Çimenler üzerinde yasadışı park: makale, ceza, para cezası

Çimenler üzerinde yasadışı park: makale, ceza, para cezası

Büyük şehirlerin sakinleri ve hatta daha fazlası içinmega şehirler, sokaklarda büyük bir kümelenme kümesinin uzun zamandır yaygın olarak görülmesini sağlamıştır. Ancak, bir şey ulaşımın ana yol boyunca ilerlemesi ve bir diğeri ise - yeterli park yeri olmadığı zaman ve daha sonra arabalar hem caddelerde, hem de avlularda çimler tutuyor.

Yasalara saygılı bir vatandaş bunu biliyorçimenler üzerinde park etmek yasaktır. İhlal, para cezasına neden olabilir. Ancak, her araba meraklısı, çim olarak görülen şeyin ne olduğunu bilmiyor. Bu yüzden bu konuyu daha ayrıntılı olarak anlamanız gerekiyor.

Çimen nedir?

"Çimen" kelimesiyle ne demek istiyorlar? Şu anda, kesin bir yorumun normatif belgelerinde böyle bir şey olmadığı ortaya çıkıyor. Elbette, her arazi parçası bir çim olarak sınıflandırılamaz. Örneğin, bir alan alın. Bunun üzerinde çim var, ama bizim kategorimizin altına düşmez, bu nedenle, üzerinde park cezası almak mümkün değildir.

çimenler üzerinde otopark

Modern hukuk belgelerinde, çok kelime"Çim" son derece nadir geliyor. Ve kavramın kod çözümü verilmiyor. Bunun bilinçli bir şekilde yapıldığı görülebilir, bu sayede araç sahiplerini herhangi bir uygun fırsatta değerlendirebilirsiniz. Prensip olarak, şehirlerde resmi park yeri çok küçüktür, bu nedenle sürücüler araçlarını çim bulunmayan ücretsiz sitelere yerleştirmelidirler, ancak yine de cezalandırılmaktadırlar. Bu konuda daha fazla bilgi edinmek için durumu daha ayrıntılı olarak anlamanın gerekli olduğunu izler. O zaman böyle bir ihtiyaç varsa haklarını savunmak mümkün olacaktır.

Çimlerin üzerindeki park yeri nedir?

Ceza miktarının ne olduğunu öğrenelim.çimlerin üstünde park etmek için. Yasal işlemlerin incelenmesi, yerel şehir meclisinin ceza miktarını belirlediği söylenebilir. Elbette, Moskova'da bu tür para cezaları diğer şehirlerden daha yüksek olacaktır. Başkentte ve diğer yerleşim yerlerinde, çimlerin üzerinde park etmeye karşı mücadelenin oldukça aktif olduğunu belirtmek gerekir. Bu tür ihlaller için ceza miktarını belirleyen bir dizi yasa vardır. Örneğin, "Moskova plantasyonlarının topraklarında koruma", "Şehrin iyileştirilmesi için amaçlanan nesnelerin ihlali nedeniyle idari sorumluluğu üzerine." Bu tür düzenlemeler, Rusya'nın farklı bölgelerinde biraz farklı olacaktır, ancak özleri yaklaşık aynıdır. Modern İdari İhlallerin Kodu da vardır. Bu nedenle, terk edilmiş, terk edilmiş arabaların (oyun alanları, yeşil alanlara sahip siteler dahil) bile çimler üzerine park edilmesi cezalandırılabileceğinden bahsediyor. Bir bireyin büyüklüğü beş bin ruble, bir memur için - on ila elli bin arasında, tüzel kişiler için - otuzdan yüz bine kadar.çim park

Daha önce yürütme gücü daha sadık veBirkaç ceza türü teklif etti: iyi veya uyarı. Şimdi belediye yasası daha katı ve başka seçenek bırakmıyor. Hasar miktarına bakılmaksızın net bir miktar belirlenir. Bölgenizin web sitesinde trafik polisi cezalarının ne olduğunu öğrenebilirsiniz. Çimenlerin üzerinde park etmek heryerde açıkça cezalandırılıyor. Sadece cezanın büyüklüğü değişecektir.

