Hangi Ermeni şarabına dikkat etmeye layıksınız Ermeni nar şarap: fiyat, yorumlar 2019

Hangi Ermeni şarabına dikkat etmeye layıksınız Ermeni nar şarap: fiyat, yorumlar 2019
23.09.2019

Hangi Ermeni şarabına dikkat etmeye layıksınız Ermeni nar şarap: fiyat, yorumlar 54

Hangi Ermeni şarabına dikkat etmeye layıksınız? Ermeni nar şarap: fiyat, yorumlar

Şarap harika bir alkollü içecek,üzüm suyunu fermente ederek yaratılmıştır. Ve üzümün çeşit çeşit paletinin ne kadar büyük olduğu da, bu güzel içeceğin şarap ustalarına pek çok iyi şarap çeşidi sunuldu. Güneşin dolması ve asma kâğıtlarının kokusu her gün dünyanın farklı yerlerinde kurutulur.

Mükemmel tada ek olarak, şarapAyrıca metabolizmayı olumlu yönde etkileyen önemli bir bileşen (tabii ki makul sınırlar içinde alınırsa). Artık çok sayıda üretici ve şarap tedarik eden ülkeler piyasada temsil edilmektedir. Tüm ürünler için fiyat oldukça demokratik ve alıcı kendi zevk tercihlerine göre bir içecek seçebilir. Bulgar, Fransız, Şili, İspanyol şarapları süpermarket raflarında yer almaktadır. Ama size bize daha yakın yaratılmış çeşitleri anlatmak isterim. Bu Ermenistan'ın suçu.Ermeni şarabı

Ağrı Dağı'nda ...

Ermenistan'da yapılan şaraplar sayesindemükemmel iklim ve özel doğal etkenler, yüksek oranda alkol içeren içeceğin yüksek oranda alkol almasına neden olur ve bu nedenle yarı-tatlı ve güçlü içecekler yapmak için uygundur. Bu Ermenistan'ın şaraplarını eşsiz kılar.

Sadece birçok üzüm çeşidini bulabilirsinizorada: "Mshali", "Areni", "Vosevat". Doğanın kendisi Ermenistan'ı bir şarap yapımı ülkesi yaptı. Nuh'un Ararat'ın eteklerinde dikildiği asmaların hâlâ İncil'de olduğu belirtiliyor. M.Ö. Nairi'nin (modern Ermenistan topraklarında bulunan bir devlet) işgali sırasında, Yunan birlikleri özel gemilerde saklanan şarap içtiler - karasas. Ermenistan'ın farklı bölgelerinde yapılan arkeolojik çalışmalarla, özellikle Teixebaini kalesinde, bir kadeh şarap bulgusu bulundu ve 480 karat şaraplı bir tonoz bulundu. Daha sonra, tüccarlar, Litvanya Prensliği'ne silah ve atlarla birlikte Ermeni şarabını tedarik ettiler. Bu, Ermeni şarap yapımının değişmez gelenekleri anlamına gelmez!Şarap fiyatı

20. yüzyıl

Sovyet döneminde Ermenistan'ı ziyaret edenlerSendika, akraba ve dostlara hediye olarak harika bir Ermeni şarabını getirdiler. Içeriği hakkında yorumlar hızla ülke genelinde yayıldı. Geniş bir eyalet boyunca parlak güneşli bir aroma ve hassas bir tadı olan iyi bir şarap talep edildi. Eşsiz çeşitlerden yapılan şaraplık üzümlerden yapılan çeşitler, "Mskhali", "Vosevat" - bu türlerin isimlerini almıştır.

Ermeni şarap üreticilerinin efsanevi eserlerinden biriBazı efsanelere göre, Nuh'un Ararat'ın yamaçlarına diktiği üzüm çeşitlerinden yapılmış kırmızı şaraba "Nerkarat" adını verebilirsiniz. Tabii ki, bir kimse, en iyi yapımcılardan birinden bahsetmeye yardımcı olamaz. Bu Areni. Üzüm sanatının bu başyapıtının tadı ve aroması uzun bir süre bu içeceği denemek için yeterince şanslı olanlarla kalmıştır.

Yirminci yüzyılın 80'lerin ortasında, ErmenistanBu yılda üzüm yaklaşık 210.000 ton işler. Neredeyse Sovyetler Birliği konyak içinde o anda üretilen çeyrek Ermenistan sorumluydu, şarap oranı yaklaşık% 5 idi.Ermenistan şarapları

Hepsi Gorge’da

20. yüzyılın sonunda Ermeni şarap üretiminin merkezi olduArarat Vakfı'nda yoğunlaşmıştır. Orada, gorge'de, üç binden fazla farklı şarap çeşidi olan bir şarap yapım müzesi var. Bazı çeşitlerin birkaç yüzyıllık bir dayanıklılığı vardır. Dünyada iki benzer mağaza var - Fransa ve İtalya'da. Son üç bin yılda neredeyse hiç değişmeyen şey üretim sürecinin kendisidir. Şarap imalathanelerinde, her şey hala meşe fıçılarda muhafaza edilmektedir ve ev tipi şarap üreticileri, daha önce olduğu gibi, şarapların saklanması için sazan kullanmaktadır. Ermeni şarabı, tüm geleneklerin titizlikle takip edilerek üretilir.

Konyak ile!

Tabii ki, bu şarap yapımı gelişimi ile,Şarap alkol ve sonuç olarak konyak ortaya çıktı. Ermeni konyaklarının en yüksek kalitesi, uluslararası fuarlarda defalarca not edildi ve bu güne kadar uluslararası kataloglarda üst sıralarda yer aldı.

