Evrensel yapıştırıcı Poxipol: açıklama, kullanım, kompozisyon ve yorumlar için talimatlar 2019

Evrensel yapıştırıcı Poxipol: açıklama, kullanım, kompozisyon ve yorumlar için talimatlar 2019
15.05.2019

Evrensel yapıştırıcı Poxipol: açıklama, kullanım, kompozisyon ve yorumlar için talimatlar 39

Evrensel yapıştırıcı "Poxipol": açıklama, kullanım, kompozisyon ve yorumlar için talimatlar

Için yapıştırıcı seçmek zorunda kaldıysanızEv problemlerini çözerken, o zaman "Poxypol" denilen böyle bir ürünü duymuş olmalısınız. Bu bileşim, çözücü içermeyen iki bileşenli bir karışımdır. Farklı elemanların birleştirilmesinde ve düzensizliklerin, boşlukların ve çatlakların doldurulmasında kullanılabilecek epoksi yapıştırıcı biçimindeki macun kıvamındadır.

tanım

tutkal poxypol

Yapıştırıcı "Poxypol" bir epoksiFarklı malzemelerin hızlı yapıştırılması için kullanılabilen bir karışım. Oda sıcaklığında sadece 10 dakika boyunca, satılacak olan bileşenlerin iki eşit parçasını karıştırdıktan sonra başlayan bir kimyasal reaksiyon meydana gelir. Bu bileşik, yağ ve gresden arındırılmış kuru ve temiz bir yüzey üzerinde çalışabilir.

Bir karışım aşağıdakiler için tasarlanmıştır:

 • seramik;
 • metal;
 • cam;
 • kauçuk;
 • fiber takviyeli beton;
 • beton;
 • sert plastikler;
 • tahta.

Bununla birlikte, üretici birlikte yapıştırma önermezBu bileşimi kullanarak, polietilen, Teflon ve polipropilen. Daha iyi bir sonuç elde etmek için, yüzeyler önceden zımparalanır, ancak mevcut yöntemlerden herhangi biri ile kaba hale getirilebilir. "Poxipol" tutkalın kendine has özellikleri vardır, hazırlanan kütlenin uygulanmasından sonra sertleşme su altında bile meydana gelebilir. Bakır, paslanmaz çelik, seramik karo, bronz veya galvanizli çelik gibi karmaşık yüzeylerle çalışmak istiyorsanız, o zaman ilk aşamada, tolüen bulunmayan ince bir temas yapıştırıcısı tabakası uygulayın. Karışım yarım saat kurumaya bırakılmalıdır.

yapı

epoksi yapıştırıcı

Oldukça sıradan tüketiciler veuzmanlar, iki bileşenli "Poxypol" yapıştırıcının hangi bileşenlerden oluştuğunu merak ediyorlar. Pakette, biri epoksi reçine, dolgu maddesi ve reolojik değiştirici ile doldurulmuş iki tüp bulacaksınız. Hazırlama sırasında ikinci bir - merkaptan reçinesi iken, bir tersiyer amin, dolgu maddesi ve reolojik modifiye edici ile desteklenir.

Kullanım Talimatları

şeffaf pleksil yapıştırıcı

Epoksi "Poxipol" tutkal çok kullanınBasit. Onunla çalışmak için özel bilgi ve beceriye ihtiyacınız yok. İlk aşamadaki yüzey kir ve tozdan arındırılmalı, yabancı cisimlerden arındırılmamalı ve daha sonra küf ve mantarlara karşı karışımlarla işlemden geçirilmelidir. Bir sonraki adım, mevcut koşullara bağlı olarak, bileşenleri talimatlara göre karıştırmaktır.

Çözeltinin uygulanması sadece üzerinde gerçekleştirilmelidir.birleştirilecek yüzey. Elemanlara kuvvetle basılır ve 2 dakika tutulur. Uygulaması makalede açıklanan "Poxipol" yapıştırıcı, 12 saat içinde tamamen katılaşacaktır. Ancak, yorumlara güveniyorsanız, yüzey 24 saat dinlenmeye bırakılmalıdır. Şeffaf bileşimi elemanlarla katılaştırarak, örneğin delme, taşlama veya boyama gibi her şeyi yapabilirsiniz. Pratikte görüldüğü gibi, ortaya çıkan eklem, tuğla ve betondan çok daha güçlüdür.

Tutkalın etkili kullanımı için ipuçları

yapıştırıcı poxypol uygulaması

Eğer yapıştırıcı "Poxypol" satın almaya karar verirsenizŞeffaf, o zaman uzmanların önerilerini takip etmek gerekiyor. Bunlardan, karışım tamamen sertleşene kadar, yüzeyini suda ıslatılan bir spatula veya bıçakla düzeltebilirsiniz. Bazı yerlerde, tüplerden kapaklar değiştirilemez.

Tüplerdeki sıvı biraz sertleştirilmişseAmbalajı hizalamak için biraz ısıtılmalıdır. Çözücü ve reçineyi karıştırmak için, sonradan atılmayacak bir kap kullanmalısınız. Parlak ve pürüzsüz yüzeyler işten önce temizlenmelidir. Manipülasyonların tamamlanmasından sonra, kompozisyonun cildi tahriş edebildiği için ellerinizi sabunlu suda yıkamalısınız.