Çimenlikte park etmeye karşı mücadele nasıl?

Nereye gideceğini düşünüyorsunbahçenizde bir çim üzerinde düzenli olarak park edilmiş bir araba görüyor musunuz? Bunu yapmak için, idareye veya polise çağrı yapın. Bazı sürücüler gerçekten cezayı hak ediyor. Fakat bir insanın seçim yapmadığı zamanlar vardır. Burada yetkili makamlar sorunu anlayabilecekler. Sık sık ve sürücüler kendilerini haksız suçluyorlar. Bu gibi durumlarda, otoparkın çim olmadığını kanıtlayabilirse suçlu cezalandırılabilir.

Bizim alanlarımızın çoğuarabalar için park yeri. Bu nedenle, motorlu taşıtlar araçlarını çimler üzerine koyup yavaş yavaş püre haline getiriyorlar. Komşuların bu tür davranışları ile hoşnutsuzluk genellikle çatışmalara yol açar. Bu durumda, her iki tarafı da anlayabilirsiniz. Her biri kendi yolunda haklı. Ve pratikte görüldüğü gibi, bu sorun barışçıl bir şekilde çözülemez. Bu durumla karşı karşıya kalan pek çok vatandaş nereye döneceğini bile bilmiyor. Aracın sahibi iknaya tepki göstermezse ve argümanlarınız onun için işe yaramazsa, o zaman sadece onu sorumlu tutmak için kalır. Çimlerin üzerindeki yasadışı park cezası cezasız kalmamalı. Bilirsiniz: böyle bir durumda trafik polisi aramak veya şehir yönetimine gitmek gerekmez, bölge polis departmanına, yasadışı park etme ile mücadele komisyonuna, özel yetkili kuruluşlara şikayette bulunabilirsiniz. Orada ele alarak, verilerinizi belirtmeniz, şikayette bulunmanız, bir suç kanıtı sunmanız gerekecektir.

Çimenleri park eden kim?

Çimler üzerinde park etmeye izin vermediğimizden,suç için kimin para cezası aldığını ve cezanın büyüklüğünü anlaman gerek. İdari sorumluluk yasasına göre, para cezası verme hakkı trafik polisi çalışanlarıdır. Ancak, ana toprakların kendi yetki alanlarına ait olmadığı anlaşılmalı, bu yüzden suçluyu cezalandırma gücüne sahip olan şehir yönetimine başvurabilirsiniz. Ceza, belirli bir bölgenin yasal eylemlerine dayanarak uygulanır. Hem sıradan vatandaşlar hem de memurlar ve tüzel kişiler için tahliye edilebilir.

Suçluyu cezalandırmadan önce, ihtiyacın varyasadışı park etme gerçeğini teyit edecek video veya fotoğraf kanıtı sağlamak. Bunlara dayanarak, yetkili kurumların durumu anlamasını isteyebilirsiniz. Birçok sürücünün favori argümanı, evin yakınında park etme eksikliğidir. Motoristler çeşitli durumlarda cezalandırılabilir:

 • yerleşim alanlarına bağlılık eksikliği;
 • çimlerin üzerinde yeşil alanlar ve çim yok;
 • oyun alanı eksikliği;
 • Projeye göre alan çim değil.

çim üzerinde park yasağı

Dikkat edin! Kanıt olarak sunulan tüm fotoğraf ve video materyalleri yetkili kurumlar tarafından dikkate alınmayacaktır. Bu nedenle, "ipuçlarını" toplayarak, iyi kalitede olması gerektiğini unutmayın, böylece otomobilin numaraları açıkça görülebilir ve ayrıca çimlerin üzerinde. Tabii ki, en iyi seçenek, bir adres bağlayıcıya sahip olmaktır.

Bir şikayeti posta yoluyla göndermeye karar verirseniz ve fotoğrafın nereye aktarılacağını bilmezseniz, yerel polis departmanına başvurmanız daha iyi olur. Orada, personeliniz bunu anlamanıza yardımcı olacak.