Ermenistan gibi böylesine zengin ve verimli bir ülkedeçeşitli meyve ve baharatlarla, sakinlerin kendileri çok çeşitli şaraplar üretmektedir. En çok sevilenlerden biri, teknolojinin sıkı bir şekilde uygulanmasıyla üretilen nardır. Bu tatlı Ermeni şarabı, Ermeni mutfağından zengin bir sürü tatlıyla mükemmel bir şekilde birleşiyor. Güzel bir yemek ve yerel şarap imalatçılarının daha az lüks kreasyonlarından oluşan şaşırtıcı bir birlik, hiçbir gurme kayıtsız kalmayacaktır.

Ermeni nar şarabı

El bombası gerekli

Nar şarap yavaş yavaş popülerlik kazanıyorsadece Ermenistan'da değil, aynı zamanda sınırlarının çok ötesinde. Bu içkinin popülaritesi, Beyrut'taki mutfak festivallerinden birinde bir firavunun ardından artmıştır. Narin Ermeni şarabının uluslararası pazarda yeni bir kalkış yaşamaya başlamasına sevindim.

Bu arada, birçok uzmana göre,Nar şarabı içerisindeki antioksidan miktarı kırmızı üzüm şarabından daha yüksektir. Nar tohumlarında bulunan linolenik asit, kansere neden olan maddelerin aktivitesini inhibe eder. Ayrıca vücudun erken yaşlanmasını önler. Nar şarabının tadı tatlıdır ve aynı zamanda da tart, bu içeceğin en önemlisi, kiraz ve tütünün hafif notalarıyla uzun ve keyifli bir nutte tat olarak adlandırılabilir. Amatörler özellikle sıcaktır.

Tutarlı nar suyu için biledaha fazla yoğunluk ve yoğunluk. Buket tamamen ortaya, uzmanlar şarap 12-14 ° C'ye soğumasını tavsiye Bu içeceği deneyenler onun parlak ve sıradışı tat hakkında konuşurlar. Tatlılık hiç şurup değildir, fakat yüksek kaliteli nar suyuna karşılık gelir.

Ermeni şarabı yorumlar

Büyümek için çok şey var

Nar şarabının popülaritesi sadeceama aynı zamanda Rusya Federasyonu topraklarında. Bu güzel içecek geleneksel üzüm şarabı ile rekabet edemese de, hayranlarının sayısı sürekli artmaktadır. Giderek daha fazla alıcı, Frans veya Ermenistan gibi bu tür nar şaraplarını tercih ediyor. Ve her gün, Rusya'nın her yerinde yeni satış noktalarında güzel bir nar şarabı satın alabilirsiniz. Bu içeceğin bir şişesinin fiyatı oldukça demokratik ve Ermenistan'ın diğer şaraplarından çok farklı değil. İçki hakkında yapılan yorumlar, hevesli değerlendirmelerde şaşırtıcı bir şekilde oybirliği ile değerlendirilmektedir. Ermeni nar şarabı, yaklaşık 500 ruble olan bir şişenin bedeli, cüzdanınıza çarpmayacak, ancak sadece hoş bir tat bırakmayacak.

Hangi Ermeni şarabına dikkat etmeye layıksınız Ermeni nar şarap: fiyat, yorumlar 2019

Hangi Ermeni şarabına dikkat etmeye layıksınız Ermeni nar şarap: fiyat, yorumlar 2019

Related news

 • Çikolatalı Muzlu Kek: Tarif
 • Kestane rengi - doğal güzellik
 • Pusula nasıl kullanılır
 • Murat Topoğlu Hızlı Göbek Eritme Diyeti Nedir Kaç Kilo Verdirir
 • Browning pistols - modern silahların temeli

 • Hangi Ermeni şarabına dikkat etmeye layıksınız Ermeni nar şarap: fiyat, yorumlar 46

  Hangi Ermeni şarabına dikkat etmeye layıksınız Ermeni nar şarap: fiyat, yorumlar


  Hangi Ermeni şarabına dikkat etmeye layıksınız Ermeni nar şarap: fiyat, yorumlar 7

  Hangi Ermeni şarabına dikkat etmeye layıksınız Ermeni nar şarap: fiyat, yorumlar 12

  Hangi Ermeni şarabına dikkat etmeye layıksınız Ermeni nar şarap: fiyat, yorumlar 61

  Hangi Ermeni şarabına dikkat etmeye layıksınız Ermeni nar şarap: fiyat, yorumlar 20

  Hangi Ermeni şarabına dikkat etmeye layıksınız Ermeni nar şarap: fiyat, yorumlar 53

  Hangi Ermeni şarabına dikkat etmeye layıksınız Ermeni nar şarap: fiyat, yorumlar 11

  Hangi Ermeni şarabına dikkat etmeye layıksınız Ermeni nar şarap: fiyat, yorumlar 35

  Hangi Ermeni şarabına dikkat etmeye layıksınız Ermeni nar şarap: fiyat, yorumlar 20

  Hangi Ermeni şarabına dikkat etmeye layıksınız Ermeni nar şarap: fiyat, yorumlar 27

  Hangi Ermeni şarabına dikkat etmeye layıksınız Ermeni nar şarap: fiyat, yorumlar 77

  Hangi Ermeni şarabına dikkat etmeye layıksınız Ermeni nar şarap: fiyat, yorumlar 13

  Hangi Ermeni şarabına dikkat etmeye layıksınız Ermeni nar şarap: fiyat, yorumlar 74