Evin işletmeye alınması: adım adım talimat

Evin işletmeye alınması: adım adım talimat

Kullanmak içinOluşturulan / yeniden inşa edilen bina, tayin edilerek, evi işletmeye alma yetkisine sahip olmalıdır. Tüm inşaat işlerinin tamamlanmasını ve binanın uygunluğunu İl Planlama Yönetmeliği ve düzenlemeleri hükümlerine uygun olarak teyit eder.

evi operasyona sokmak

Konut evini işletmeye alma izni

Yukarıda belirtildiği gibi, bu belge sitede inşaat faaliyetlerinin tamamlanması gerçeğini teyit etmektedir. İşin kapsamı, projede belirtilen değerlere ve bunları yürütme iznine karşılık gelmelidir.

Madde 10 (sanatta). 1) GRK, henüz inşa edilmemiş binaların tamamlanmamış inşaat objeleri olarak kabul edildiğini tespit eder. Tüm haklar kayıtlı olmalıdır. Ve eğer çok katlı bir binanın inşaatı tamamlanmamış ise, amacı için kullanılamaz. Bunu yapmak için apartman binasına giriş yapmak gereklidir. Ve sadece ilgili menkullerin alınmasından sonra sahiplerinin yerleşmesi olabilir.

Mevzuat ayrıca, inşaat için devlet inşası denetimi sağlanmıyorsa, özel bir komisyonun saha hakkında bir anket gerçekleştirmesini gerektirmektedir.

Kağıt alma

Şehir Planlama Kanunu'nun kurallarına göre,Ayrıca 131 sayılı Federal Kanun hükümleri, bir şehir yerleşmesi sınırları içinde yer alan bir nesnenin yeniden inşa edilmesi / inşa edilmesi veya işletmeye alınması için bir izin verilmesi, yerel yönetim tarafından yerine getirilmektedir. Bu amaçla, ilgili işletme, binanın montajı için kendisine gazete veren yetkili organ için geçerlidir.

konut binası devreye alındı

Beyan ve ekleri

Kentsel Kalkınma Yasası, evi faaliyete geçiren başvuru sahibi tarafından istenen menkul kıymetler listesini oluşturur. Kurum tarafından sağlanacak belgeler şunlardır:

 1. Beyanı.
 2. Arsa üzerinde başlık kağıtları.
 3. Kent planlama geliştirme planı.
 4. İnşaat izni.
 5. Kabul eylemi. Bu belge, sözleşme kapsamındaki işlerin yapılması durumunda sağlanır.
 6. Binanın teknik düzenlemelerin gerekliliklerini karşıladığını belgeleyen kağıt. Geliştirici tarafından imzalanmıştır.
 7. Dikilenin düzeni,onarılmış veya yeniden inşa edilmiş binanın yanı sıra, buna bitişik mühendislik ve teknik iletişim ve bölgenin planlama organizasyonu. Bu belgeler geliştirici tarafından da imzalanmıştır.
 8. Yapının teknik şartlara uygunluğunu belgeleyen kağıt. Mühendislik ve teknik iletişim ağlarının bakımını yapan işletmelerin temsilcileri tarafından güvence altına alınmıştır.
 9. Gostronadzor komisyonunun sonuçlarıilgili prosedür, nesne için sağlanmıştır). Bu belge ekipman parametreleri muhasebe cihazları ve enerji verimliliği açısından da dahil olmak üzere proje şartları ve teknik düzenlemelerin yapı uyumluluğunu gösterir. Tek tek nesneler için daha da çevresel kontrol komisyonu sonuca sağlanır.

