Gıdı Sarkması Nasıl Giderilir: Gıdı Sarkmasına Bitkisel Çözüm


Gıdı Sarkması Nasıl Giderilir: Gıdı Sarkmasına Bitkisel Çözüm

gıdı sarkmasına bitkisel çözüm

gıdı sarkmasına bitkisel çözüm

Gıdı sarkması nedenleri:

Gıdı çene altında küçük ekstra tabaka olarak yağ dokularında ortaya çıkar. Çoğunlukla vücuttaki ekstra ağırlık nedeni ile oluşur. Çene altındaki kasın yaşlanma sonucu elastikiyetini kaybetmesi ile derinin sarkması gıdı sarkıklığını meydana getirir. Gıdı sarması çok nadir durumlarda, insanların genleri ya da kalıtım nedeni ile de olabilir. Aslında gıdı sarkması zararlı değildir fakat yüzün çirkin görünmesine neden olabilir ve insanın kendine olan güvenini azaltır. İnsanlar tarafından bu durum genellikle kozmetik, giysi ya da duruş pozisyonları ile gizlenmeye çalışılır. Bu soruna geçici bir çözüm yerine bazı insanlar tarafından cerrahi işlemlerden yardım alınarak bu sorundan kurtulmak istenebilir ancak pahalı bir çözüm yoludur. Gıdı sarkması sorunundan kalıcı olarak kurtulmak için doğal ev ilaçlarından faydalanmak etkili olabilir. Kullanılan bu ev ilaçları herhangi bir yan etkisi olmadan uzun süre kalıcı sonuçlar verebilir.

Gıdı sarkması nasıl önlenir: Gıdık sarkmasına doğal çözüm:

1 – Gıdık sarkması için maske: Yumurta akı:

Proteinler ile tam dolu olan yumurtanın beyazı cildin sıkılaşması ve yüzün aşağıya sarkmasını önlemek için yardımcı olur. Yumurta akı, ciltte sarkma ve ince çizgileri kaldırmak için gözenekleri sıkılaştırır. Yumurta akı düzenli olarak uygulandığı takdirde ölü deri hücrelerini kaldırır, cildin parlak ve genç bir görünüm kazanmasını sağlar. Aynı zamanda çene altında etkili olan gıdı sarkması sorunundan kurtulmak için yardımcı olur.

Gerekli malzemeler:

– Yumurta akı (2 yumurta)

– Süt (1 çorba kaşığı)

– Bal (1 çorba kaşığı)

– Nane yağı (1 damla)

– Limon suyu (1 çorba kaşığı)

Yapılışı:

Tüm malzemeler bir kabın içine konur ve iyice karıştırılır. Bu mükemmel karışım yüz, boyun ve çene bölgesine uygulanır. Yaklaşık 30 dakika kadar üzeri tamamen kapalı tutularak kuruması için bekletilir ve sonra ılık su ile yıkanır. Bu ev ilacı, gıdı sarkma sorunu bakımından rahatlama sağlayana kadar 15 günde bir kez tekrarlanması gerekir.

2 – Gıdı sarkmasına maske: Buğday tohumu yağı:

Buğday tohumu yağı, cilt ve gıdı sarkması için en iyi sonucu verir. Buğday tohumu, B6 vitamini ve B vitamin kompleksi, folik asit, potasyum, magnezyum, fosfor ve E vitamini gibi tüm temel besinleri yüksek miktarda içermektedir. İçerikte bulunan E vitamini ile ciltteki yaşlanmayı önlemek için çene altındaki yağın hareket etmesi sağlanır. Böylece çene altında meydana gelen gıdı sarkmasını da önlemiş olur. Buğday tohumu yağı özellikleri sayesinde cildi nemlendirir ve cilde sağlık kazandırır. Sarkık cildi sıkılaştırmak için kullanılan bu yağ aynı zamanda vücuttaki ekstra yağı azaltmak için de yardımcı olur. Bu özelliği ile ekstra yağın neden olduğu çene altında ve boyunda gıdı sarkmasını kaldırmak için yardımcı olur.

Gerekli malzemeler:

– Buğday tohumu yağı

Yapılışı:

Buğday tohumu yağı yeterli miktarda avuç içine alınır.

Bu yağ çene ve boyun üzerine gece yatmadan önce uygulanır. Başparmak boyun dibine konularak, çeneye ve yukarı doğru hareket ettirilir. Yaklaşık 15-20 dakika kadar masaj devam ettirilir. Gıdı sarkmasından kurtulana kadar bu işlemin her gece tekrarlanması gerekmektedir.

3 – Gıdı sarkmasını önleyen egzersizler: Şekersiz sakız çiğneme:

Sakız çiğnemek, yaşlanma, şişmanlık ve kalıtım nedeni ile oluşan gıdı sarkmasına etkili olmayabilir. Fakat hareketsizlikten zayıflayan kasların neden olduğu gıdı sarkması için faydalı olan en etkili, lezzetli ve kolay çözüm yollarından biridir. Sakız çiğneyerek yapılan egzersiz, çene ve yüz kaslarını çalıştırarak gıdık sarkmasını engeller. Ancak, sakızın şekersiz olmasına dikkat edilmesi önemlidir, çünkü sakızda bulunan şeker kilo alımı için etkili olabilir. Ayrıca, her zaman şekersiz sakız çiğnemek gıdı sarkmasını önlerken aynı zamanda sorunlara neden olan diş etlerini temizlemek için de kullanılmaktadır.

