Havaalanı (Grozny): açıklama ve geçmişi 18 13.02.2019, 08:32

Havaalanı (Grozny): açıklama ve geçmişi

Havaalanı (Grozni - aynı zamanda bulunduğu bir şehir) -devletlerarası önemi. Bugün Rusya'nın en büyük havayollarına hizmet ediyor ve her şey küçük ve mütevazı bir şirketle başladı. Havalimanının geçici olarak kullanılmadığı bir dönem vardı. Askeri çatışma sırasında, havalimanının tüm altyapısı tahrip edildi. Hava terminali Grozny'nin kuzey tarafında yer almaktadır.

öykü

Grozni'deki havalimanı, çalışmalarına 1938'de başladı. İlk başta işletmenin sadece U-2 ve R-5 uçakları vardı. Posta ve kargo görevleri yerine getirdiler. Daha sonra tarım ve sıhhi uçuşları yapmaya başladılar. 1977 yılına kadar, sadece bir GSYİH vardı - bir toprak bir. Bundan dolayı sadece "IL-14", "AN-10" (24) ve "LI-2" uçakları üzerine inebilir.

Modernizasyon yapıldıktan sonraHavayolu ve yapay bir kaplama ile bir şerit faaliyete geçirdi. Sonuç olarak, hava alanı, yüksek hızlı hava yolcu uçaklarına hizmet verebildi. Bu, Grozni'deki havalimanının güzergahlarını büyük ölçüde genişletti. Kuzey Havaalanı aldığı yeni isim. Sonra oBaşka bir seferde birkaç kez değiştirildi - Şeyh Mansur.havaalanı müthiş

Yıkım ve restorasyon

Çeçen ile askeri çatışma sırasındaHava alanı ve altyapısı silahlı oluşumlar tarafından ağır hasar gördü. Havayolu Eylül 1991'de militanlar tarafından yakalandı ve üç yıl boyunca onlar tarafından tutuldu. Savaştan sonra havalimanı yavaş yavaş iyileşmeye başladı.

2000 yılında Havayolunun yeniden inşası için bir müdürlük kuruldu. Onarım bölümünün başkanı Gakayev A.V. 1999-2006’da Pist önemli ölçüde genişlemiş ve uzatılmıştır. Yüklü drenaj sistemi. Sonuç olarak, havaalanı (Grozni) bu tür uçakları "TU-154" ve "IL-62" olarak alabilmiştir.

Yeniden yapılanma sonrası havaalanının açılması

2002 yılında Rusya Federasyonu Bakanlığı'nda, havayolunun tam ölçekli yeniden inşasına karar verildi. O sırada hala Kuzey adını taşıyordu. 2006 yılında, yeniden inşası sonrası havaalanının işletmeye alınma tarihi belirlendi. 2007 yılında, FAVT, havayolunun devlet sicil belgesi ve kullanım için uygunluğunu yayınladı.zorlu havaalanı kuzey

Yılın sonunda havalimanına izin verildi."TU-154" uçağının bakımı. 2009 yılında havayolu uluslararası statü kazandı. Yakın gelecekte hava sahasının bitişiğindeki bölgede 5 yıldızlı bir otel inşa etmek ve otomobiller için park yapmayı planlıyoruz. Pistin 1100 metreye kadar uzaması bekleniyor. Bu, hava sahasını alabilecek uçak çeşitlerini önemli ölçüde genişletecektir.

Şimdi sadece bir pist uzunluğu var.2500 m ve kırk beş metre genişliğindedir. Şerit asfalt betonla kaplıdır. "Boeing" (737, 757), "BİR" (72, 74), "IL-114", "Ayrbus A320 've diğer - tarih Havalimanı (Grozni) için WFP performans uçaktan helikopter türlerini kabul edebilir Numaralandırması daha kolay olan uçak. Pistin modernizasyonundan sonra, 3600 metre uzunluğunda olmalıdır. Bu nedenle, uçak her türlü hava aracını alabilecektir.

hizmet

Havaalanı (Grozni) bir yolcu terminali var,Güvenli ve konforlu hizmet için modern imkanlarla donatılmıştır. Uluslararası statüdeki tüm havayollarında olduğu gibi standart bir hizmet grubu vardır. Buna ek olarak, havalimanı, business class uçan yolculara ayrı bir hizmet sunmaktadır. Bu kategori için bireysel kayıt, bagaj izni vardır.havaalanında korkunç

Bütün bunlar gereksiz formaliteler olmadan yapılır vekuyruklar. Havaalanı binasında, yolcuların sadece rahatlayamayacağı, aynı zamanda özel olarak tasarlanmış bir odada müzakere edebilecekleri salonlar bulunmaktadır. Ayrıca tüm ofis hizmetleri verilmektedir, ücretsiz internet mevcuttur.

Ayrı yolcular için hizmetin not edilmesi gerekmektedir.sınırlı kapasiteye sahip. Bakım için özel nitelikli personel seçilir. Sadece buluşmaz, aynı zamanda bağımsız olarak hareket edemeyen kişilere eskort düzenler. Tekerlekli sandalye kullanıcıları, hava alanı topraklarında hareket etmek için özel üst geçitlerle donatılmıştır.zaman çizelgesi havaalanı müthiş

Yukarıdaki hizmet ve servislere ek olarak,Binanın bir anne ve çocuk odası var. Çok sayıda dükkan ve dükkan var. Kafeler ve bir restoran var. Uygun bir otopark bulunmaktadır. Yakın rahat bir oteldir.

Havaalanından farklı uçuşlar vartarifi. Bu amaçla hava terminali binasında bir zaman çizelgesi vardır. Havaalanı (Grozni), Surgut, Rostov-on-Don ve diğer şehirlere yolcu taşıyor. 2014 yılından bu yana Simferopol uçuşları gerçekleştirildi.Related news

 • DÜNYACA ÜNLÜ 12 YILDIZIN BAŞKA HİÇ BİR YERDE OLMAYAN FOTOGRAFLARINI GÖRÜNCE ŞOK OLUCAKSINIZ
 • Nesquik Toplar Tarifi
 • Mahluta Çorbası Tarifi

 • Havaalanı (Grozny): açıklama ve geçmişi 7

  Havaalanı (Grozny): açıklama ve geçmişi


  Havaalanı (Grozny): açıklama ve geçmişi 37

  Havaalanı (Grozny): açıklama ve geçmişi 25

  Havaalanı (Grozny): açıklama ve geçmişi 69

  Havaalanı (Grozny): açıklama ve geçmişi 2

  Havaalanı (Grozny): açıklama ve geçmişi 23

  Havaalanı (Grozny): açıklama ve geçmişi 56

  Havaalanı (Grozny): açıklama ve geçmişi 80