Konuyu anlaşmazlık olmaksızın çözmek ve durumu para cezasına çevirmek değil mi?

Suçluya karşı mücadeleye başlamadan önce,alternatif etki yöntemlerini deneyin. Yard otopark çevreyi kirletir, asfaltı bozar. Nemli havalarda otomobiller, daha sonra kaldırılması zor olan tekerleklere çok fazla kir getirir. Daha da kötüsü, yanında bir oyun alanı olduğunda, zamanla kontamine olacak ve çocuklar temiz bir bahçede değil, çamurda oynayacaklar. Eğer sürücü vicdanlıysa, aracının durduğu kısmı normal bir görünüme yönlendirecektir.

Motorcu sizin yok sayıyorsalütfen komşularla birlikte hareket etmeyi deneyin. Çimenlikte park etme yasağının olduğunu ve yetkili makamlara başvurmanız halinde yasanın sizin tarafınızdan olacağını açıklamaya çalışabilirsiniz.

çimenler üzerinde park ile mücadele

Çatışmayı barışçıl bir şekilde çözmeyi başaramadıysanız, diğer kiracıları bağla ve kararlılıkla hareket et. Bir grup insanın çekiciliği, bir kişiden gelen şikayetten daha etkili olacaktır.

Ekoparkovka

Büyük şehirlerde kullanımımodern kaplamalar. Eko-park denir. Arabalarla günlük testlere dayanıklı yeşil bir yüzeydir. Bu tür çimler, araba meraklılarının yaşamını önemli ölçüde kolaylaştıran büyük metropol alanlarda bulunuyor. Ecoparkovka, otomobillerin topraklarının özel olarak donatılmış bir parçasıdır. Özel bir geosentetik lif kullanılarak oluşturulur. Bahçenizde modern bir mucize varsa, sürücüyü hiçbir şekilde cezalandıramazsınız. Sonuçta, bu durumda çim üzerinde park oldukça meşrudur.

çim park için makale

Hangi makale çimlerin zarar görmesi için ceza öngörüyor?

Her sürücünün park ettiğini biliyor.çimler yasaklanmıştır. Ama bilmediği herkes, İdari Suçlar Kanunu'nun hangi bölümünde ve trafik yönetmeliklerinde bu yansıtılıyor. Ve gerçekten, çimenlikte park etmek için yazı nedir? Yukarıda bahsettiğimiz gibi, belgelerde kavramın açık bir tanımı yoktur. Onun hakkında sadece Moskova'nın yasal eylemlerinde söz var. Diğer bölgelerde ise bu durum çözülemez, çünkü terimin kendi tanımı yoktur ve bu nedenle çimlerin zararlarını cezalandırmak zor olacaktır.

İdari Suçlar Kanunu Madde 12'yi öngörür.19 (otopark kurallarının ihlali ve araba durdurma cezası). Çimler için, sürücü, bu belgeye dayanarak, ancak sürdüğü takdirde cezalandırılabilir, ancak park etmedi.

Ancak, İdari Suçlar Kanunu'nda normal maddelerin bulunmamasıÇimlerin üzerindeki park kurallarının ihlali için sürücülerin sorumluluğunu ortadan kaldırmaz. Bir kez daha bu konunun bölgesel yasal düzenlemeler ve normatif belgeler tarafından ele alındığını bir kez daha hatırlatalım. Bu nedenle, ceza miktarı, yere bağlı olarak değişecektir. Burada küçük bir şey var ve çimlerin üzerindeki otoparkın ne olduğunu anlıyoruz - bunun için makale hala mevcut. Her ne kadar cezalandırmanın büyüklüğünün küçük olduğu ve bu nedenle de sürücülerden ciddi bir tepkiye yol açmaya değmeyeceği belirtilmelidir.

