İngiliz edebiyatının klasikleri: romanı Bir Başsız Süvari, bir özet 2019

İngiliz edebiyatının klasikleri: romanı Bir Başsız Süvari, bir özet 2019

İngiliz edebiyatının klasikleri: romanı Bir Başsız Süvari, bir özet 97 14.01.2019, 10:33

İngiliz edebiyatının klasikleri: romanı "Bir Başsız Süvari", bir özet

Sıcak texas çayırları, vahşi atlar, ücretsizOnların expanses üzerinde atlama, rüzgar, erkeksi, yakışıklı kovboy ve bilge avcılar, izleyiciler, güzel kızlar ve acımasız saldırganlardan, şiddetli Hintliler ve asil kahramanlarla yarış onur ve güzel bayanlar, kanlı gizem ve aşk için iyi ve kötü arasındaki sonsuz mücadele adına hayatlarını riske etmek ve mutluluk - Bu 19. yüzyılın ikinci yarısında macera-macera romanı oluşturan "centilmenlik seti" dır. Bunun bir örneği, ergenlikten hepimiz tarafından sevilen “Başsız Süvari” dir.

Yazar hakkında birkaç kelime

"Başsız Süvari""Başsız Süvari" - En popüler kitapİskoç asıllı İngiliz yazar Thomas Mayne Reid, aynı yıl, 1865 yılında yazılı ve Londra'da büyük bir yayınevi tarafından yayınlanan ve büyük bir hızla satın aldı. 1868'de, eserin Rusçaya çevrilmesi ortaya çıktı. Okuma halkı içeriği bir gecede yuttu. Doğal olarak, özellikle gençler okuyordu. Hevesli gençler Maurice Mustang'ın maceralarını övdüler ve Amerika'yı fethetmeyi hayal ettiler. Hikayelerden birinde olağan mizahıyla, Çehov, Rusya'daki kitabın özel popülaritesinin atmosferini çok canlı bir şekilde yeniden üretti. Ama geri çok heyecanlı kamu yakından yaratıcısı ile bağlantılıdır içeriği bu romanı "Başsız Süvari", için yazarın kendisi için. Yazar sık ​​sık takma adı "Kaptan Mayın Kamışı" imzaladı. Askeri mesleğin ipucu konularına güvenilirlik, doğruluk, gerçekçilik unsurlarını ekledi. Onun gençlik Reid doğası macera hafif payıyla huzursuz macera çok seven, babası gibi, o bir derece aldı sonra onların payı ve hikayeleri, arayışı içinde ABD'ye gitti çünkü yerine papazın yolları, olaylı hayatı hayal onun kitapları görünecek. Meksika'daki savaşta aktif bir katılımcısı olan Bavyera devrimi, bir kereden fazla ciddi şekilde yaralandı. Biz "quadroon" okuduklarımızın çoğu, aynı "Rider" "Seminole lideri" yazarın kendisi tarafından dinlenmesi veya karşılaşılan tamamen doğru sözlü durumlara dayanmaktadır."Başsız Süvari" içeriğiVe Eski Dünya'ya, İngiltere'ye, Mine Reed'e döndükten sonratamamen kendini edebiyata verir. 60'dan fazla eser yazdı ve çoğu uzun bir görkemli hayata hazırlandı. Son yıllarda kader ana sözcüğe tür olmamıştır rağmen, Kaptan Reid zamanı hayatta kaldı ve çoğu erkek ve kız, bütün 11 ile 20 yıl arasında dünyada genç erkek ve kadınlar için, kendini dünyanın kimin romantik vizyon uyanır sevdiğim yazarlardan biri olmaya devam edecektir genç ruh daha iyi duygular, düşünceler ve hayaller.

