Gerçek Kazak Damaları (fotoğraf) 2019

Gerçek Kazak Damaları (fotoğraf) 2019 Gerçek Kazak Damaları (fotoğraf)

Gerçek Kazak Damaları (fotoğraf)

Anavatanı savunmaya hazır olma, düşmanın önünde durma, erkekliğin bir göstergesidir. Dövüş denetleyicisi sadece Kazakların özgürlüğünün sembolü, Rusya'ya ve ailesine olan sadakatidir.

Olay tarihi

Savaşın ilk belgeseli, on altıncı onyedinci yüzyılın başında ortaya çıktı. Bu soğuk silahın adı Kabardey-Çerkezce kelime "kanat-ho" (uzun bıçak) türetilmiştir.

Tarihçiler böyle uzun bir çizgiye inanırlarBıçaklama-iğneleme ekipmanını icat eden insanlar çok daha önce icat edildi. Arkeologlar, on ikinci yüzyıla ait bu tür silahların ayrıntılarına rastladılar. En popüler olanları, Çerkes türünün orjinal olarak Kazak koleksiyonlarıydı. Daha sonra Don Kazakları, kendine özgü silah türlerini yarattılar ve sürekli olarak takmaya başladılar.

Muzaffer yaymak

Ondokuzuncu yüzyıl pozisyonda değişiklikler getirdisoğuk çelik silahlar. Resmi olarak, Rus ordusunda Kazak damağı hizmete girdi. Tüzüğe göre, bir süvari alayının her askerinin zorunlu yapılandırmada böyle bir silahı vardı. Tüzük sırasına göre polisler ve jandarmalar da denetleyici giymeyi üstlendi.

Kazak damağı.

Süvarilerde Kazak Savaş Taburu kullanılmıştır.yirminci yüzyılın ortalarına kadar. Ama yirmi birinci yüzyıl bile, bu erkeklik sembolünün hürmetinden vazgeçmedi. Bugüne kadar, Kazakların törensel formu, askeri gururun özü olmadan düşünülemez.

Kazak damalarının ayırt edici özellikleri

Kılıcı ve Kazak kontrolörü birbirine çok benziyor. damgasını dama dışbükey tarafında bir veya iki rings swordbelt koltuklu, deri ile kaplı ahşap kılıf vardır. Bu silah bir kılıç kayışı arka kürek kemiği takıldı. Kılıç, bir bıçak ileriye doğru, bel üzerinde takıldı.

Kafkas damağında çift kenarlı biraz vardıBir dövüş ucu ve çatallı kafalı bir sapa sahip kavisli bıçak. Böyle bir kabza, kontrolörün ayırt edici bir özelliği olarak kabul edilir. Rus Kazak damaları Kafkas kınlarından ve kabuğundan farklıydı. İlk ordu örnekleri daha çok kılıç gibi ve hafifçe kavisliydi.

Silah çeşitleri

1881 yıl. Teğmen General A.P. Gorlov, tüm silahlar için soğuk silahların birleşmesini gerçekleştiriyor. Ordu bıçağının modeli, kesimde kendini kanıtlayan Kafkas "top" idi. Reformun bir sonucu olarak iki tip dama çıktı: dragoon ve Kazak. Her türün asker ve subay için çeşitleri vardı. Topçular için daha kısa bir dragoon kılıcı teklif edildi. Son olarak, Kazak ordusunun alt sıralarının ayırt edici işaretleri olan Kazak damağı 1904'te düzenlenmiştir.

Checker Kazaklar.

1881 ve 1904 modelleri arasındaki farklar öyle değilçok. Önceki model 6 milimetre (sırasıyla 966 ve 960 mm) daha uzun, bıçağın uzunluğu 20 mm daha büyüktür (825 ve 795), bıçağın genişliği, aksine, daha az 3 mm (32 ve 35). Ürünün toplam ağırlığı değişmeden kaldı - en fazla 1,2 kilogram.

Kazakların Gelenekleri

Askeri silah kullanımının ustalığına hakim olmaZaman ve azim aldı. Erken yaştaki çocuklar, babaların ve büyük erkek kardeşlerin becerilerini çoğaltmaya çalışarak eğittiler. İlk başta benzer büyüklükteki çubukları kullandılar. On yıl boyunca çocuklara bıçak modelleri verildi. Dama gerçek elebaşı ergenlerin ellerinde on altı veya on yedi yaşında olabilir. Böyle bir kılıç satın alındı ​​ya da büyükbabasından miras alınıyordu.

Ustalık öğretme yöntemleri,eğitim için eğitim. Bunu yapmak için doğaçlama araçlar kullandılar. İlk başta, bir su akışını sıçramaksızın nasıl keseceğimizi öğrenmek gerekiyordu. Sonra asma, lahana kafaları kesmek için izin verildi. Eğitim, sabit hedeflerin yenilgisinden aşamalı olarak tam dörtnalda hedeflerin kesilmesine doğru gerçekleştirildi.

Hayatında genç bir Kazak üç sahip olmayı hayal ettidama. İlk - savaş - o, hizmete gitti. Sonra bir subayın kontrolünü almaya çalıştı. Ve hayallerin sınırı, Anavatan'dan önce gelenlerin ve toplumlarının tanınmasının bir sembolü olan kişisel bir denetçiydi.

