HD çözünürlük nedir

HD çözünürlük nedir?

HD video bir rekor yüksekStandarttan daha yüksek çözünürlük ile tanım. HD ile ilgili kesin bir tanım yoktur. Onun için hangi izin uygundur, belirli bölgeye bağlıdır. Dolayısıyla, Kuzey Amerika ülkelerinde geleneksel olarak 480'den fazla yatay çizgi içeren herhangi bir video yüksek tanımlı bir kayıt olarak kabul edildi. Avrupa ülkelerinde, bu tür birimlerde 570 olması gerekir. Ancak, bu rakamlar bu günlerde çok daha yüksektir.

hd çözünürlük

HD çözünürlüğüne sahip kayıtlar olabilir.çeşitli kaynaklar: karasal veya doğrudan uydu yayını, dijital kablolu televizyon, CD'ler, dijital kameralar, İnternet içeriği ve son nesil oyun konsolları. VGA, DVI ve / veya HDMI teknolojileri sayesinde çoğu bilgisayar bu tür videoları oynatabilir.

Optik standart Blu-ray diskYüksek çözünürlüklü birkaç saatlik kayıt için yeterli alan sağlayın. Dijital Çok Yönlü veya DVD (çift taraflı kayıt özelliğine sahip 4.7 GB veya 8,5 GB), 36 inçten (91 cm) daha küçük ekranlarda daha iyi üretilir, çünkü yüksek çözünürlüklü HD'yi (modern standartlara göre) destekleyemezler. .

Mevcut bant genişliğine bağlı olarakve video aktarımı için en uygun formatın parça sayısı saniyede 720p / 24 kare veya 1080 p / 24'dür. Bazı ülkelerde başka standartlar vardır - saniyede 25 veya 30 kare hız kullanır. Daha önce, video kasetleri kullanırken, çözünürlük 480 veya 576 pikseldir. Bu tür kayıtlar 720p'ye dönüştürülebilir, ancak bu formatlama, görüntüyü bozabilir veya filtreleme gerektirebilir, bu da aslında çıkış sinyalinin kalitesini düşürür. HDTV formatındaki video zaten 720 veya 1080 p HD çözünürlüğe sahip.

yüksek çözünürlüklü hd

Ortak parametrelere göre, 720 formatı daha fazlaDoğru ve hızlı, çünkü oynadığınızda, çerçeveler yavaş yavaş yüklenir. Standart 1080, aksine, taramalı tarama kullanır ve bu nedenle video yükleme hızını azaltabilir. Bu nedenle, 720p çözünürlüğü genellikle internetten video indirmek veya ağda görüntülemek için kullanılır, Blu-ray disklerini kaydetmek için 1080 p.

Sunulan video akışı sayısıİnternette çevrimiçi görüntüleme veya indirme, günlük olarak büyür. Bu tür dosyaların yüksek çözünürlüklü kayıt olarak önerilmesine rağmen, HD çözünürlüğe sahip oldukları söylenemez. Bu formatlarla oluşturulan görüntülerin güçlü sıkıştırma ve detaylandırılmasından dolayı, kalitesi çok daha düşüktür ve DVD-Video için bile daha düşüktür.

hd ne çözünürlük

Ayrıca, artan sayıda üreticigözetim kameraları, yüksek çözünürlüklü video kaydı ile ürünler sunmaktadır. Bu durumda, video kamera tarafından kaydedilen olaylar bazı durumlarda önemli bir rol oynayabileceğinden HD çözünürlüğü gereklidir. Bu teknoloji uygun renk üretimi ve kare hızı sağlar. Ancak, bu tür videoların yeterli miktarda depolama alanı gerektirdiği unutulmamalıdır.

Bugün bazı oyun konsolları desteği1080p formatında bir görüntüye sahip oyunlar. Bu fırsat hemen olumlu değerlendirildi. Oyunun görsel kalitesini artırmanın yanı sıra, kullanıcılar ayrıca PlayStation Network'ü kullanarak HD filmleri ve video klipleri indirebilir veya aktarabilir. PlayStation 3 ayrıca HD veri içeren Blu-Ray'ı da oynatabilir.Related news

 • Elma Şekeri
 • Rekabet ve rekabetçilik değerlendirmesi
 • Damat Paçası Tarifi
 • Yeşil mercimek zayıflatıyor
 • İki Renkli Haroşalı Erkek Örgü Modeli Yapılışı

 • HD çözünürlük nedir

  HD çözünürlük nedir


  HD çözünürlük nedir

  HD çözünürlük nedir

  HD çözünürlük nedir

  HD çözünürlük nedir

  HD çözünürlük nedir

  HD çözünürlük nedir

  HD çözünürlük nedir

  HD çözünürlük nedir

  HD çözünürlük nedir

  HD çözünürlük nedir

  HD çözünürlük nedir

  HD çözünürlük nedir