Fuska ve kızılcık: farklılıklar ve yararlı özellikler 2019

Fuska ve kızılcık: farklılıklar ve yararlı özellikler 2019
26.08.2019

Fuska ve kızılcık: farklılıklar ve yararlı özellikler 4

Fuska ve kızılcık: farklılıklar ve yararlı özellikler

Kızılcık ve kızılcıkların birbirine olan benzerliği için, aralarındaki farklar hala mevcuttur. Her meyvenin özelliklerini göz önünde bulunduralım.kızılcık ve kızılcıkKızılcık ve kızılcıkların neye benzediğini, neyin farklı olduğunu anlamaya çalışalım.

isimler

Latince kelime çeviren "kızılcık" "ekşi demektirtop ", Avrupalılar bir vinç boyun ile peduncles benzerliği için bir vinç-çilek denir ve İngiltere'de - orman ahududu ile birlikte kızılcık gibi bir" ayı dağ ", parmaklı için favori bir tedavi vardır. "Cowberry" isminin, "İda Dağı'ndan üzümlerin asma kısmı" gibi ciddi bir çevirisi vardır. Rusya'da uzun, çekirdek, bruennoy, ödünç denir.

Çilek tadı özellikleri

aile Ericaceae'den temsilcileri, kızılcıkve kızılcık - meyveleri sadece lezzetli değil, ancak kompozisyon bakımından farklılık gösterse de son derece yararlıdır. Kızılcık, yosunlu bölgelerdeki kuzey ve ılıman enlemlerde yaygındır. Ekşi tadı,% 3,4 ve şekerler -% 6 oranında asitli meyveler posası ile verilir. Kızılcıklar, karların altındaki çalıların üzerinde, uzun bir kış beklerken ve ilkbaharda tam bir ürün haline dönüştürebilir. Bununla birlikte, sonbaharda askorbik asidin toplanmasından biraz daha azdır, fakat meyveler belirgin şekilde daha tatlıdır.kızılcık ve yabanmersini farklılıkları fotoğraf

Bir dağıtım alanı olan yabanmersini çokdaha geniş, daha nötr tat, daha az asit (sadece% 2) ve şekerler -% 8,7'ye kadar. Bu iddiasız uzun ömürlü iğne yapraklı ve karışık ormanlarda yetişir, neredeyse üç yüz yıldır tek bir yerde büyüyen, meyve taşıyabilir. Çilek Eylül ayında olgunlaşır.

Kızılcık ve lingonberries: dışından farklılıklar

Kızılcık meyveleri biraz daha büyüktür: Koyu kırmızı, dökülmüş, parlak, çapı 0,8-1 cm'ye ulaşan, en küçük bir sıkıştırmada suyu başlatırlar. Kızılcıklar büyük ölçüde küçüktür - yaklaşık 0.6 cm. Bu bordo-kırmızı dut hafifçe düzleştirilmiş bir şekle ve hamurun tamamen farklı bir yapısına sahiptir: yoğun meyve suyunu elde edilememektedir.kızılcık ve yabanmersini dut çeşitleri

Böğürtlen ve kızılcık, aralarındaki farklardüşünün, çeşitlendirin ve bitki örtüsü. kızılcık yaprakları küçük, bunların uzunluğu, en fazla 1.5 cm değildir ve genişlik -. 1,5 cm - Daha büyük edilmiş 0.3-0.6 cm Burçlar cowberry yapraklar, bunların uzunluğu 2-3 cm ve genişliğidir. ancak bu bitkilerin yapraklarının şekli onların akrabalık ve aynı aileye mensup verir. Her iki türde, yapraklar, kök, kısa sapı bağlanmış, ovaldir.

Kimyasal bileşimi

Kızılcık meyveleri yararlı özellikleri benzersizdirolmamak kaydıyla nedeni vitamin birleştiren yararlı çilek, kabul edilir K, C, niasin ve folik asit dizi şaşırtıcı mikro elementler - demir, magnezyum, bor, potasyum, iyot, kalsiyum, gümüş, fosfor, manganez, ve diğerleri.

Çileklerin daha az çeşitli kimyasal bileşimikızılcık, kızılcık kullanışlılığı üzerinde aşağı değildir. Bu vitamin B, A, E, C, ve bu nikotinik, tartarik, benzoik, ursolik, salisilik gibi organik asitler, bir dizi içerir ve elemanlar, değerli mineral tuzları, pektinleri ve tanen bileşikleri iz.kızılcık ve yabanmersini farklılıkları

Meyvelerin bileşimindeki bazı farklılıklara rağmen,Kızılcık ve kızılcık gibi bitkilerin kullanım düzeylerini yargılamak mümkün değildir. Bu meyvelerin yararları söz konusu olduğunda, formdaki ve kimyasal bileşimdeki farklılıklar tamamen önemsizdir. Bu bitkiler halk tıbbının uzmanları tarafından eşit olarak takdir edilmektedir.

