Fiillerle nasıl yazılır 2019

Fiillerle nasıl yazılır 2019 Fiillerle nasıl yazılır

Fiillerle "nasıl" yazılır?

Çok sık yazılı metnin yazarlarıFiillerle "değil" bir parçacığın yazılmasında büyük bir sorun vardır. Ne yazık ki, bu durum sadece okul çocukları için değil, yaşlı insanlar için de yaygındır. Yazımın basit kuramının çoğu zaman cehaleti, bu tür düzensiz formların metninde "uygunsuz", "istemiyorum", "nebudu", "görünmüyor" ve benzeri gibi görünmesine yol açar. Metinde böylesine bariz hatalardan kaçınmak için, fiillerle "değil" in bir parçacığının ayrı ayrı yazıldığını hatırlamak önemlidir. Fiilin hangi biçiminde durduğu önemli değildir: kişisel olarak, mastar veya gerbedir. Negatif bir parçacığı "değil" ayrı ayrı yazmak gerekir. Örneğin, acele etmeyin, yavaşça acele etmeyin.

Fiillerle değil

Elbette, herhangi bir kuralda olduğu gibi istisnalar vardır venotalar, aynı zamanda fiillerle yapılan "değil" yazımının da birtakım önemli iyileştirmeler vardır. Yani, "değil" parçacığı ile, bu parçacık olmadan kullanılmayan fiiller yazılır. Örnekler, kızgınlık, reddetme gibi kelimelerdir.hate,sevmemek, hasta olmamak, takdir edilmemek, gezmek. Yazmamakla ilgili olarak "almayın", değere dikkat etmeyi değer. Eğer anlamadıysanız, "ona ulaşma" demek istediniz, o zaman ayrı bir yazıma ihtiyacınız var (tavana ulaşamıyorum.). Eğer "yetersiz miktar", "gerekli olan bir şey" meselesi önemliyse, o zaman bu durumda tutarlı bir yazım gereklidir (5 rubleden yoksundur). Sabırsızdır.

Yazım fiillerle değilYazılı bir benzer durum(Rağmen). Eğer bakarsanız - görünecek fiilin eski bir biçimi, daha sonra ayrı ayrı yazmadan bağımsız olarak bolluk (fiyatlardan bağımsız olarak her şeyi aldık.). Buna rağmen - ebediyen kombinasyonun bir parçası, "bir şeye rağmen", "bir şeye rağmen" anlamına sahip olmasa bile, onun yazımını birleştirmek gerekir. (Hava durumuna rağmen, bir yolculuğa çıktık.) Savaş, kayıplara rağmen devam etti.). Anlamı ne olursa olsun, "yapışmak" fiili, her zaman ayrı ayrı "değil" negatif partikül ile yazılır. (Çocuk artık kuyruğu yakalamaz.) Cümle içinde yeterli noktalama işareti yoktur.). Bu nedenle, fiillerle nasıl “yazılmayacağınıza” karar verirseniz, fiilin kendisinin anlamını görmezden gelemezsiniz.

Yazarken bazı zorluklar da ortaya çıkıyoryetersiz olan, yetersizlik gösteren bir bileşik ön ekin altında bulunan fiiller. Bu tür fiiller her zaman birlikte yazılır (puanlar için değil, sebzeleri azar azar, kabadayı örtmez, kuruyemiş, yetersiz, alttan, işitmez, nedosipat, yetersiz, az pişmiş, göz ardı edilir).Fiil örnekleri ile değilBu durumda önek çoğu durumda kullanılamazbir zıt önek yeniden- (geri çekilme - ağır basmak, nedosolit - abartılı). Bununla birlikte, fiil daha önce bir önek içeriyorsa ve negatif bir parçacık değilse ve fiil genellikle sonuna kadar taşınmayan eylemi gösterirse, fiillerle değil, birlikte yazmak gerekir. Örnekler: filmi sonuna kadar izlemeyin, sık sık kahvaltısını bitirmedi, pek çok gerçeği anlatmayı bitirmeyin.

Bu basit kuralları ve biraz hakim oldumPratik yaparken, belirli bir durumda fiillerle nasıl yazılmayacağına karar vermek çok daha kolay olacaktır. Ve sonra yazılı metin çok daha yetkin görünecek ve itibarınız şımarmayacak.

Fiillerle nasıl yazılır 2019

Fiillerle nasıl yazılır 2019

Related news

 • ACI SOS TARİFİ
 • Smartphone Huawei Honor 6 A: sahiplerinin yorumları
 • Gece, sokak, fener, eczane şiiri: analiz
 • Omuzlarda bir Afrikalı filin maksimum yüksekliği nedir
 • Karatay Diyeti ile 6 Ayda 30 Kilo Verdim

 • Fiillerle nasıl yazılır

  Fiillerle nasıl yazılır


  Fiillerle nasıl yazılır

  Fiillerle nasıl yazılır

  Fiillerle nasıl yazılır

  Fiillerle nasıl yazılır

  Fiillerle nasıl yazılır

  Fiillerle nasıl yazılır

  Fiillerle nasıl yazılır

  Fiillerle nasıl yazılır

  Fiillerle nasıl yazılır

  Fiillerle nasıl yazılır