Isırgan - tıbbi kullanım 2019

Isırgan - tıbbi kullanım 2019 Isırgan - tıbbi kullanım

Isırgan - tıbbi kullanım

Bugün neyin olduğunu analiz edeceğizısırgan. Garip bir şekilde, bu otun değerli bir gıda olarak kullanımı çok popüler. Genellikle yemek pişirmede kullanılır. Usta aşçılar, genç yapraklardan ve sürgünlerden lezzetli lahana çorbası hazırlar. Onları al ve farklı salatalar yapmak için, ve salamura et, onlar et yemekleri için harika bir baharat olsun.

Ama ısırganın başka bir tarafı var - şifa. Isırgan otu biraz farklı işlevler gerçekleştirir - hemostatik bir ajan olarak davranır (tesadüfen, bu özellik tanınır ve geleneksel tıp). Yine, ısırganların anemiyi iyileştirmeye yardımcı olurken, kan kompozisyonu üzerinde olumlu bir etkisi vardır. Bu bitki kan pıhtılaşabilirliğini arttırır, hemoglobin, trombosit ve eritrosit seviyelerini arttırır. Ateroskleroz, hemoroid, mesane ve böbrek hastalıkları, tüberküloz, safra kesesi ve karaciğerin hastalıklarında etkilidir. Bağışıklık sistemini güçlendirmenin yanı sıra oldukça ciddi hastalıklar yaşadıktan sonra ısırgan otu kullanılması tavsiye edilir.

Bütün bu özellikler ısırganlığa kimyasal bileşimini verir. Bu vitaminler B6, A, C, B2, B1, A, aynı zamanda, pantotenik asit, kalsiyum, demir, potasyum, kükürt, şeker ve proteinler içerir.

Isırgan, diyabetikler için son derece yararlıdır çünkükan şekeri seviyesini azaltır, yaraları iyileştirmeye yardımcı olur ve yeterince güçlü bir diüretik etkiye sahiptir. Vücudu güçlendirmek ve çeşitli hastalıklara direnmek için güç vermek de ısırganlığa yardımcı olacaktır.

Bitkinin kozmetolojide uygulanması dayer. Kozmetik etkileri için en ünlü olan saç güçlendirmektir. Saç için ısırganların ideal, bilge bir karar olduğu uzun zamandır bilinmektedir. Bunu yapmak için infüzyonu hazırlayın: 3 tablo. l. Kurutulmuş yapraklar yaklaşık 30 dakika boyunca 1 bardak dik kaynar su içinde ısrar eder, daha sonra dikkatlice süzülür. Bu ısırgan infüzyonu mutlaka şampuanı yıkadıktan sonra saçı durulamakta. Sonuç olarak, saç sadece güçlendirir, aynı zamanda daha güçlü, parlak hale gelir ve büyümesini hızlandırır.

Isırgan otu: uygulama

Halk tıbbına adanan edebiyatta rummaged olmakla birlikte, vücudun ve ayrıca organlarının güvenilir bir şekilde güçlendirilmesi için pek çok ilginç tarif bulacaksınız.

Kardiyovasküler performansını arttırmaksistemi, ısırganın yapraklarını kullanın. Bu amaçlar için kaynatma kullanımı aşağıdaki gibidir: 5 tablo alın. Kurutulmuş yapraklar kaşığı ve bo litre içinde kaynatın. su. Bu et suyu günde 4 kez al.

Mide problemi de kullanılıyorsaısırgan. Köklerinin kullanımı kusma ve ağrılı semptomların giderilmesine yardımcı olur. Bir çare hazırlamak için, bir kaşık iyice kurutulmuş kökler almak ve bir bardak ineğin sütünde kaynatmak gerekir. Hemen ¼ parçasını need içmeye, gerisini 2 saat aralıklarla parçalara ayırın ve içmeyin, bulantı hissi kayboluncaya kadar devam edin. Isırganların yardımıyla da. Ağrılı semptomlar ve rahatsız edici bir döngü durumunda kullanılması, acıyı hafifletmek için geri yükleme ve ayarlamada yardımcı olacaktır.

Isırgan otunun çeşitlerinden biri ısırgan otudur.ısırgan. Bu bitkinin bu tür kullanımı da oldukça yaygındır. Sıvı ekstresi ve ısırgan otunun infüzyonu kan pıhtılaşabilirliğini önemli ölçüde arttırır, hemoglobini ve eritrosit sayısını önemli ölçüde artırır, uterusun tonik bir kas sistemini ve vazokonstrüktif eylemi vardır.

Fransız doktorlar, ısırgan otunun kronik ve akut enteritlerde ve tüberküloz hastalarında uzun süreli ishalden çok etkili olduğunu belirlemiştir.

Taze genç ısırganların da uygulanmasıpopüler, ateş ve romatizma ile sürtünme için kullanılır. Taze genç yapraklardan elde edilen meyve suyu, böbreklerde ve karaciğerde akciğer varlığında, akciğer hastalıklarında, felç ve ateşte kullanılır.

Isırgan otunun tüm özelliklerini analiz ettikten sonra, tıpta oldukça haklı bir şekilde kullanıldığını söyleyebiliriz.

Isırgan - tıbbi kullanım 2019

Isırgan - tıbbi kullanım 2019

Related news

 • Acıbadem kurabiyesi nasıl yapılır
 • Komedi melodram Overboard. Aktörler, roller, arsa
 • Oda zakkum tavana büyür
 • Duran varlıkların muhasebeleştirilmesi
 • Cezai işlemlerde hukuk davası

 • Isırgan - tıbbi kullanım

  Isırgan - tıbbi kullanım


  Isırgan - tıbbi kullanım

  Isırgan - tıbbi kullanım

  Isırgan - tıbbi kullanım

  Isırgan - tıbbi kullanım

  Isırgan - tıbbi kullanım

  Isırgan - tıbbi kullanım

  Isırgan - tıbbi kullanım

  Isırgan - tıbbi kullanım

  Isırgan - tıbbi kullanım

  Isırgan - tıbbi kullanım