse daha uzun sürebilirsin. Bir çocukta ıslak öksürük hızlı bir şekilde huş ağacı özü ve süt ile tedavi edilir. Bir kısım için huş ağacı suyu yeterlidir, süt iki kısımdan az değildir. Sıcak bir şekilde içirin, iki kaşık nişasta veya unla karıştırın ve çocuğa küçük bir yudum verin. Yatmadan önce, taze soğan suyunu bal ve sütle karıştırın ve bebeğe verin.

Yeterince farklı beklentileri veeczane. Günümüzde oldukça etkilidirler ve ıslak öksürüğü çabucak ortadan kaldırırlar. Ve hem sentetik ilaçlar hem de bitki kökü var. Adaçayı, elecampane, anne-üvey anne ve meyan kökü temelinde yapılır. En popüler olanlar arasında Lazolvan, ACTS, Mukobene ve Bromhexin vardır. Çoğu zaman olmasa da, bitkilerin alerjiye neden olabileceğine dikkat edilmelidir, bu nedenle bitkisel preparatları kullanmadan önce doktorunuza danışın.

Balgam sert dolduruyorsa, tedavi etmek en iyisidirGüçlü etkinin sentetik ilaçların yardımıyla ıslak öksürük. Bu özellikle bronşit ve zatürre gibi karmaşık durumlar için geçerlidir. Temel prosedürlere paralel olarak, sürtünme ve göğüs masajı gereklidir. Bu, kalan balgamın daha da etkili bir şekilde geri çekilmesine katkıda bulunur. En küçük çocukların tedavisine özellikle dikkat edilmelidir. Öksürmelerine bile sebep olabilirler. Durumları için, sürekli olarak izlemeniz gerekir, bir çocuk doktoru ziyaret ettiğinizden ve herhangi bir ilaçla dikkat ettiğinizden emin olun.

Islak öksürük. Sebebinden kurtuluyoruz 2019

Islak öksürük. Sebebinden kurtuluyoruz 2019

Related news

 • Son dakika... Gaziantepte rehine krizi Asker teslim oldu
 • Dolmalık Biber Nasıl Kurutulur
 • Safirin büyüsü Movado Sapphire Synergy’
 • Çok İzlenen Videolar

 • Islak öksürük. Sebebinden kurtuluyoruz 47

  Islak öksürük. Sebebinden kurtuluyoruz


  Islak öksürük. Sebebinden kurtuluyoruz 97

  Islak öksürük. Sebebinden kurtuluyoruz 69

  Islak öksürük. Sebebinden kurtuluyoruz 40

  Islak öksürük. Sebebinden kurtuluyoruz 15

  Islak öksürük. Sebebinden kurtuluyoruz 34

  Islak öksürük. Sebebinden kurtuluyoruz 34