Evi işletmeye alma izni

Kamu hizmetlerinin sağlanması

Konutun işletmeye alınmasıevde, onu donatmak gereklidir. Her şeyden önce, mühendislik ve teknik ağları kurmak bir sorudur. Ev kullanıma hazır sistemlerin mevcudiyetinde devreye alınmıştır:

 • Su temini - bina yerel veya merkezi bir karayoluna bağlanmalıdır. İlk durumda, iyi ya da iyi olabilir.
 • Elektrik - bir elektrik hattı kurulacak, bir bağlantı kurulmalıdır.
 • Kanalizasyon - özel bağlantı olacakKonutun bulunduğu yere bağlı. İşletmeye alma kırsal alanlarda veya şehir içinde yapılabilir. İlk durumda, kural olarak, merkezi bir kanalizasyon sistemi yoktur. Her yapı için özerk bir sistem uygundur. Şehirde kanalizasyon sistemi merkezi.
 • Isıtma - sistemin seçimi ayrıca yere bağlıdır. Kural olarak, banliyölerde gaz, fırın, kazan ısıtma kullanılmaktadır.

Aynı derecede önemli olan binaya kolay erişimdir. Bir asfalt veya çakıl yol olabilir.

apartman binasını işletmeye almak

SGF

Ev faaliyete geçtiözel komisyon. İnşaat taleplerini hariç tutmak için bir takım kurallara uyulmalıdır. Her şeyden önce, mevcut sınırları açıklığa kavuşturmak ve binanın montajını düzeltmek için bir mühendisi çağırmak üzere tesisin bulunduğu yerde kadastro odasını ziyaret etmek gerekir. Evde, pencereler, kapılar, bir çatı, bir sundurma ve interfloor tavanlar zaten mevcut olmalıdır.

Komisyonun gelmesi için, bölgesel otoriteye bir başvuru göndermek gerekmektedir. Bu alana bir inşaat ruhsatı ve tapuları eşlik eder.

Şehir planlama departmanındaAnkette bir açıklama, inşaat için bir pasaport. İkincisi bir kadastro mühendisi tarafından verilir. Yürütme organında, belgelerin üzerinde anlaşılması gereken kurumların bir listesini almak gerekir. Kontrol yapıları özellikle ateş, gaz ve elektrik servisini içerir.

Evin işletmeye alınması için onay almış, anket için belirlenen ücreti ödemiş olan tüm belgeler şehir planlama hizmetine sunulmuştur.

Önemli nüanslar

Olacak uzmanlar için beklemek dönemindeteftiş yapmak ve evi faaliyete geçirmek için, siteye kısıtlamalar, tutuklamalar ve irtifaklar talebinde bulunmak için USRP'ye başvurulması tavsiye edilir. Kadastro pasaportu alırken, tüm verileri dikkatlice kontrol etmelisiniz. Herhangi bir yanlışlık veya hata varsa, derhal ilgili yetkiliye başvurmalısınız. Kentsel Planlama ve Mimarlık Komitesi zorunludur. Bu vücut ile sağlanır:

 1. Sitede başlık belgeleri.
 2. Kısıtlamalar, tutuklamalar, köleliğin yokluğuyla ilgili olarak Birleşmiş Devlet Sendikaları Kayıt Bürosundan alıntı yapın.
 3. İnşaat izni.
 4. Tedavi sırasında sahadaki nesnelerin yeri şeması.
 5. Proje.

 Evi işletmeye aldırdıktan sonra

Kabul edilen tüm belgeleri aldıktan sonraYerel yönetime gitmek gerekiyor. Bir açıklama yazılmıştır. Bundan sonra şehir planlama departmanına geri dönmelisiniz. Burada tesisin işletmeye alınması için son başvurunun yazılması gerekmektedir.

Gönderilen belgelerin doğrulanmasından sonra herhangi bir eksiklik ve hata yoksa, bir ay sonra kanunu alabilirsiniz. Bundan sonra, tüm belgeler BTI'ye sunulur.

Basitleştirilmiş versiyon

Bu yaklaşımın özü, hazırlığın sadeliğindedir.sahne. Böyle bir düzen, inşaat denetimini ima etmez. Farklı yapılara sahip bir kağıt paketi koordine etmeye gerek yoktur. Basitleştirilmiş ve rutin devreye alma için belgelerin listesi aynıdır.

