Hidro kompansatör - bu nedir Hidrolik kompensatörün çalışma prensibi 2019

Hidro kompansatör - bu nedir Hidrolik kompensatörün çalışma prensibi 2019
31.03.2019

Hidro kompansatör - bu nedir Hidrolik kompensatörün çalışma prensibi 86

Hidro kompansatör - bu nedir? Hidrolik kompensatörün çalışma prensibi

Gelişimin başlangıcında oluşturulan DVS'deotomotiv endüstrisi, valf aşınması süreçlerine bağlı olarak artan termal boşluklarla ilgili problemler, bir ayarlama mekanizmasının yardımıyla çözülmüştür. Gerekli bilgiye sahip olan Automechanics, her 15.000 km'yi ayarladı. Valflerin aşınması daha büyük ise, silindir kapağını açar ve valf mekanizmasını ayarlar.

Otomotiv endüstrisinin gelişimi ilerledikçeGörev, zamanlamada birikmiş aşınmayı dikkate alarak, valf boşluklarını normal bir seviyede tutmak olan ilginç bir cihaz geliştirilmiştir. Bu gelişme, yaylı özel bir iticidir. Boşlukların büyümesine göre boyutlarını taşıyabilir ve değiştirebilirler. Bu bir hidrolik kompansatördür. Bu nedir? Makalede düşünün.

Hidro kompansatör şimdi

Bugün bu eleman, yüksek sıcaklıkların etkisi altında, valf tahrik elemanlarındaki lineer açılımların etkilerini ortadan kaldırmanızı sağlayan bir hidrolik mekanizmadır.

Hidrocompensator nedir?

Araba motoru ısındıkça,Doğal bir şekilde, fizik yasalarına göre, onlar büyüklüğünde artar. Sonuç olarak, temas eden çeşitli yüzeyler arasında büyük boşluklar oluşur. Uyum görevi onları telafi etmektir.

Hidrolik kompansatör gelişiminin tarihçesi

İlk motor, donanımlıHidrolik kompansatörler, Cadillac Model 452'ye kurulmaya başladı. Araç 1930'da üretildi ve motor V16 idi. Ama o zaman hiç kimse motorların basit bakım olasılığını düşünmedi. Hidrolik kompansatörlerin gerçek popülaritesi daha sonra, yani 80'lerin başında kazanıldı. Daha sonra Japon otomobil üreticileri Amerikan pazarlarına girmeye başladı ve daha sonra onları fethetti.

Mekanizma kendini kanıtlamıştır, ancakautomakers cihazı daha az kullanmaya başladı. Bu, o zamanın ekonomisindeki eğilimlerle bağlantılı olarak yapıldı - güç ünitelerini hidrolik kompensatörlerle donatmak, motor tasarımının karmaşıklığına yol açtı ve maliyet fiyatını artırdı. Diğer bir deyişle, Japon üreticilerin ekonomik nedenlerden dolayı motorun güvenilirliği, önemli bir faktör olmaktan çıkmıştır. Boşlukları ayarlama kabiliyetine sahip motorlar daha yüksek sesle çalışmakta ve periyodik bakım gerektirmektedir. Bununla birlikte, bu şema çok daha basit ve bu nedenle daha ucuz.

Yerli otomobil sektöründe bunu söylemeliyimBu mekanizmaların sahip olduğu tüm avantajları anladı. Hidrolik kompansatörlü 4216 motor bile var - bu düğümlerin varlığı otomobil sahiplerinin ömrünü büyük ölçüde kolaylaştırıyor.

Opel için Hidrolik Kompansatör Bugün otomatik iş güvenilirliği şemalarındaÖnemli - Motorun çalışması, teknik merkezlerde özel olarak eğitilmiş uzmanlar tarafından izlenir ve alıcının her zaman otomobilin garantisi süresince geçerli olması gerekir.

türleri

Şimdi ilk ne zaman biliyoruzhidrolik kompansatör. Nedir, biz de düşündük. Sonraki çeşitleri hakkında konuşmak. Zamanlama cihazına bağlı olarak, bu mekanizmalar çeşitli tiplere ayrılabilir. Bunlar, kollara veya külbütör koluna monte edilen hidro-pnömatik, silindirli hidrolik iticiler, hidrolik ayaklar ve hidrolik desteklerdir. Mekanizmaların kendi aralarında farklılık göstermesine rağmen, aynı çalışma prensibine sahipler. Valf iticisi ve motorun eksantrik mili arasındaki termal boşlukları telafi etmeye hizmet ederler. Hidrolik kompansatörlerin ne olduğu önemli değil - Mercedes W124 veya Kia-Sorento - aynı prensip her yerde kullanılıyor. Başlıktan, mekanizmanın çalışması için bir sıvıya ihtiyacı olduğu açıktır. Bu motordaki motor yağıdır.

cihaz

Neyin meydana geldiğini düşünmeye devam ediyoruzhidrolik kompansatör. Bu nedir? Motor yağının etkisi altında otomatik modda bulunan cihaz, uzunluğunu ısıl boşluğa eşit bir boyuta değiştirebilir. Hidrolik kompansatörün parçaları hareket etmelidir. Mekanizma yerleştirilen yağlayıcı ve yayların basıncıyla hareket ederler.

