Intel Celeron J1800 İşlemci: açıklamalar, özellikler ve görüşlerIntel Celeron J1800 İşlemci: açıklamalar, özellikler ve görüşler

22.05.2019

Intel Celeron J1800 İşlemci: açıklamalar, özellikler ve görüşler 74

Intel Celeron J1800 İşlemci: açıklamalar, özellikler ve görüşler

Kompakt ve gürültülü bir bilgisayar rüyası hakkındaÇoğunlukla iş ve sıradan eğlence için bir mobil cihaza ihtiyaç duyan birçok kullanıcı: film izlemek, müzik dinlemek, internette sörf yapmak. Özellikle dizüstü bilgisayarları ve tabletleri listeden çıkarırsanız, piyasada bu tür gereksinimlerle ucuz seçenekler azdır. Bu yazıda, okuyucu, Celeron J1800 işlemcisine dayanan bir kişisel bilgisayarın mobil versiyonunu öğrenecek. Sahiplerin açıklaması, özellikleri ve geribildirimi, potansiyel alıcının cihazı daha yakından tanımasına olanak tanır.

Celeron J1800

Pazar konumlandırma

Üretici, kullanıcılara belirlianakartın işlemcisiyle birlikte olması. Bu platformun rakiplerden ayrıcalıklı bir özelliği, düşük maliyet (set başına yaklaşık 5000 ruble). Buna ek olarak, alıcı pasif soğutma kullanımı ile çalışabilen oldukça ekonomik bir sistem alıyor çünkü işlemci için Celeron J1800 performans özellikleri bir öncelik değil.

Intel Celeron

Ayrıca üretici de sunuluyor ve mobilBirçok üretici minyatür dizüstü bilgisayar üreticilerinin kendilerini gördükleri bir platform, çünkü düşük maliyetli, taşınabilirlik ve sessizlik mobil aygıtların üretiminde temel ölçütlerdir.

İşlemcinin gizli potansiyeli

Için Bay Trail-D kodu adıBirçok kullanıcı kristali Atom platformuyla ilişkilendiriyor: düşük güç tüketimi, piyasadaki minimum fiyat ve anakarta entegrasyon. Bununla birlikte, bu tür hatalar yanlıştır, çünkü Celeron J1800 işlemcisi, kristali Atom mimarisinden önemli derecede farklılaştıran birtakım diğer özelliklere sahiptir. Performansa göre, platform Intel Core i3 işlemcisine daha yakın olacak.

Çekirdeğin çalışma frekansı2410-2580 MHz. İlk seviye önbellek 112 KB'dir (Atom 32 KB'dir) ve L2 önbellek 1 MB'dir (aynı Core i3'tür). İşlemci, eşzamansız çalışabilen iki fiziksel çekirdek uygular. Platform, 22 nanometre teknik işlem kullanılarak üretildi ve 10 watt termal pakete sahip.

Mobil platformun özellikleri

Intel Celeron işlemci daha önce övünebilirgrafik çekirdeğinin kristalinde bulunan rakipler. Kitte bulunan anakart, analog ve dijital sinyallerle ekranları bağlamak için gerekli tüm video çıkışlarına sahiptir. Grafik çekirdeği 688-792 MHz'de çalışır ve sahibinin kaynak kullanmayan oyuncakları oynamasına izin verir. Bu arada, tümleşik video kartı için bellek RAM'den tahsis edilir ve hiçbir şeyle sınırlı değildir.

Celeron J1800 özellikleri

İşlemci 64 bit mimariyi desteklerKullanıcının uygun işletim sistemlerini ve yazılımı yüklemesini sağlar. Ayrıca, kristal sanallaştırmayı anlar: VT-x teknolojisi, sahibin sanal ortamda çalışmasına izin verir (bu özellik programcılar ve yöneticiler için daha ilginçtir).

Ana rakip

Tahmin edebileceğiniz gibi Celeron işlemciözellikleri ve performansı en madde kristal inceledi rağmen J1800 piyasada, bilinmeyen nedenlerle Oyunun ilk sınıfının bir girintide konumlandırılır AMD A6-5345, doğrudan bir rakip vardır. Görünüşe göre, oyun segmenti rekabet eden şirkete bütçe sınıfından daha fazla kar getiriyor.

