Hamilelik sırasında kokarboksilaza dikkat

Hamilelik sırasında kokarboksilaza dikkatHamilelik sırasında kokarboksilaza dikkat 98 08.03.2019, 04:24

Hamilelik sırasında kokarboksilaza dikkat.

Öncelikle, kokarboksilazın hazırlanışını tarif etmek, yetişkin çocuklar için amaç ve uygulamaları hakkında bilgi vermek istiyorum. Ve ancak gebelik sırasında konuyla derinleşin - kokarboksilaz.

Yani, kokarboksilaz hidroklorürenjeksiyon solüsyonunun hazırlanması için kullanılan liyofilize toz. Bu ilaç, karbonhidrat ve yağ metabolizması için çok önemlidir. Bu Krebs döngüsü (trikarboksilik asit) bir katalizör, hem de dekarboksilirat karboksilirat ve α-keto asitler gibi hareket eder. Vücutta eksikliği kokarboksilaz kanda piruvat seviyelerinin artmasına yol açar ve bu asidoz neden olur.

Kokarboksilaz uygulaması.

tedavi: hiperglisemi, metabolik asidoz, hipoglisemi, diabetes mellitus asidozu, böbrek ve karaciğer yetmezliği ve ayrıca koroner arter yetmezliği. Bir kişi solunum asidozu olan cardiorespiratory yetmezlik, ekstrasistol (siliyer aritmi veya paroksismal taşikardi) eşlik eden bazı kalp hastalıklarına da sahipse ilaç da kullanılır. Onu hafif dereceli multipl skleroz formları, pre-eklampsi durumu ve eklampsi, periferal nevrit, rahatsız edici karbonhidrat metabolizmasının patolojik süreçleri ile uygulayın.

Uygulama yöntemleri ve dozajı.

Kokarboksilaz derinin altına enjekte edilir veyakas içine veya damar içine. Uygulama öncesi toz 2 ml özel enjeksiyon suda çözünmelidir. İlacın dozu tek tek reçete edilir, durumun ciddiyetine ve hastanın hastalığının türüne bağlıdır. Yetişkin kas içinden günlük en fazla 100 miligram enjekte edilir ve bir kez tatbik edilmiştir tahsis doz için gereklidir. Ve gerekirse, ve bir iki saat arayla art arda uygulanabilir (örneğin, diyabetik koma). Yetişkinler için tedavi seyri genellikle 15 ila 30 gün arasındadır. Ayrı ayrı hastalıklarda, bireysel ders atanır. Çocuklar için, ilaç intramüsküler olarak aşağıdaki şekilde uygulanır: 3 aya kadar - günde bir kez 25 mg; 4 ay - 7 yıl - 1 kez, günde 8-18 25-50 mg - 50 ila 100 mg, 1 kez bir gün. Ancak doktorlar gerekirse dozu değiştirebilirler. Reçetesiz kokarboksilaz kullanmayınız.

Çok sayıdaki uygulamadan bağımsız olarakBu ilaç, genellikle gebelik sırasında kokarboksilaz reçete eder. Ben 8 ay sonra neredeyse prematüre doğum yaptığım hamilelik dönemimde kendimle karşılaştım. Daha sonra, korunması için Kharkov bölge hastanesine kaldırıldım. Bir taşikardiyi tetikleyen bazı ilaçlar reçete ettikten sonra, doktorların kararlarına karşı daha şüpheci olmaya başladım. Ve gebelik sırasında kokarboksilaz verildiğinde,bençünkü başlangıcı dikkatle misyonunu okudular veyan etkileri. Bu ilacın, kullanım endikasyonları olmaksızın belirgin faydalarına rağmen, kullanmamak daha iyidir. Ancak bunun tersini fark ettim, ilaç neredeyse herkese yazılmıştı. Koğuşta yanımda bir sunum yapan bir kız vardı, ki benim gibi, aynı zamanda kokarboksilaz reçete edildi. Genel olarak, hemşire prensipte ilacın zarar vermeyeceğini söylediğini reddettim. Gerçekten öyle mi?

Hamilelik döneminde kokarik asitsadece kardiyak, böbrek, sinir, karaciğer hastalıkları için ve aynı zamanda şiddetli toksikoz formlarının tedavisi için reçete edilmelidir. Bunların herhangi birini yoksa, o zaman vücudunda benzer deneylerin dikkat, iyi ilaçlar her zaman tedavi, ancak sakat olmadığı bilinmektedir. Evet, normal bir B1 vitamine benziyor ve vücudun metabolik süreçleri üzerinde etkili olmasına rağmen zararsız görünüyor. Ama neden bir ilaç, ifadeyle kendinizi spam ediyorsunuz, ki bu sizin için bir uygulama değil. Vücutta yeterli olması halinde, iyotun uygulanması budur. Herkes, aşırı dozda ve bunu takip eden tiroid hastalığını bundan bilir. Dolayısıyla tüm dikkat gerektiren ve bugünün doktorlarına güvenmeyin, hepsi ideal uzman değildir.

Hamilelik sırasında kokarboksilaza dikkat

Hamilelik sırasında kokarboksilaza dikkat

Related news

 • VİDEOLU ANLATIMLI SEKİZ DÖNGÜLÜ ÖRNEK MODELİ
 • Ankara Haberleri: Astıma alternatif tedavi biyolojik ajanlar
 • Arkeolojik kazılar ile son iki yılda keşfedilenler
 • İtalyanın tüm komşuları. Ülkenin coğrafi konumu özellikleri
 • Merkez Haberleri: Osmaniyede, 40 bin 559 dekar mera tespiti yapıldı
 • Dikkat çeken insanların hayatı: biyografi Shoigu S.K

 • Hamilelik sırasında kokarboksilaza dikkat 75

  Hamilelik sırasında kokarboksilaza dikkat


  Hamilelik sırasında kokarboksilaza dikkat 51

  Hamilelik sırasında kokarboksilaza dikkat 49

  Hamilelik sırasında kokarboksilaza dikkat 12

  Hamilelik sırasında kokarboksilaza dikkat 55

  Hamilelik sırasında kokarboksilaza dikkat 61

  Hamilelik sırasında kokarboksilaza dikkat 83

  Hamilelik sırasında kokarboksilaza dikkat 38

  Hamilelik sırasında kokarboksilaza dikkat 2

  Hamilelik sırasında kokarboksilaza dikkat 76

  Hamilelik sırasında kokarboksilaza dikkat 17

  Hamilelik sırasında kokarboksilaza dikkat 76

  Hamilelik sırasında kokarboksilaza dikkat 76