En ünlü roman

"Başsız Süvari", bir özetiŞimdi düşünürüz, en iyi Reed'in en iyi eseri olarak kabul edildi. Bir tür macera romanı için gerekli olan her şey var. Onun kaprislere karşılamak için, sinsi kibirli, hazır bir pis cinayetten - Kaptan Cassius Calhoun - yakınlar, korku veya sitem olmadan Şövalye, asil soylu (Gerald Morris) ve rakibi sonunda görünür. arsa katlanmış eğrilerin ve hatta korkunç canavar ile akut Morris, soylu, sadık arkadaşlar, heyecan verici mesele, kalbinde bir yer için mücadele eden Meksika senorita Isidore ve Creole Louise Poindexter, ya da bir hayalet ya da bir acımasız suç kurbanı - İki çarpıcı güzel kız - başı eyerle bağlanmış bir binici."Kafasız Süvari" kitabı Bu kitap "Başsız Süvari"aşağıdaki gibi bir özetidir: Ev Teksas'ta yeni ikamet taşındı tüm zengin, ama şimdi harap, ama nazik ve asil ekici Woodley Poindexter bir - daha fazla yarı vahşi devlet, kimin sakinleri her dakika Hint saldırıyı bekliyoruz. Hacienda aslında onun güzel yeğeni ve genç, temiz ve cömert genç Henry, erkek kardeşi Poindexter'ın çocuklarının bilmediği yeğeni Cassius'a ait. Yolda, bir kum fırtınasına düştüler ve asil tavırları tozlu kıyafetleri ve kötü ekipmanı bozmayacak kadar hoş bir cesur adamın beklenmedik yardımları için olmasalar bile, yok olabilirlerdi. Louise ve kurtarıcı arasında, Morim Mustang, aşk ilk görüşte kırılır. Bu andan itibaren "Başsız Süvari" adlı romanın erkek karakterlerinin ana görünmez karşıtlığı başlar. Aşağıdaki olayların özeti şu şekildedir: Eski Zeb Stump'un yardımıyla, Gerald'ın sadık arkadaşı, sevgili hafif harflerle değişiyor ve sonra asiend'in bahçesinde buluşuyor. Ama düşman uyuşmuyor. Kolhoun ilk olarak kendi yolundan ayrılmaya çalışır. Onun yerine Henry koyulur, çünkü atların ardında çılgın avcıyla bağlantı kurduktan sonra kız kardeşini ve bütün ailesini utandırır. Ancak, çatışma barışçıl sona erer, ki bu Cassius'un planlarının bir parçası değildir. Rakibin kendisini bitirmeye karar verir. Daha sonra "Başsız Süvari" romanındaki eylem çok hızlı gelişiyor. Özet, aşağıdaki olaylara indirgenmiştir. Düşmanı takip eden kaptan Maurice'i öldürür, kafasını koparır ve eve döner. Bölgede yaşayanlar, bölgedeki korkunç bir vizyonu görüyor: omuzlarında başı olmayan bir binici. Mustang'ın neredeyse ölmekte olduğu bir sürü maceradan sonra ve Zeb Stump neredeyse tüm kırları suçun kanıtı arayışında dizlerinin üstüne koydu, adalet zaferleri. Calhoun kaçınılmaz intikam bekliyor Louise sevilen biri ile evlenir ve eski Poindexter ölü oğul ailesini-in-law, asil İrlandalı beyefendi döndü alır değiştirin.

İngiliz edebiyatının klasikleri: romanı Bir Başsız Süvari, bir özet 2019

İngiliz edebiyatının klasikleri: romanı Bir Başsız Süvari, bir özet 2019

Related news

 • Justin Bieberin iddialı değişimi
 • ÖZEL TASARIM İKİZ YATAKLI DOLAP RAFLI YATAKLAR VE ÖLÇÜLERİ
 • Evde Doğal Makyaj Malzemeleri Nasıl Hazırlanır
 • Aşk ve Mavi 78.Bölüm Final izle

 • İngiliz edebiyatının klasikleri: romanı Bir Başsız Süvari, bir özet 99

  İngiliz edebiyatının klasikleri: romanı Bir Başsız Süvari, bir özet


  İngiliz edebiyatının klasikleri: romanı Bir Başsız Süvari, bir özet 24

  İngiliz edebiyatının klasikleri: romanı Bir Başsız Süvari, bir özet 44

  İngiliz edebiyatının klasikleri: romanı Bir Başsız Süvari, bir özet 41

  İngiliz edebiyatının klasikleri: romanı Bir Başsız Süvari, bir özet 35

  İngiliz edebiyatının klasikleri: romanı Bir Başsız Süvari, bir özet 18

  İngiliz edebiyatının klasikleri: romanı Bir Başsız Süvari, bir özet 63

  İngiliz edebiyatının klasikleri: romanı Bir Başsız Süvari, bir özet 82