Celeron J1800 işlemci

Profesyoneller incelemelerinde belirttiği gibi,Her iki işlemci de, karşılık gelen sınıfın gerektirdiği seviyede oyunlar için bir yatkınlığa sahip değildir. Tüm sorun, 64-bit bellek veri yolu bant genişliği ile eski GDDR3 teknolojisi üzerinde çalışan entegre grafik çekirdeğinde yatar. DOTA, World of Tanks, WarCraft 3 oyunlarının hayranlarına, bu platform (minimum ayarlarda düşük kare hızıyla fırlatılması ve oynamak mümkün olacaktır) uygundur. Ancak aksiyon dolu dinamik oyunların hayranları, Intel Celeron performansı açıkça yeterli değil. Tabii ki, harici bir video adaptörüyle bu seçeneği göz önünde bulundurabilirsiniz, fakat bunun bir anlamı yok, çünkü bu durumda işlemci gücü yeterli olmayacaktır.

Platform Özellikleri

Birlikte, işlemci ve anakartBu ürünü bütçe sınıfında tutan bir dizi kısıtlama var. Düşük güç tüketimi ve uygun maliyetli maliyet arayışı, üreticinin ürününü sadece gerekli işlevlerle sağlamadığı gerçeğini doğurmuştur.

 1. RAM miktarı 8 ile sınırlıdırgigabayt. Ve Celeron J1800 ile anakartta 2 DDR3 kanalı var ve mantıkla (örneğin, 64 bit platform için) eşiği 16 gigabayt'a çıkarmak mümkün.
 2. Anakart, sabit diskleri bağlamak için sadece iki SATA II arabirimi sağlar.
 3. Ofis bilgisayarlarındaki veri depolama güvenilirliği için bir aynada aynı iki sabit diskin yapılabilmesine rağmen, RAID desteği yoktur.

Kompakt bir platformun avantajları şunlardır: 8-kanallı ilave cihazlar (TV alıcısı, ağ kartı, grafik kartı), 2 port USB 2.0, tek bir USB 3.0 girişi, bir paralel bir yazıcı bağlantı noktası, LAN ağ arayüzü bağlantısı için, genişletme yuvalarından varlığı ses entegre edilmiştir.

Celeron J1800 testi

Dizüstü Bilgisayar Özellikleri

Bu platformun tüm kullanılmış teknolojileri, mobil cihazlarda kullanıma sunuldu. Celeron J1800 işlemcinin yüklü olduğu ucuz dizüstü bilgisayarlar, özelliklerin aşağıdaki özelliklere sahip:

 • Ekranları veya televizyonları bağlamak için çoklu çıkışlar (HDMI);
 • USB 2.0 ve USB 3.0 bağlantı noktaları (üç konektörle sınırlı);
 • RJ-45 kontağı olarak ağ arayüzü;
 • hoparlör ve mikrofon bağlamak için çıkışlar.

Aslına bakılırsa, yüksek kaliteli dizüstü bilgisayarucuz platform. Bu nedenle cihazların düşük maliyeti (yaklaşık 12-15 bin ruble). Düşük güç tüketimi göz önüne alındığında, mobil cihaz pazarındaki pek çok kullanıcı için ilginç bir teklif. Küçük bir pil ile bile, dizüstü bilgisayar çevrimdışı modda yaklaşık 5-8 saat boyunca sorunsuz çalışabilir.

Geliştirilmiş platform performansı

Kurulduğu sistemi yükseltmek de mümkündürkristal Celeron J1800. Medyadaki profesyonellerden alınan geri bildirimler, birçok cihaz sahibini, performansı artırmak için işlemciyi değiştirebilmenizi sağlar. Doğru, bunun için, kristal taşınmaz olduğundan lehimleme istasyonunu kullanmanız gerekecek. Alternatif olarak, platformun gücünü artırmak için bir Pentium J2900 işlemci kurabilirsiniz. Üreticinin fabrikada yapmadığı garipti çünkü daha üretken bir kristalin maliyeti Intel Celeron'dan biraz farklı.

Celeron J1800 yorum

Sonuç olarak, sistemin gücüİlk oyun seviyesi, çünkü Pentium'un 4 fiziksel çekirdeği tüm sistem için büyük bir potansiyele sahip. Oldukça garip ısı üretimi ile durum: daha güçlü bir kristal 10 watt ısı serbest bırakılması ile benzer bir paket var. Celeron işlemcisinin bir dizi Pentium kristalinin üretiminde bir reddetme olduğu görüşü var.

