İlaç Diazolin (çocuk) - kullanım talimatları 66 19.01.2019, 11:09

İlaç "Diazolin" (çocuk) - kullanım talimatları

Ilaç "Diazolin" (Int. adı "mebhydrolin") - yetişkinlerde ve çocuklarda alerjileri tedavi etmek için uzun yıllardan beri kullanılan bir ilaçtır. Bu ilaç antihistaminik ilaçlar veya histamin H1 reseptör blokerleri anlamına gelir. Bugün Rus ilaç pazarında birkaç düzine benzer ilaç olduğu gerçeğine rağmen, Diazolin hala çok popülerdir, ilgili ilaç grubundaki satışlar açısından üçüncü ve dördüncü sıradadır. Tabii ki, bu durum düşük fiyatı ile açıklanmıyor, ama sadece bu değil: ilacın rahatlama sağlayan etkili ve etkili bir çözüm olduğu kanıtlandı.

Diazolin çocuklar ve yetişkinler için reçete ediliralerjinin herhangi bir görüntüsünde. Mukozal ödemleri etkili bir şekilde giderir, kaşıntı ve deri döküntülerini ortadan kaldırır. Atopik dermatit, polinosis, kurdeşen, egzama, bronşiyal astım için kullanımı önerilebilir. İlaç "Diazolin" çocuklara böcek ısırıkları dahil olmak üzere bebek vermeye yönelik talimatlar önermektedir: alımı, kaşıntıyı hızla ortadan kaldırmaya ve şişmeyi azaltmaya yardımcı olur. Bununla birlikte, bu ilacın yanı sıra, diğerleri de kendi başlarına çocuklara reçete edilmemelidir: kullanımında ciddi kontrendikasyonlar vardır.

Çocuklar için ilaç "Diazolin" (talimatilacın kullanımı, "yetişkin" dozajının yanı sıra peptik ülserden muzdarip olan kişiler tarafından alınmamalıdır. Bu ilaç mide mukozasını tahriş etme özelliğine sahiptir, bu nedenle gastritte dikkatli bir şekilde kullanılır. Buna ek olarak, paradoksal olarak, ilacın kendisi, "Diazolin", kaşıntı ve döküntü ile kendini gösteren alerjisi vakaları vardır. Bu nedenle, ilaç uzun bir süre için alınırsa, ancak hastanın durumu sadece ağırlaştırılmışsa, bir doktora danışmaya değecektir - bireysel hoşgörüsüzlüğünün bir örneği olabilir. Bu ilacın atanmasında mutlak kontrendikasyon, aynı zamanda iki yaşına kadar, konvülsiyonlar için bir eğilimdir.

Çocuklar için ilaç "Diazolin" bir talimattırkendi dozaj, yetişkin tedavi farklıdır, her şeyden - İlacın kullanımı olduğunu ortaya koymaktadır. Yetişkinler için 0.05 gr Diazolin - - Çocuklar için bir drajeler iki ila üç kat - iki yaşından büyük 0,1 gr Çocuklar, en çok iki kez, günde beş yıldan fazla için, resepsiyonda bir topağı görevlendirmesini istedi. Tam günlük doz ve doktorun belirlediği ilaç sayısı. Karaciğer ve böbrek hastalıkları ile azaltılabilir. drajeler yanında, çocuk granüller şeklinde ilaç "Diazolin" yayınladı. (- 50 ° ile + 40) kaynar su ve iyice birkaç dakika içeriği yavaşça karıştırılırken Bunlardan, bulamaç sıcak su şişe 100 ml ilave edilerek hazırlanır. Yedi, 5 mi - - altı - iki ya da üç yıl çocuklar için bir süspansiyon tek bir dozu, 2.5 ml dörttür on - 7.5 mi. Günde üç kez al, içmeden önce sarsılmalıdır. ilacı "Diazolin" (Çocuk) ifadesi 5-7 gün önerir atın. hekim tarafından belirlenen yetişkinler için elbette süresi, alerjik reaksiyonların doğası ve şiddetine bağlı olarak.

Ilacın yan etkileri olabilir"Yetişkin" bir doz almak ve ilacın "Diazolin çocuk" atandıktan sonra ortaya çıktı. Kullanım talimatları mide ağrısı, ağız kuruluğu, uyuşukluk ve yorgunluk, bulanık görme olasılığını gösterir. Bununla birlikte, çoğu zaman, ilacın aşırı dozu nedeniyle ortaya çıkarlar. Çoğu durumda, hem yetişkinler hem de küçük hastalar tarafından iyi tolere edilir ve etkili bir antihistaminik olarak kabul için kontrendikasyonların bulunmaması tavsiye edilebilir.Related news

 • Sivilce-Akne Nedir, Nasıl Geçer
 • Kırmızı Biber Buzlukta Nasıl Saklanır
 • Ereğli Haberleri: Av tüfeği ile vurulan iki doğan tedaviye alındı

 • İlaç Diazolin (çocuk) - kullanım talimatları 14

  İlaç Diazolin (çocuk) - kullanım talimatları


  İlaç Diazolin (çocuk) - kullanım talimatları 75

  İlaç Diazolin (çocuk) - kullanım talimatları 54

  İlaç Diazolin (çocuk) - kullanım talimatları 31

  İlaç Diazolin (çocuk) - kullanım talimatları 94

  İlaç Diazolin (çocuk) - kullanım talimatları 84

  İlaç Diazolin (çocuk) - kullanım talimatları 94

  İlaç Diazolin (çocuk) - kullanım talimatları 12