Hidrolik kompansatör aşağıdaki gibi düzenlenmiştir. Ana düğümler iki. Bu bir gövde ve hareketli bir piston çifti. İkincisi bir burç, bir yay ve bir bilye valfıdır. Hidrolik iticiler için gövde, silindirik iticiler, silindir kafası elemanları veya valf tahrikindeki kol parçaları kullanılabilir.

hidrolik kompansatörler Mercedes

Hidrolik kompansatördeki ana düğümpiston çifti. Burç ve piston arasındaki boşluk sadece 5-8 μm'dir. Bu, sıkılığı ve ayrıntıları korumayı mümkün kılar - birbirine göre hareket etmek kolaydır. Pistonun tabanında bir delik var. Bir küresel vana ile kapatılmıştır. Burç ve piston arasında sert bir yay vardır.

Çalışma prensibi

Eksantrik mili eksantrik milinin olduğu andaiticinin arka tarafıdır, gövde ve şaft arasında bir termal boşluk belirir. Yağ pistona özel kanallardan girer. Yayın hareketi altında, piston uzunluğunu değiştirir. Sonra yükselir ve böylece boşluğu telafi eder. Yağ, arka küresel valf içinden pistonun altındaki boşluğa beslenir. Mil dönmeye başladığında, iticinin üzerine basar, böylece aşağı indirir. Çek valf şu anda kapanır.

Hidrolik kompansatörlü motor 4216 Piston çifti zor çalışacakelemanı ve kuvveti düğüme iletmeye başlayacaktır. Burç ve piston arasında oluşan boşlukta az miktarda yağ çıkar. Motorun bir sonucu olarak, parçalar ısıtılır ve hidrolik kompansatörün uzunluğu değişir. İlave yağ nedeniyle hacim değişir. Boşluk otomatik olarak telafi edilir. Böylece, "Opel Zafira" ve diğer araba modelleri üzerinde hidrolik kompansatörleri.

Tipik arızalar

Herhangi bir düğüm ve mekanizmanın yanı sıra,Hidrolik kompansatörlerin dezavantajları vardır. Bunlardan en önemlisi, daha yüksek kaliteli yağlar ve iyi filtrelerin kullanılması ihtiyacını doğurmasıdır. Boşlukları değiştirme işlemi hidrolik kompansatörlerde en iyi etkiye sahip değildir.

hidrolik kompansatör hyundai

Boşluklardaki artış kaçaklara yol açabilirpetrol ve bununla birlikte sertliğin kendisi kaybolur. Proses atlanırsa, hidrolik kompansatör (VAZ-2110, aslında, başka herhangi bir şekilde) çarpacaktır. Bu seslerden kurtulmak için motoru daha yüksek bir viskoziteli yağ ile doldurabilirsiniz. Dürüst olmayan satıcılar ve araba satıcıları bu işi nasıl ortadan kaldırıyor?

Çalma nasıl kaldırılır?

Hidrolik kompansatörlerin nedenlerinden biriTıklayın, - Düşük yağ basıncı veya silindir kapağının yağ açması. Sorunları önlemek için, aracı motorya normal seviyeye eklemek acilen gereklidir. Vuruntu ortadan kalkmalı. Sesler devam ederse, sorun baskıdadır. Ama aynı zamanda parçanın doğal bir aşınması da var. Sadece değiştirme burada yardımcı olacaktır. Yani, örneğin, bir hidrolik kompansatör "Hyundai-Solaris" 500 rubleye mal olacak. Motordaki bu knotlar vanalarla aynıdır. Başka bir şekilde, bu kısma hidrolik valf itici denir.

Hidrolik kompansatör VAZ 2110

Iş sürecinde, bu elemanlar olabilir vetıkanmış ve tıkanmış. Sonra temizlenirler. Sadece mekanizmanın yapısının katlanabiliyorsa yardımcı olur. Değiştirilmesi her zaman çok daha kolaydır.

Sonuç

Yani, neyin meydana geldiğini buldukhidrolik kompansatör. Bu nedir? Bu, motordaki termal boşlukları telafi eden bir mekanizmadır. Bu cihazların varlığı, valf ayarına olan ihtiyacı ortadan kaldırır. Çok kullanışlı bir şey.

Hidro kompansatör - bu nedir Hidrolik kompensatörün çalışma prensibi 2019

Hidro kompansatör - bu nedir Hidrolik kompensatörün çalışma prensibi 2019

Related news

 • Simli Tığ İşi Bayan Yelek Yapımı Türkçe Videolu
 • Dream Book: Bedbugs Nedir
 • Patatesli kavrulmuş soğanlı otlu poğaça tarifi
 • Tavşanlı Bebek Yelek Modeli
 • Kaya Çilingiroğlu Helin Avşarla program sunacak

 • Hidro kompansatör - bu nedir Hidrolik kompensatörün çalışma prensibi 46

  Hidro kompansatör - bu nedir Hidrolik kompensatörün çalışma prensibi


  Hidro kompansatör - bu nedir Hidrolik kompensatörün çalışma prensibi 34

  Hidro kompansatör - bu nedir Hidrolik kompensatörün çalışma prensibi 79

  Hidro kompansatör - bu nedir Hidrolik kompensatörün çalışma prensibi 96

  Hidro kompansatör - bu nedir Hidrolik kompensatörün çalışma prensibi 75

  Hidro kompansatör - bu nedir Hidrolik kompensatörün çalışma prensibi 25

  Hidro kompansatör - bu nedir Hidrolik kompensatörün çalışma prensibi 57

  Hidro kompansatör - bu nedir Hidrolik kompensatörün çalışma prensibi 56

  Hidro kompansatör - bu nedir Hidrolik kompensatörün çalışma prensibi 23

  Hidro kompansatör - bu nedir Hidrolik kompensatörün çalışma prensibi 56

  Hidro kompansatör - bu nedir Hidrolik kompensatörün çalışma prensibi 15

  Hidro kompansatör - bu nedir Hidrolik kompensatörün çalışma prensibi 43