Gerekli malzemeler:

– Şekersiz sakız

Yapılışı:

Şekersiz sakız ağız içine yerleştirilir. Çene kaslarını geliştirmek ve gıdı sarkmasını önlemek için çiğnenmeye başlanır. Bu uygulama gün içinde birkaç kez tekrarlanır.

Çene altındaki gıdı sarkmasını önlemek için bu işlem düzenli olarak uygulanmalıdır.

4 – Gıdı sarkmasına çözüm: Kakao yağı:

Kakao yağı yaşlanmaya karşı, cilt üzerinde mükemmel yumuşatıcı ve nemlendirici özelliklere sahiptir. Kakao yağı, bu özellikleri sayesinde cilt sarkması ve ölü cilt hücrelerinin ortadan kaldırılması için etkili başka bir çözümdür. Bu yağ ciltteki serbest radikalleri temizlemek için yardımcı olur. Ayrıca, anti-oksidanlar bakımından büyük bir kaynak olan kakao yağı, ciltte yaşlanma ve stres işaretlerini ortadan kaldırmak için etkili olur. Kakao yağı yüksek miktarda yağ asitleri içermektedir ve bu neden ile cilde daha fazla esneklik vermek açısından cildi nemlendirir. Tüm bu özellikleri sayesinde kakao yağı, çene altında gıdı sarkmasının azaltılmasında çok yardımcı olur.

Gerekli malzemeler:

Kakao yağı (1-2 tatlı kaşığı)

Yapılışı:

Kakao yağı alınır ve bir ya da iki dakika kadar biraz ısıtılır. Boyun ve çene bölgesine tatbik edilir. Başparmak, geriye doğru ve sonra yukarı çeneye doğru yavaşça hareket ettirilerek masaj yapılır. Bu masaj uygulaması yatmadan önce her gece yaklaşık 15-20 dakika kadar yapılır ve tekrarlanır.

5 – Gıdı sarkması için uygulanabilecek yöntemler nelerdir: Kavun:

Kavun yatıştırıcıdır ve % 95 su içerir. Bu özelliği ile cildin su tutmasını hafifletmek için yardımcı olur. Ayrıca, kavun bir sürü vitamin, protein, fosfor ve kalsiyum içerir. Kavun mükemmel özellikleri sayesinde cildin sıkılaşması için yardımcı olur. Aynı zamanda anti-inflamasyon özelliği ile çene altında gıdı sarkmasını azaltmaya etkili olur. Kavun, cilt sarkmasını önlemek için serbest radikallere karşı savaşmaya yardımcı olan anti-oksidan ve anti-aging özelliği içermektedir. Beta-karoten formu ile serbest radikallerin oluşumunu temizler ve içerisinde cildi genç tutmaya yardımcı olan A vitamini bulunmaktadır.

Tüm bu özellikleri sayesinde kavun, çene altındaki gıdı sarkıklığı için mükemmel bir kaynaktır.

Yöntem – 1

Gerekli malzemeler:

– Kavun adet (2-3 adet orta boy)

– Pamuk

Yapılışı:

Kavun parçaları suyu çıkarılması için karıştırıcıya yerleştirilir. Sonra bir kap içine konan bu kavun suyuna bir parça pamuk daldırılır. Kavun suyu ile ıslatılmış pamuk çene altına, sarkan gıdı bölgesine uygulanır ve 15-20 dakika kadar bekletilir. Sonra su ile durulanan bu işlem günde 2-3 kez tekrarlanır.

Yöntem – 2

Gerekli malzemeler:

– Kavun adet (2-3 adet orta boy)

– Pamuk

– Elma (1/2 dilim)

Yapılışı:

Elma ve kavun parçaları bir karıştırıcıdan geçirilir.

Elde edilen meyve suları bir kap içine konur. Bu meyve suları parmakların yardımı ya da bir parça pamuk yardımı ile çenenin alt yüzeyine sarkan gıdı bölgesine uygulanır. Bu uygulamanın yaklaşık 15-20 dakika boyunca beklemesine izin verilir ve su ile durulanır. Çene altındaki gıdı sarkma sorunu azalana kadar bu işlemin gün içinde 2 ya da 3 kez yapılması ve her gün tekrarlanması gerekir.
Gıdı Sarkması Nasıl Giderilir: Gıdı Sarkmasına Bitkisel Çözüm


Gıdı Sarkması Nasıl Giderilir: Gıdı Sarkmasına Bitkisel Çözüm


Gıdı Sarkması Nasıl Giderilir: Gıdı Sarkmasına Bitkisel Çözüm


Gıdı Sarkması Nasıl Giderilir: Gıdı Sarkmasına Bitkisel Çözüm


Gıdı Sarkması Nasıl Giderilir: Gıdı Sarkmasına Bitkisel Çözüm


Gıdı Sarkması Nasıl Giderilir: Gıdı Sarkmasına Bitkisel Çözüm