Faydalı bitkiler: kızılcık ve kızılcık

Dış bulgular ve kimyasallarla çileklerin farklılıklarıBileşim, bu çok yıllıkların en güçlü doğal antiseptikler ve antibiyotikler olarak tanınmasını etkilemez. Kızılcık ve yabanmersini belirgin bir anti-inflamatuar, antiviral ve antipiretik etkiye sahiptir. Bu meyvelerden gelen aromatik çaylar, kuzey halkları tarafından soğuk algınlığı, öksürük, baş ağrısı, böbrek taşları gibi ilaçlar için uzun süredir kullanılmaktadır.

Kasha dan Kasha da dahil olmak üzere yaralarla tedavi edildiirinli. Kızılcık, antimikrobiyal özelliklerinden dolayı idrar yolu enfeksiyonlarını nötralize eder. Kullanımı, basıncı normalleştirir, sindirim sisteminin çalışmasını uyarır, kandaki kolesterol seviyesini düşürür ve değişen şiddetteki diyabetin yaşam kalitesini önemli ölçüde artırır.farklı kızılcık ve kızılcık

Lingonberry bilinen bir antiscorbutic ajandır. Bu, kızılcık gibi, bronşit, soğuk algınlığı, angina tedavisinde kullanılır. Anti-inflamatuar ve antimikrobiyal özelliklerine ek olarak, idrar yollarının enfeksiyonlarında ağrılı koşulları gideren, karaciğer ve böbreklerin çalışmalarını normalleştiren güçlü bir diüretik, antiromatizma ve kolerjik etkiye sahiptir. Böğürtlen meyvesi kalıntı sendromunu kaldırmaya yardımcı olur.

Hamilelik sırasında şüphesiz yararı fark edilir.hem kızılcık hem de kızılcık var. Bu bitkilerin farklılıkları önemsizdir, birlikte anne ve gelecekteki çocuk için mükemmel bir değerli madde kaynağı sağlarlar, patojenik mikroorganizmaların çoğalmasını engelleyerek mesanenin işleyişini kontrol ederler.

Kontrendikasyonlar

Paradoksal olarak, mutlak bir fayda değildirhiçbir tesis bağışlanmaz. Kızılcık ve kızılcık dışında değildir. Vücut üzerindeki etkileri arasındaki farklar, kan basıncını düşürmenin yoğunluğudur. Kızılcıkların daha belirgin bir etkisi vardır, ancak her iki çilek de düşük tansiyonu olan kişiler tarafından kullanılmamalıdır. Bu bitkiler peptik ülser hastalığı ve karaciğer ve duodenum hastalıklarının çeşitli derecelerde alevlenmesi için gösterilmemiştir.kızılcık ve kızılcık farklılıkları

Yani birinden farklı eşsiz bitkileraileler - kızılcık ve kızılcık. Elbette türler arasındaki farklılıklar (fotoğraflar doğrulanır). Ancak, kuşkusuz yararları ve uygulama evrenselliği ile birleştiler.

Fuska ve kızılcık: farklılıklar ve yararlı özellikler 2019

Fuska ve kızılcık: farklılıklar ve yararlı özellikler 2019

Related news

 • Hadi ipucu sorusu: Osmanlı döneminde esnaf ve zanaatkarların kurdukları dayanışma ve yardımlaşma örgütlerine ne denilir 28 Eylül Hadi
 • Krepli Tavuk Bohçası Tarifi
 • İlahiyatçıların WhatsApp grubunda Prof. Öztürk için infaz çağrısı yapıldı
 • Kiraz Dünyası: kekler
 • Selver Paşa Tatlısı

 • Fuska ve kızılcık: farklılıklar ve yararlı özellikler 3

  Fuska ve kızılcık: farklılıklar ve yararlı özellikler


  Fuska ve kızılcık: farklılıklar ve yararlı özellikler 62

  Fuska ve kızılcık: farklılıklar ve yararlı özellikler 15

  Fuska ve kızılcık: farklılıklar ve yararlı özellikler 70

  Fuska ve kızılcık: farklılıklar ve yararlı özellikler 7

  Fuska ve kızılcık: farklılıklar ve yararlı özellikler 45

  Fuska ve kızılcık: farklılıklar ve yararlı özellikler 67

  Fuska ve kızılcık: farklılıklar ve yararlı özellikler 91

  Fuska ve kızılcık: farklılıklar ve yararlı özellikler 66

  Fuska ve kızılcık: farklılıklar ve yararlı özellikler 51

  Fuska ve kızılcık: farklılıklar ve yararlı özellikler 34

  Fuska ve kızılcık: farklılıklar ve yararlı özellikler 26

  Fuska ve kızılcık: farklılıklar ve yararlı özellikler 65

  Fuska ve kızılcık: farklılıklar ve yararlı özellikler 42

  Fuska ve kızılcık: farklılıklar ve yararlı özellikler 83