Dama kazak savaş.

"Komplo" damalarını oluşturmak nadir değildir. Tüm yaşam sorunlarında iyi şanslar, bir zafer getirdiler. Kazaklar buna inanıyordu. Bu damalar nesilden nesile aktarıldı. Teslim edilecek kimse yoksa, o zaman ailenin son temsilcisinin ölümünde silahlar kırıldı.

Ödül Taslakları

Silahların askeri değerleri için ödül kazanıldıXVIII yüzyılda Rusya'da gelenek. Ödül silahı iki tipe ayrıldı: generaller ve memurlar için soğuk çelik ve Kazaklar için ödenen. Yazıtla kazınmış görüntüyü tamamlayan altın veya elmas gibi silahlar süslediler. Yazıt için hilt üzerine bir yer tahsis edildi. En yaygın ifade: "Cesaret için."

Dama gerçek Kazak.

Birinci Dünya Savaşı'ndan önce altın silahlarGeorge'un emriyle denkleştirildi. Aziz George'un silahı dekore edilmiş Kazak Saber'dı. Alınan ödül ile fotoğraf bir aile yadigarı oldu. George'un silahlarına ek olarak Anninsky damalarını da ödüllendirdi. Onlar Büyük Peter'ın kızı Aziz Anne'ye adanmışlardı ve derecelendirmede daha düşük sayılıyorlardı.

Sembolizm ve anlam

Alışılmadık bir silah, bir Kazak kontrolörüdür. Ruhun korkusuzluğunu, gücünü, değerini ve gücünü sembolize eder. Ateşli silahlar, Cossack freemenlerinin gururu yerine geçemezdi.

Görünüşte umutsuz bir duruma yakalanmış,Kazak, gücünü ve ustalığını umdu. Düşmanla yüz yüze görüşme, gerçek askeri silah kullanma fırsatını verdi. Sadık bir arkadaşın kınlarından kurtulmak için bir parmak ve bir darbe ile savaşın sonucuna karar ver. Gerçek Kazak, kılıcıyla türünün bütün kuvvetinin, Rus topraklarının bütününün yardımına geldiğinden emindi.

Checker Cossack fotoğrafı.

Kontrolörü ustasından yakın bir talepdikkat ve saygı. Bakım ve temizlik silahları zorunluydu. Kazaklar, devingen olmayan arkadaşlarıyla birlikte kilisede hizmete katılmalarına izin verildi. Silahın sahibiyle birlikte temizlenebilmesi için, kınlardan biraz bıçak almasına bile izin verildi.

Doğru parça nasıl seçilir

Bugünün Rusya'sındaAilesinin tarihi. Gelenekler yeniden canlandırıldı. Kazakların torunları kendi kılıcını istiyorlar. Daha önce kazanmanız gerekiyorsa, şimdi satın alabilirsiniz. Bu davanın ciddiye alınması ve tek başına bir silah seçmeniz gerekir.

Kazak taslaklarının örnekleri.

Denetleyici, bir kişiyi bedene sığdırmalı veağırlık. Elinde eldiven gibi oturuyor. Düşmanın darbesine dayanmak ve geri vurmak. Bir yanıtı duymak için, sunulan karton çekmece örnekleri el altında tutulmalıdır. Karşılıklı cazibe için kontrol edin. Silah ustası, seçilen modele, geleceğin sahibine uyacak. Buna ek olarak, eski bir bıçak ve bir sap büyümeye fırsat. İstenilen orijinal ile tam uyumlu olarak gravür gerçekleştirin.

Anlamak önemlidir: silahlar oyuncak değildir. Sadece iyi amaçlar için kullanılmalıdır.

Gerçek Kazak Damaları (fotoğraf) 2019

Gerçek Kazak Damaları (fotoğraf) 2019

Related news

 • Sabah Çiyi Pastası Tarifi
 • Patlıcanlı Makarna Tarifi Videosu
 • Yoğurtlu havuç salatası portakal ağacı ile Etiketlenen Konular
 • Canan Karatay Diyeti Formülleri
 • ÇİĞ BÖREK

 • Gerçek Kazak Damaları (fotoğraf)

  Gerçek Kazak Damaları (fotoğraf)


  Gerçek Kazak Damaları (fotoğraf)

  Gerçek Kazak Damaları (fotoğraf)

  Gerçek Kazak Damaları (fotoğraf)

  Gerçek Kazak Damaları (fotoğraf)

  Gerçek Kazak Damaları (fotoğraf)

  Gerçek Kazak Damaları (fotoğraf)

  Gerçek Kazak Damaları (fotoğraf)

  Gerçek Kazak Damaları (fotoğraf)

  Gerçek Kazak Damaları (fotoğraf)

  Gerçek Kazak Damaları (fotoğraf)

  Gerçek Kazak Damaları (fotoğraf)

  Gerçek Kazak Damaları (fotoğraf)

  Gerçek Kazak Damaları (fotoğraf)

  Gerçek Kazak Damaları (fotoğraf)

  Gerçek Kazak Damaları (fotoğraf)

  Gerçek Kazak Damaları (fotoğraf)

  Gerçek Kazak Damaları (fotoğraf)