Gezgin Yuri Sienkiewicz: biyografi, tarih ve yaşam biçimi 2019

Gezgin Yuri Sienkiewicz: biyografi, tarih ve yaşam biçimi 2019
22.08.2019

Gezgin Yuri Sienkiewicz: biyografi, tarih ve yaşam biçimi 56

Gezgin Yuri Sienkiewicz: biyografi, tarih ve yaşam biçimi

SSCB'de doğmuş bir insanı hayal etmek zor,kim Yuri Sienkevich'in kim olduğunu bilmezdi. Gezgin, kamu figürü, gazeteci, tıp bilimleri adayı, sevilen televizyon programı sunucusu "Gezginlerin Kulübü". Hayatı boyunca bu adam çok şey yapmıştı. Hint Okyanusu'na yolculuk, Kuzey Kutbu'na bir gezi, Everest Dağı'nın fethi - tüm bunlar ilginç bir şekilde küçük bir parçası, hayatın çağdaşları arasında gerçek bir zevk yaratıyor.Yuri Sienkiewicz bir ömür boyu seyahat ediyor

Yuri Sienkiewicz: biyografi ve ataların kökleri

Gelecek seyahat kaşif doğdu 4Mart 1937'de Moğolistan Halk Cumhuriyeti'nde Cholbalsan şehrinde, babasının havacılık birimi doktoru olarak çalıştı. Senkevich ailesi çok derin köklere sahiptir. Yuri Sienkiewicz'in babasının çizgisi boyunca din adamlarından geldiği bilinmektedir. Büyükbaba Yuri Alexandrovich - devrim öncesi dönemde Poltava bölgesinde bir aile malikan varlıklı bir adam.

1917 Ekim Devrimi'nden hemen sonraSenkevich ailesi, Yuri'nin büyükbabası Osip Georgievich'in de kendi cemaatine sahip olduğu İzmail'e taşındı. Anne hattında büyükbabanın Yu.A. Senkevich, Kupriyan Alekseevich Machulsky, St. Petersburg Askeri Tıp Akademisi ile ilişkiliydi.

Abhaz Müzesi'nin sergisi

Yuri Sienkiewicz çocukluğundan meraklıydıoğlan. Sohum kentinde ailesiyle birlikte tatildeyken Karadeniz kıyısında sıra dışı bir dikdörtgen nesne buldu. Daha yakından incelendiğinde, beyaz bir taş üzerinde anlaşılmaz bir yazıt bulundu.

Daha sonra ortaya çıktığında, bu çocuğun bulmasıAntik mermer stel bir parçası büyük bir tarihi ve arkeolojik değere sahiptir oldu. Bugün genç arkeolog keşfi Sohum Abhazya Devlet Müzesi'nde birçok sergiler arasında görebilirsiniz.Yuri Senkevich gezgin

Uzay hayali

1954 yılında liseden mezun olduktan sonra YuriSenkevich Askeri Tıp Akademisine girer. Üniversitenin ikinci yılından itibaren fen bilimlerine aktif olarak ilgi duymaya başladı. Bilimsel araştırmasının konusu biyoloji ve kolloid kimyasıydı. 1960 yılında, Askeri Tıp Akademisi mezunu askeri birimlerinin tıbbi biriminin başı olarak gittiği Bologoye, Tver bölgesi kentinde çalışma teklif edildi. 12 Nisan 1961 Yuri Gagarin dünyanın ilk uzay uçuşunu yaptı. Bu gerçek, tüm insanlığın akıllarını karıştırdı.

O dönemde Sovyetler Birliği'nde tek bir tane yoktu.istemezdi erkek ilk kozmonot örneğini takip etmek. Ben bir istisna ve 1962 yılında uzun bir bürokratik gecikmeler sonra, Havacılık ve Uzay Tıbbı yeni kurulan Moskova Enstitüsü'ne yaptığı transferini aranan Yuri Senkevich oldu.Yuri Senkevich

Gelecekte, 1964’teki geçişten sonraSSCB Sağlık Bakanlığı Biyomedikal Sorunlar Enstitüsü Yuri Senkevich gemide hayvanlarla uzay uçuşları hazırlanması ve tıbbi destek yapmaktadır. Bütün bu süre boyunca uzay umudunu yitirmez ve Kozmonot Eğitim Merkezi'nde bir doktor-araştırmacı olarak eğitilir. Ancak, rüya gerçekleşmiyor, Senkevich asla uzaya uçmadı.

