Georgeun isim günü. Georgeun Adı Günü (Yuri) Günleri 2019

Georgeun isim günü. Georgeun Adı Günü (Yuri) Günleri 2019

Georgeun isim günü. Georgeun Adı Günü (Yuri) Günleri 60 14.02.2019, 12:40

George'un isim günü. George'un Adı Günü (Yuri) Günleri

Ad günleri bir tatil, ayrıca denirMutlu melek günü. Özünde, adı kişiye verilen aziz adamıştır. Böyle bir Aziz Tanrı, onuruna adlandırılan herkese Tanrının önünde cennet gibi davranır ve şefkatçi olarak kabul edilir. Buna göre, ad gününün tatili tamamen Hristiyan bir gelenektir. Dolayısıyla farklı görüşlere sahip olanları kutlamak mantıklı değil. Aşağıda, George'un isim gününün günlerine bakacağız.

Adı Day George

İsim Günü Hakkında

İsim günleri yalnızca isim, isimlerkişinin vaftiz edildiği. Başlangıç ​​töreni bu Hıristiyanlık geleneğine ilke edinmezlerse, ad gününü kutlayamazlar. Vaftiz adı, daha sonra vaftiz olmuş kişinin göksel koruyucusu haline gelen bir aziz adına verilmektedir. Bu özel manevi bağlantı hayat boyunca kalır. İsim gününün günü, kilisenin bu azizin anısına saygı duyduğu gün olur.

Genellikle aynı adınbirkaç aziz. Ancak patron hala sadece onlardan biri olacak. o kesin olarak bilinmemektedir ise, vaftiz kişinin aynı isimde Rabbin aziz listeden aziz anısına verildi, doğum seçilen tarih hamisi: adaşı azizi, hafıza kilise takviminde onun hamisi olan bir kişinin, doğumunun gününde en yakın olanı. Bununla birlikte, bir başka azizlerin bazılarıyla özel bir bağ olduğunu düşünüyorsanız, onu seçebilirsiniz.

Kilisenin takviminde George'un ad günü

George'un isim günleri

George adı verilen oğlanların çoğu vaftiz edildiDevlet Amblemi ve küçük bir mezhebin Rus paraları ile süslenmiş kutsal şehit George Victorious'un şerefine. Ejderha mızrağını delen binici, zafer taşıyan Yılan George. Bununla birlikte, bu, Ortodoks azizlerin, bir zamanlar Zeus olarak adlandırılan o kadar asil bir Yunan adı olan tek azizi değildir. Bakalım, Georgina'nın isim gününün kilisenin takviminde hangi günlerde olabileceğini görelim.

Haziran

Haziran'da, 19. yüzyılda Aziz George'un anı kutlandı. Bu kutsal hayalet türünden biridir, kilisedeki hafızasının korunmuş olması, ancak hayatıyla ilgili hiçbir bilgi bulunmamaktadır.

Temmuz

4 Temmuz - George'un adı gün, vaftiz edildi, anılacaktır.Eponymous kutsal itirafçı, Archimandrite, 1932 yılında Nijni Novgorod öldü ve yaşamı boyunca defalarca Sovyet gücünün baskılarından yaşadı.

"Hayalet" in tanımı, 16 Temmuz 'da aziz olan diğer Aziz George için de geçerlidir. Ancak, bu kadar çok aziz vardır.

Georgi isim-gün ortodoks

Ağustos

3 ve 13 Ağustos'ta iki kutsal şehit Georgii kilise tarafından onurlandırıldı. Her ikisi de bilinmemektedir.

Eylül

21 Eylül - kutsal itirafçı Yuri (Mkheidze), archimandrite. 60'lı yıllarda Gürcistan'da öldü.

Ekim

2 Ekim'de Kutsal Mübarek'in anısınaGeorge Olgovich, Kiev Büyük Dükü ve Chernigov. Dünyada, Igor'un adını ve azizlerin arasına girdiği adı, şiddetli bir manastır sözü vermiş, komplodan sonra prensin tahttan indirilmişti. Daha sonra, klanının düşmanları, kanın keşişini bağışlamadı. Litvanya'dan gelen katliamlara götürüldü ve cesedini şehir meydanının ortasındaki tramplinge fırlattı.

Kasım

20 Kasım, adını George'un adıyla kutladışehit George (Yurenev) onuruna. Hayatı boyunca, 1920'lerde şehirden kovuluncaya kadar Vitebsk şehrinde bir yargıç olarak çalıştı. ölüm cezasına Catacomb Ortodoks Kilisesi'nin dallarından birine mensup için, daha sonra 1937 20 Kasım 30'lu yılında karşıdevrimci faaliyetleri suçlandı ve kampa ilk mahkum ve.