çim üzerinde park kumar

Otoparkta durumKış dönemi, bazen çimlerin başlangıcını belirlemek zor olduğu zaman. Bu durum bir istisna olacak. Bu gibi noktalarla ilgili notlar her zaman SDA'ya dahil edilir. Bir kar veya buz tabakasının altında, çimin nerede başladığını, nerede bittiğini ve çim olup olmadığını belirlemek imkansızdır.

Hangi durumlarda park edilebilir?

"Çimenlerde Park Etme" konusunu ele alalım, özetleyelim. Hangi durumlarda para cezası riski olmaksızın bir çim örtüsü ve diğer yeşil tarlalar ile bölgeye park edebilirsiniz:

 1. Sürücünün bıraktığı yerAraç, yasal bir bakış açısıyla çim olarak tanınmaz. Bu durumda, yasa dedikleri gibi, güçsüzdür ve bu nedenle trafik polisi memurunun vatandaşı cezalandırma hakkına sahip değildir. Size ve evinizin diğer kiracılarına bir ev topraklarının bir çim alanla tanınmasının hukuki düzende başarılması mümkün olacaksa, o zaman bu tür alanlara park etmek yasalarla yasaklanacaktır.
 2. Otopark, hasara dayanıklı, modern bir eko-gazdır. Tabii ki, böyle bir mucize site hala büyük şehirlerin ayrıcalığıdır. Ancak yavaş yavaş bu tür yenilikler ilçelere ulaşır.
 3. Trafik polis memurları bir nedenle yazılı olarak bir park izni verdiler.

Diğer tüm durumlarda, çimlerin üzerindeki otoparklar yasa dışı olacak ve bu nedenle para cezasına çarptırılacaktır. Trafik polisinin bir temsilcisi protokol ihlali yapar ve sürücü komisyona davet edilir.

çimlerin üzerindeki park kurallarının ihlali

Eğer sürücü eylemini tartışabilirse, belki de mesele kınama ile sınırlı olacaktır. Toplantıda görünmeyen kişi, komisyon kararına itiraz edemez.

Park etme ile ilgili durumsal durumlar

Genel anlamda, "Park etme" konusunu anlıyoruzçim ". Hangi makale ihlal edildiğini de tartışıyor. Ancak ihmalkar sürücüler hakkında şikayette bulunmak zor olduğu durumlar var, pişman olma zamanı geldi. Her biriniz, muhtemelen yol boyunca bir çim ile ayrılmış bir kaldırım var iken, böyle bir durumla karşı karşıya. Zamanla, çoğu zaman olduğu gibi, bu çim ziyaret edildi, ezildi, kaldırımlar kırıldı ve yol ile bir seviyede sadece açık bir zemin vardı. Ve sonra başka bir sürücü o yerde durur. Ve o iyi oluyor. Soru ortaya çıkıyor: "Peki ya ne için?" Sonuçta, bu yerde kalanlar ve çimler, bu çağrılmaz. Üstelik, eğer bir kişi ilk kez buraya geldiyse, belki de, burada, belki de, bir kez yeşil bir örtü olduğunda, bir iz kalmadı bile. Burada kişi duruyor ve şaşırıyor ... Sonuçta, o kaldırmaya değil, oyun alanına gitmediğini ve yine de bir ceza aldığını anlıyor. Katılıyorum, durum aptal ve komik. Doğru, sürücü komik değil. Bu tür yanlışlıklar ve kusurlar mevzuatta yer almaktadır, ki bazen suçu cezalandırmak imkânsızdır, ancak para cezaları bunu hak etmeyenlere yazılmıştır.

Tabii ki, işler avluda farklıdır.Sürücüler arabalarını gün geçtikçe güne geçiren konut evleri, ne olursa olsun, yeşili bozar ve bahçeyi kirletir. Ne yazık ki, tüm motorlu taşıtlar için aracını terketmek için yeterli alan yok. Bu, yüksek binaların sakinleri arasında çatışmalara neden olur. Birbirlerine karşı tehditler, saldırı, şımarık lastikler, kırık aynalar, çizikler ve otomobillerdeki tahribatlar, bu tür anlaşmazlıkların yol açtığı sorunlardan sadece birkaçı. Bu nedenle, tüm sorunları barışçıl bir şekilde çözmeye çalışın.