Kuzey Kutbu istasyonu "Vostok"

Yuri Sienkiewicz'in ilk seyahatleri başlıyor1967 Ocak. V. V. Parin Enstitüsünün başkanı önerisinde, aşırı koşullarda hayatta kalma konusunda bir deney gerçekleştirilmiştir. Yuri Alexandrovich Sienkiewicz de dahil olmak üzere bir grup bilim adamı, araştırma deneyleri için Arctic istasyonu Vostok'a inmeye davet edildi.

Ayrıca Druzhba dergisinin yazı işleri müdürüHalklar, "Senkevich 'e bir günlük tutmak için teklif ettiler, ki burada keşif gezisinin Arctic'deki kalışıyla ilgili tüm olayları kapsayacaktı. Böylece Senkevich özel bir muhabir olur.

Açıklanan Arctic deneyinin seyriBüyük bir ilgi ile özel bir muhabir "Halkların Dostluğu", derginin okuyucularını takip etti. Moskova'ya döndüğünde, A. Senkevich tezini savunuyor ve tıp bilimleri adayı oluyor.Yuri Senkevich biyografi

Heyerdahl Turundan Davet

1969'da Mstislav Keldysh, başkanSSCB Bilimler Akademisi, Norveç seyahat gezgini Tur Heyerdahl'dan geldi ve burada Sovyet bilim adamlarından biri ile birlikte onunla birlikte Atlantik Okyanusu'ndaki "Ra" adlı botta bir keşif seferine çıkma teklifinde bulundu.

Ana durum, doktora sahip olmasıydı.İngilizce bilgisi, keşiflerde çalışma deneyimi, iyi sağlık ve mizah anlayışı. Norveç'in tüm gerekliliklerini karşılayan böyle bir aday, Yuri Senkevich olduğu ortaya çıktı.

Yuri Senkevich: "Ra" gemisinde okyanusla ilgili ifadeler

25 Mayıs 1969'da Norveç sahilinden başlayan "Ra" gemisinde, yedi denizci ve bir maymun Safi vardı.Yuri Senkevich Seyahat KulübüÇok başarılı bir deney değildi. Günlüklerinde, Yu Sienkiewicz yazdı: "papirüs bağlayan Halatlar, sürekli yırtılmış ..., her şey gider ... suda ilaçlarla bavul sallamak tahta uzakta gemiden kırmaya tehdit ... kutular ve sudaki yatak sıçrama ..."

16 Temmuz'da sefer, Shenondoah yatını aldı. Böylelikle ilk keşif sona erdi; bunun amacı Mezopotamya, Mısır ve Akdeniz ülkeleri arasında Hint, Afrika ve Amerika vadileriyle transatlantik ilişkiler kurmaktı.

Tam olarak bir yıl sonra "Ra-2" Turu Heyerdahl'daİlk seferin mürettebatını ikinci kez toplayan nihayet hayalini gerçekleştirdi. Araştırmacılar Barbados kıyılarına ulaştılar ve Norveçli bilim adamının Atlantik'teki antik transokeanik geçitler hakkındaki hipotezi doğrulandı.

Televizyona giden

1973'te belgesel yapımcısı ölümünün ardındanVladimir Shneyderova, yazar ve seyahat ile ilgili televizyon programlarının esinleyicisi, TV sunucusu değiştirme soruydu. Araştırma çalışmalarını enstitüde birleştirin ve popüler bir televizyon programı hazırlayın, Yuri Senkevich. Yuri Aleksandroviç hayatının geri kalanını adamış "Gezginler Kulübü", o 30 yıl boyunca yol açtı. Tüm zaman için seyircinin yayın iletim anlatıcının yetenek ve önlenemez gezgin Yuri Senkevich tüm dünyanın parçaları sayesinde ziyaret başardık. "Gezginler Klübü" mürettebat Everest Dağı Afrika, Kuzey Kutbu morzla kumları ısı çürüyen, tırmandı, izleyiciler taşıyan dünyanın en güzel yerleri ziyaret etti.Yuri Sienkiewicz Seyahatleri

Merkezi televizyonun aktarılmasının tesadüf değilSovyetler Birliği Guinness Rekorlar Kitabında seyahat tutanak olarak yer aldı ve daimi lideri Rusya Federasyonu televizyon akademisinin onursal akademisyeni oldu. Ayrıca, "Travellers Club" programı, 1997 yılında Rus televizyonu "TEFI" nin en yüksek ödülünü aldı.