Aralık

16 Aralık'ta kilise aziz tarafından hatırlanıyorConfessor George Sedov. Yaşamı boyunca, 1930'larda ve 1940'larda Sovyet makamlarının ellerinde acı çeken bir hükümdardı. Diriliş Tutayevski Katedrali'ne bir merdiven çıkana kadar çeşitli kiliselerde valilik yaptı. Bir yıl sonra yaşadığı yaralanmalardan öldü.

31 Aralık, St. George Stolpnik'in anısıdır. Bu aziz savaştığı yerde, bilinmemektedir.

Ocak

30 Ocak - Yuri isminin günü, onuruna seçildi1838'de Müslümanların elinden geçen ve genç adamı İslam'a ihanet etmekle suçlayan kutsal şehit. Hz. Muhammed'in dinini kabul etmeye zorlayarak, Mesih'ten feragat etmeyi reddetti ve bunun için Paramitia kentindeki şehir kapılarına asıldı.

Şubat

10 Şubat'ta, bilinmeyen St. George'un anısı onurlandırıldı. Sadece isim hayatta kaldı.

17 Şubat - Yuri'nin hatırası, Vladimir'in kutsal prensi. Rus kutsal prenslerinden biri.

Mart

23 Mart - Monk George. Başarı yeri bilinmemektedir.

18 mart - şehit Yuri. Ölüm tarihi efsaneyi kaydetmedi.

Nisan

17 Nisan - Peloponessus'tan Keşiş. Yerel manastırlardan birinde yaşadı ve öldü.

26 Nisan - George'un isim gününün günü - başka bilinmeyen bir aziz. Yine, sadece isim korunmuştur.

Mayıs

6 Mayıs - bir kerede üç kutsal isimler: Shenkursky kutsal aptal, Ptolemaic mucize-işçi ve ayrıca George the Victorious. Bunların sonuncusu, 303 ya da 304'te başı çeken Büyük Şehit'dir. Hayatı boyunca, bir askeri komutan ve İmparator Diocletian'ın, Hıristiyanlığı tanıdığı açık bir şekilde ona itiraf edinceye kadar olanlardan biriydi. Şehitin sekiz günü işkence gördü, ondan vazgeçmeye çalışıyordu, ancak başarıya ulaşamamış ölümle sonuçlandı.

10 Mayıs, Kilikya'nın kutsal Stilist Simeon'un kardeşi George'un anısıdır. Ayrıca, onun hakkında daha fazla bilgi yok.

Aziz George Günü'nün günü

Sonuç

Bu, George'un adını taşıyan azizlerin ana listesi. Ortodoks isimleri azizlerin genel kilisesi editörlüğünde az bilinen veya bulunmayan diğer azizlerin anısına zamanlanabilir. Böylece, patronunuzu seçerken, esneklik gösterebilir ve örneğin, Rusya'da pratik olarak bilinmeyen Arap Ortodoks azizlerinin listesine dönebilirsiniz.

Kilise takviminde St. George isimleri dikkate alınırDoğum günü gibi bir kişi için bayram günü. Ancak, bu günlerde sadece eğlenmek değil, aynı zamanda her şeyden önce, hamilelikteki kilisede dua ederek ve Kutsal Gizemleri kabul ederek saygınızın saygı ve onuruna saygı göstermeniz gerekir.

Georgeun isim günü. Georgeun Adı Günü (Yuri) Günleri 2019

Georgeun isim günü. Georgeun Adı Günü (Yuri) Günleri 2019

Related news

 • Vera Novikova yetenekli bir oyuncu ve güzel bir eş
 • Sıkıyönetim - nedir bu Ülkede sıkıyönetim yasağı ne demektir
 • Ahmet Hakan: Ah Akşener ah
 • Çok İzlenen Videolar
 • Doğmamış Bebeğin Sağlık Testi
 • Ve dairelerin özelleştirilmesinin ne kadar uzatıldığını biliyor musunuz

 • Georgeun isim günü. Georgeun Adı Günü (Yuri) Günleri 47

  Georgeun isim günü. Georgeun Adı Günü (Yuri) Günleri


  Georgeun isim günü. Georgeun Adı Günü (Yuri) Günleri 61

  Georgeun isim günü. Georgeun Adı Günü (Yuri) Günleri 25

  Georgeun isim günü. Georgeun Adı Günü (Yuri) Günleri 13

  Georgeun isim günü. Georgeun Adı Günü (Yuri) Günleri 25

  Georgeun isim günü. Georgeun Adı Günü (Yuri) Günleri 92

  Georgeun isim günü. Georgeun Adı Günü (Yuri) Günleri 88

  Georgeun isim günü. Georgeun Adı Günü (Yuri) Günleri 44

  Georgeun isim günü. Georgeun Adı Günü (Yuri) Günleri 52

  Georgeun isim günü. Georgeun Adı Günü (Yuri) Günleri 39

  Georgeun isim günü. Georgeun Adı Günü (Yuri) Günleri 71

  Georgeun isim günü. Georgeun Adı Günü (Yuri) Günleri 100