çim güzel eşya otopark

Çimenlikte park etmek için yeni yöntemler

Çimlerdeki parklara karşı mücadele nasıldır? Şimdi Moskova'da, ihmalkar motorcular ile mücadele için yeni bir yöntem tanıtılıyor. İhlalleri video kameralarla düzeltilecek. Para cezalarını posta ile alacaklar. Bu, yetkili çalışanların çalışmasını kolaylaştıracak, suçluların iadesini beklemek zorunda kalmayacaktır.

Bu aşamada, yaklaşık yüz kırksuçları tespit eden binlerce CCTV kamera. İdari ve teknik incelemenin çalışanlarına tabletlerle ulaşmaları ve böylece suçları kaydedebilmeleri ve protokolleri otomatik olarak derleyebilmeleri planlanmaktadır.

çim üzerinde yasadışı park

Çimlerin korunmasının bölüm tarafından ele alınması planlanmaktadır.doğa kullanımı. Her gün onların sıcak hattı düzinelerce çağrı alır. Çalışanlar kente giderken, bazen yönetim örgütleri ile birlikte bariyerleri ve çitleri kurarlar. Doğru, böyle bir çalışma kuraldan ziyade istisnadır.

Bir epilog yerine

Yazımızda düşünmeye çalıştıkçimenler üzerinde park zor bir konu. Bu sorun araba sayısı her yıl artmaktadır çünkü sırasıyla bunların yerleşim için daha fazla yere ihtiyacınız, özellikle büyük şehirlerde, şu anda çok güncel olduğunu. Bu konunun çok belirsiz olduğuna dikkat edilmelidir. insanlar bu konuda iki kampa ayrılır çünkü sürücüler gelen ve araçlar yok sıradan vatandaşlardan hem bakmak için çalıştık. Ve herkesin kendi gerçekleri vardır. Araba meraklıları arabalarını bir yere park etmeli ve geri kalanlar onlarla sonsuza dek savaşmalı. Diğer insanları anlarken tüm anlaşmazlıkları barışçıl yollarla çözmenizi dileriz.Related news

 • Aktör ve yönetmen Stanislav Shmelev: biyografi, filmografi
 • Armen Gasparyan: Hikaye kanda ise
 • Lazer koagülasyon maksimum hasta güvenliği ile oldukça etkili bir tedavidir
 • Rüya kitabına bak. Buzdolabı - neyi hayal ediyor
 • Igor Kostolevskynin biyografisi - tiyatro ve sinemanın popüler oyuncusu

 • Çimenler üzerinde yasadışı park: makale, ceza, para cezası

  Çimenler üzerinde yasadışı park: makale, ceza, para cezası


  Çimenler üzerinde yasadışı park: makale, ceza, para cezası

  Çimenler üzerinde yasadışı park: makale, ceza, para cezası

  Çimenler üzerinde yasadışı park: makale, ceza, para cezası

  Çimenler üzerinde yasadışı park: makale, ceza, para cezası

  Çimenler üzerinde yasadışı park: makale, ceza, para cezası

  Çimenler üzerinde yasadışı park: makale, ceza, para cezası

  Çimenler üzerinde yasadışı park: makale, ceza, para cezası

  Çimenler üzerinde yasadışı park: makale, ceza, para cezası

  Çimenler üzerinde yasadışı park: makale, ceza, para cezası

  Çimenler üzerinde yasadışı park: makale, ceza, para cezası

  Çimenler üzerinde yasadışı park: makale, ceza, para cezası

  Çimenler üzerinde yasadışı park: makale, ceza, para cezası

  Çimenler üzerinde yasadışı park: makale, ceza, para cezası

  Çimenler üzerinde yasadışı park: makale, ceza, para cezası

  Çimenler üzerinde yasadışı park: makale, ceza, para cezası

  Çimenler üzerinde yasadışı park: makale, ceza, para cezası

  Çimenler üzerinde yasadışı park: makale, ceza, para cezası