Gösterileri ne zaman istersen

Birçok potansiyel alıcı ilgileniyorCeleron J1800'ü çalışırken görün. Kaynak yoğun oyunlar (Crysis 3, FarCry, DeusEx 3) ile yapılan test kesinlikle bir başarısızlık olacaktır. Ancak ofis paketi, grafik editörleri ve kodlama ile yapılan çalışmalarda, video platformu zorlu kullanıcıyı bile şaşırtabilir. Sadece 4 saat, sistemin bir saatlik video içeriğinin 720i (HD) çözünürlükte dönüştürülmesini gerektirir. Aynı miktarda RAM (8 GB) ile aynı Intel Core i3 işlemci üç buçuk saat sürüyor.

işlemci Celeron J1800 özellikleri

Genel olarak, Celeron J1800'e dayanan bir kristal içinRAM'in boyutu kritiktir. Ofis uygulamalarında bile, kartta kurulu 2 gigabayttan az RAM varsa, platform çok yavaş olacaktır. Kendisi için bir sistem seçen potansiyel bir alıcı bu gerçeğe dikkat etmelidir. RAM'de, kaydetmemek daha iyidir: 4-8 GB, söz konusu platformun performansının anahtarıdır.

Sonuç olarak

Celeron J1800 işlemci ve platformundanet olmayan sonuçlara varmak oldukça zordur. Bir yandan, ucuz bir sistem tüm kurumsal segmenti cezbeder, çünkü bir kişisel bilgisayar için düşük maliyetli bir kurumun tasarruf etmesini mümkün kılar. Platformdaki genişletme kartlarının varlığı, sistemi ofis ihtiyaçları için (dosya sunucusu, yönlendirici ve benzeri işlevsel) tümleştirmenizi sağlar.

Ancak platformun yükseltilmesi ile ilgili zorluk şu:birçok potansiyel alıcıyı durdurabilir. Sorun artık işlemcide değil, yüklü RAM'in sınırlarında. Pratikte, birçok uygulamada, özellikle sanallaştırma kullanıldığında, entegre bir platform için 8 gigabayt bellek yeterli değildir. Sonuçta, 2 GB bir video bağdaştırıcısı alır, işletim sistemi de 2 gigabayta ihtiyaç duyar. Sonuç olarak, kullanıcının 4 GB vardır. Her halükarda, alıcı, onun için ne kadar kritik olduğuna karar verir - maliyet veya üretkenlik.

Intel Celeron J1800 İşlemci: açıklamalar, özellikler ve görüşlerIntel Celeron J1800 İşlemci: açıklamalar, özellikler ve görüşler

Related news

 • Tifo hastalığı nedir, belirtileri
 • 11. Tatlı Huzur, Kalamış
 • Bilimsel makale nasıl yazılır Bilimsel bir makale nasıl yayımlanır ve yayınlanır
 • Dolar ve euro düzgün bir büyüme gösteriyor. Euro ve dolar 2014te neden büyüdü
 • Namaz Vakitleri

 • Intel Celeron J1800 İşlemci: açıklamalar, özellikler ve görüşler 19

  Intel Celeron J1800 İşlemci: açıklamalar, özellikler ve görüşler


  Intel Celeron J1800 İşlemci: açıklamalar, özellikler ve görüşler 33

  Intel Celeron J1800 İşlemci: açıklamalar, özellikler ve görüşler 43

  Intel Celeron J1800 İşlemci: açıklamalar, özellikler ve görüşler 50

  Intel Celeron J1800 İşlemci: açıklamalar, özellikler ve görüşler 67

  Intel Celeron J1800 İşlemci: açıklamalar, özellikler ve görüşler 54

  Intel Celeron J1800 İşlemci: açıklamalar, özellikler ve görüşler 16

  Intel Celeron J1800 İşlemci: açıklamalar, özellikler ve görüşler 49

  Intel Celeron J1800 İşlemci: açıklamalar, özellikler ve görüşler 100

  Intel Celeron J1800 İşlemci: açıklamalar, özellikler ve görüşler 25

  Intel Celeron J1800 İşlemci: açıklamalar, özellikler ve görüşler 1

  Intel Celeron J1800 İşlemci: açıklamalar, özellikler ve görüşler 80

  Intel Celeron J1800 İşlemci: açıklamalar, özellikler ve görüşler 75

  Intel Celeron J1800 İşlemci: açıklamalar, özellikler ve görüşler 27