Müşteri Yorumları

yapıştırıcı iki bileşenli poxypol Uygula yapıştırıcı herhangi bir kalınlıkta bir tabaka olabilirken,genişlemez veya daralmaz ve deforme olmaz. Kompozisyonda çözücü madde bulunmaz ve eğer uygulama dikey bir yüzey üzerinde gerçekleştirilmiş ise, karışım farklı koşullar altında kullanımını büyük ölçüde basitleştiren tahliye olmayacaktır.

Alıcılar vurguladığı gibi, tutkalYağlara ve neme dayanıklıdır. Sertleştikten sonra yüzey basit aletler ile delinebilir, kesilebilir ve zımparalanabilir. Kullanım alanına bağlı olarak, bileşim suya dayanıklıdır. Bağlanmış yüzeyler 120 ° C'ye kadar sıcaklıklara maruz kalabilir. Mekanizmaları ve arabaları, spor ekipmanlarını, oyuncakları ve mobilyaları ve ayrıca yemekleri onarmak için yapıştırıcı kullanabilirsiniz. Kapı menteşeleri, alet sapları ve diğer aletlerin yardımıyla kilitleyebilirsiniz. Ev ustaları "Poxipol" sızıntı boruları, sarnıçlar, metal ürünleri, yanı sıra petrol, benzin ve su için tankların yardımı ile mühürler tavsiye ederiz.

Tutkal hakkında bilmeniz gereken başka ne var?

Yapıştırıcı "Poxypol" göre hazırlanmalıdırElemanları bağlamak için yeterli olacak miktarda talimat. Kullanıcılar "erimeyi" tavsiye etmiyorlar, hazırlanan kütlenin minimum hacmi kübik santimetreden daha az olmamalıdır. Orantıları bire bir tutmak aynı zamanda önemlidir.

Yapıştırma gerekli değildir.Bir pres kullanın, yapıştırılacak parçalar patlatılmamış, dinlenme pozisyonunda bırakılmalıdır. Polimerizasyon süresini azaltmak istiyorsanız, elemanları daha yüksek bir sıcaklıkta bırakmanız gerekir. Yapışkanın uygulanmasından bir saat sonra, yüzeyler taşlama, testere ve delme işlemine tabi tutulabilir. Yapıştırıcıyı kullanmadan önce malzemeleri iyice karıştırmalısınız. Saydam tutkal "Poxypol" bir dielektrik olarak davranır unutulmamalıdır.

Sonuç

Satışta şeffaf veHer biri karışımın biraz farklı bir ömrü olan "Poxipol" markasının metal yapıştırıcısı. İlk durumda, bileşimi 4-6 dakika içinde, ikincisi ise 3-5 dakika içinde yapmak gerekir.

Evrensel yapıştırıcı Poxipol: açıklama, kullanım, kompozisyon ve yorumlar için talimatlar 2019

Evrensel yapıştırıcı Poxipol: açıklama, kullanım, kompozisyon ve yorumlar için talimatlar 2019

Related news

 • Patlıcanlı kavurmalı pirinç pilavı
 • Cildin Parlaması Nasıl Önlenebilir
 • Ticaret yapmak karlı olan nedir: ipuçları ve püf noktaları
 • Karadeniz Bölgesi Kız İsteme Adetleri
 • Ev Yapımı Yaş Tarhana

 • Evrensel yapıştırıcı Poxipol: açıklama, kullanım, kompozisyon ve yorumlar için talimatlar 29

  Evrensel yapıştırıcı Poxipol: açıklama, kullanım, kompozisyon ve yorumlar için talimatlar


  Evrensel yapıştırıcı Poxipol: açıklama, kullanım, kompozisyon ve yorumlar için talimatlar 45

  Evrensel yapıştırıcı Poxipol: açıklama, kullanım, kompozisyon ve yorumlar için talimatlar 29

  Evrensel yapıştırıcı Poxipol: açıklama, kullanım, kompozisyon ve yorumlar için talimatlar 73

  Evrensel yapıştırıcı Poxipol: açıklama, kullanım, kompozisyon ve yorumlar için talimatlar 26

  Evrensel yapıştırıcı Poxipol: açıklama, kullanım, kompozisyon ve yorumlar için talimatlar 4

  Evrensel yapıştırıcı Poxipol: açıklama, kullanım, kompozisyon ve yorumlar için talimatlar 26

  Evrensel yapıştırıcı Poxipol: açıklama, kullanım, kompozisyon ve yorumlar için talimatlar 62

  Evrensel yapıştırıcı Poxipol: açıklama, kullanım, kompozisyon ve yorumlar için talimatlar 19

  Evrensel yapıştırıcı Poxipol: açıklama, kullanım, kompozisyon ve yorumlar için talimatlar 57

  Evrensel yapıştırıcı Poxipol: açıklama, kullanım, kompozisyon ve yorumlar için talimatlar 27

  Evrensel yapıştırıcı Poxipol: açıklama, kullanım, kompozisyon ve yorumlar için talimatlar 1