Hanlonun usturası - aptallıktan kurnazlığı kesmek için bir araçHanlonun usturası - aptallıktan kurnazlığı kesmek için bir araç


Hanlonun usturası - aptallıktan kurnazlığı kesmek için bir araç 71 08.02.2019, 06:40

Hanlon'un usturası - aptallıktan kurnazlığı kesmek için bir araç

Jilet, bıçak, bıçak dikkate alındı.zihnin keskinliğinin bir sembolü. Aptallığa sıklıkla aptallık denir ve onu bir ahşap güverte ya da tek bir topak içinde her türlü karmaşık maddeyi parçalayamayan diğer nesnelerle ilişkilendirir. Sorunun özüne sızmak, “cerrahi” anlayışı ve sonraki tedavi, hem bıldırcın hem de aklın gerçek çağrısıdır.

Hanlon'un usturası

"Hanlon'un Jileti" ifadesini duymak, erkekBaşlanmamış ise, yüzeyin yüzeyinden kılları çıkarmak için tasarlanmış, cihazın bazı özel tasarımlarından bahsettiğimizi düşünebilir. Bundan çok, bu ifade, bazı maddi nesneler anlamına gelir. Bu kitap, 1980 yılında yayınlanan Murphy'nin yasaları hakkında kitabın ikinci kısmı nedeniyle meşhur olan ünlü Amerikan yazar Robert Anson Heilain'in ifadesinin adıdır. İngilizce'de, özü sadece aptallığın olduğu karmaşık sinsilik ve kurnazlık arayışında değildir. Öyleyse anlatı bir tıraş bıçağıyla nasıl tıraş edileceğine ...

Neden bir ustura? Ve neden Hanlon? Sondan başlayalım. Henlon - aslında, aynı Highline, sadece transkripsiyon farklıdır. Birçok kısa öykü ve romanın yazarı ona karşı hiçbir şey yapmadı, onu karıştırmak hala zor, o da çok meşhur. Asimov ve Clark ile birlikte Hayline, en iyi Amerikan bilim kurgu yazarlarının “büyük üçü” arasındadır.

ustura bıçağı

Şimdi kanatlı ifadenin neden verildiği hakkındaHanlon'un usturası. Bu ifadenin yazarının hayatı boyunca tam olarak yorumu yapılmamıştır. Belki de bu iyi bir şeydir, belli bir gizem her zaman bir yazarın, özellikle de bir bilim kurgu yazarının vazgeçilmez bir özelliği olarak görülmüştür. Ayrıca, açıklamaların eksikliği, bağımsız yansıma ve onaylama özgürlüğü verir ve bu da yaratıcı bir süreçtir.

En olası versiyonu,Hanlon en jilet her akıllı kişinin hazır olması gerektiğine dair, bunlar "cebinde" derler. ona karşı hoş olmayan sonuçlara bazı süslü saldırı veren yükselişi işlenen belirsizliğini koruyor ya olay, bilindiği gibi, akla aksine, sınırı yoktur birinin aptallığın, sonucudur bu, standart dışı durumun böyledir.

bir tıraş bıçağı tıraş nasıl

Doğu bilge adam bir keresinde hile olduğunu söylediBu aptallar zihin, ve zayıf kuvvet yerine geçer. Hanlon Usturası silahlarını tüm yönelik sert kesme kenarı, hatta en aptal ve ilkel, ihanetin karşısında çaresiz, ne yazık ki, bazen çalışıyor ve çoğu zaman başarılı da akıllı insanların topluluğu yüzleşmek için ama farklı ve edilir keser.

Ancak, bir komplo varlığını reddetme fikri veHeilain'den önce bile basit beceriksizliğin başarısızlığını anlatan, sadece anlaşılabilir ve modern bir dilde formüle etti. Napolyon Bonapart bazen kendi generallerinden, casusluk ve ihanette askeri utanç nedenlerini gördüklerinde, kendi hatalarından oluşuyordu. Ve Sovyetler Birliği'nde uzun bir süredir, tersine yanlış bir şey söyleyenlerden ya da yanlışlardan gelenleri kötülük olarak kabul etmek kabul edildi. Aptallıkla ...

Modern Rus yazar Pelevin, Hanlon'un usturalı versiyonunu da verdi; bunun içinde onun gizli zâviye olmadığını iddia etti, ama dünyaya hitap eden bariz bir saçmalık.

Hanlonun usturası - aptallıktan kurnazlığı kesmek için bir araçHanlonun usturası - aptallıktan kurnazlığı kesmek için bir araç

Related news

 • Kocasının terk ettiği kadın, çocuklarını dövdüğü anları kaydetti: İntikamımı böyle alırım
 • Desenli kış kombini
 • Midye Makarna İle Harikalar Yaratabileceğiniz 13 Doldurulmuş Makarna Tarifi

 • Hanlonun usturası - aptallıktan kurnazlığı kesmek için bir araç 100

  Hanlonun usturası - aptallıktan kurnazlığı kesmek için bir araç


  Hanlonun usturası - aptallıktan kurnazlığı kesmek için bir araç 94

  Hanlonun usturası - aptallıktan kurnazlığı kesmek için bir araç 100

  Hanlonun usturası - aptallıktan kurnazlığı kesmek için bir araç 62

  Hanlonun usturası - aptallıktan kurnazlığı kesmek için bir araç 94

  Hanlonun usturası - aptallıktan kurnazlığı kesmek için bir araç 41

  Hanlonun usturası - aptallıktan kurnazlığı kesmek için bir araç 32