Yu. Senkevich'in diğer seferleri

Tur Heyerdahl'ın yeni amacı kanıtlamaktı.Antik Sümerlerin Hint Okyanusu boyunca olası uzak seferler. Bu amaçla, 1977'de Norveç, aralarında Yuri Senkevich'in de olduğu gibi düşünen insanlar etrafında toplanıyor. Yeni maceralar için Reed gemisi "Dicle" gönderilir.

Ancak, denizciler başarısız oldu ve onlarSOS sinyalini vermek zorunda kaldılar. Başarısız kaşiflerin yardımına gelmek için "Slavsk" motorlu gemi, yolcuları Bahreyn kıyılarına getiren acele etti. Geminin onarımından sadece altı ay sonra, "Dicle" Afrika kıyılarına ulaştı.

1979 - gazete "Komsomolskaya Pravda" nın kutup gezisi. Kayaklar katılımcılar Kuzey Kutbu'na ulaştı.

Özetlemek

Bütün hayatı boyunca bu adam seyahat etmeyi adadı. psikoloji ve fizyoloji alanında tıp, uzay araştırmaları hakkında 60'ın üzerinde yayınların Yazar, aşırı koşullarda insan davranışı Yuri Senkevich olduğunu. Bu kitapları, başka seyahat gezegenimizin keşfedilmemiş köşelerinden gelecek olan kaşiflerin bir ders kitabı olduktan sonra yazar tarafından yazılmış bir anı - Ra "Açık" "Hayatta En uzun yolculuk", "Atlantik boyunca," "Onlar ufku" çağrısında bulundu.

Yuri Aleksandroviç'in ilk kalp krizi olduonun en yakın arkadaşı Thor Heyerdahl ölümünün haberlerden sonra. Bu, Yu Sienkiewicz göre, ikisi de boğuldu ve birlikte süzülüyor bir yırtıcı, olmaz, zor durumda, prepodnosyaschih okyanusların çıkan tatlı su son damlasına paylaştı.

Televizyon sunucusundaki ikinci infarkt işyerinde gerçekleşti. Doktorlar beş kez Yuri Sienkiewicz'in kalbini başlattı, ancak kurtarılamadı.

25 Eylül 2003 Yuri Aleksandroviç öldü. Yu. Senkevich'in gömülü olduğu Novodevichy Mezarlığı'nda, taze çiçekler her zaman yalan söyler.Yuri Senkevich okyanusla ilgili ifadeler

Senkevich anısına Aeroflot, A-319 uçağının ismini verdi ve Sovcomflot denizcilik şirketi bir okyanus tankeriydi.

Gezgin Yuri Sienkiewicz: biyografi, tarih ve yaşam biçimi 2019

Gezgin Yuri Sienkiewicz: biyografi, tarih ve yaşam biçimi 2019

Related news

 • Lezzetli Pratik Tarifler
 • Bal Peteği Örgü Modeli Türkçe Videolu Anlatım
 • Balkabaklı Pasta Tarifi
 • Cumhuriyetçi başkan aday adayı Rand Paul yarıştan çekildi
 • Erişteli Yeşil Mercimek Çorbası Tarifi Videosu

 • Gezgin Yuri Sienkiewicz: biyografi, tarih ve yaşam biçimi 56

  Gezgin Yuri Sienkiewicz: biyografi, tarih ve yaşam biçimi


  Gezgin Yuri Sienkiewicz: biyografi, tarih ve yaşam biçimi 13

  Gezgin Yuri Sienkiewicz: biyografi, tarih ve yaşam biçimi 11

  Gezgin Yuri Sienkiewicz: biyografi, tarih ve yaşam biçimi 33

  Gezgin Yuri Sienkiewicz: biyografi, tarih ve yaşam biçimi 74

  Gezgin Yuri Sienkiewicz: biyografi, tarih ve yaşam biçimi 83

  Gezgin Yuri Sienkiewicz: biyografi, tarih ve yaşam biçimi 65

  Gezgin Yuri Sienkiewicz: biyografi, tarih ve yaşam biçimi 72

  Gezgin Yuri Sienkiewicz: biyografi, tarih ve yaşam biçimi 5

  Gezgin Yuri Sienkiewicz: biyografi, tarih ve yaşam biçimi 65

  Gezgin Yuri Sienkiewicz: biyografi, tarih ve yaşam biçimi 1

  Gezgin Yuri Sienkiewicz: biyografi, tarih ve yaşam biçimi 44

  Gezgin Yuri Sienkiewicz: biyografi, tarih ve yaşam biçimi 85

  Gezgin Yuri Sienkiewicz: biyografi, tarih ve yaşam biçimi 15