İlgilenen kişi de ziyaret etmelidiryerel yönetimde şehir planlama departmanı. Toplanan tüm belgeler uygun çalışan tarafından iletilir. Onları kontrol ediyorlar ve bir ay sonra karar veriyorlar. Dokümantasyona uygun olarak, yapının şebeke ağlarına inşa edilmesi ve birleştirilmesi durumunda başvuru kabul edilecektir.

Bundan emin olmak için yetkililer siteye gelir ve inceler. Denetim sonuçlarına dayanarak hazırlanan kanun, tesisi işletmeye almak için yeterli olacaktır.

apartman dairesine izin verme izni

Normatif tabanda

Madde 48 uyarınca (para. 3) GRK, inşaat veya imar faaliyetlerinin uygulanması için projenin geliştirilmesine ve uyumlaştırılmasına gerek yoktur. Kuralların 54. Maddesi, devlet inşası denetiminin zorunlu olmadığı halleri öngörmektedir.

Özellikle, ilgili olarak uygulanmadıIZhS'nin nesneleri. Şehir planlama kodu, Madde 8'de (paragraf 4), yapıyı işletmeye almak için basitleştirilmiş bir prosedür gerçekleştirme olasılığını ortaya koymaktadır. Aynı norm, gerekli belgelerin elde edilmesinin özelliklerini açıklar. Bir binayı sıfırdan inşa ederken, arsa üzerinde bir kadastro planına ve belgelerine ihtiyacınız var. İkincisinde, tahsisin özellikleri mevcut olmalıdır.

evi hizmet belgelerine koyma

Sonuç

Binayı işletmeye alma süreci oldukça emek yoğundur ve zaman alır. Kontrol hizmetleri ile menkul kıymetlerin onaylanması aşamasında zorluklar ortaya çıkabilir.

Evi işletmeye koymak için ihtiyacınız olacakinşaatın sıhhi, inşaat, çevre standartlarına uygunluk sertifikaları. Bu belgeler inşaattan sorumlu mühendis tarafından imzalanmıştır. Zorunlu bir belge, yangın yönetmeliklerine uygunluk belgesidir.

Basitleştirilmiş bir prosedür ilgilenirSayısız kampanyadan kontrol kuruluşlarına kadar. Bununla birlikte, her durumda, yapının bir anketi yerel yönetim temsilcileri tarafından yapılmalıdır.

Binanın ekipmanına özellikle dikkat edilirmühendislik ve teknik iletişim. Evin su, elektrik, kanalizasyon, bağlı gaz (varsa) olmalıdır. Eve girdikten sonra normal modda çalışabilir. Sahibi, binaya haklarını kaydettirmelidir. Sertifikayı alan sahibi, yapı ile herhangi bir yasal işlem yapabilir.Related news

 • Prenses Kate Middleton yine hamile mi
 • Dansçı Nasıl Olunur
 • Salçalı Köfte Patates Köfte Patates Yemeği Kolay Yemek Tarifleri 15. Bölüm Tarif Dergisi
 • Ayak Pişiği Nasıl Geçer Ne iyi Gelir Tedavisi
 • Hassa Böreği

 • Evin işletmeye alınması: adım adım talimat

  Evin işletmeye alınması: adım adım talimat


  Evin işletmeye alınması: adım adım talimat

  Evin işletmeye alınması: adım adım talimat

  Evin işletmeye alınması: adım adım talimat

  Evin işletmeye alınması: adım adım talimat

  Evin işletmeye alınması: adım adım talimat

  Evin işletmeye alınması: adım adım talimat

  Evin işletmeye alınması: adım adım talimat

  Evin işletmeye alınması: adım adım talimat

  Evin işletmeye alınması: adım adım talimat

  Evin işletmeye alınması: adım adım talimat

  Evin işletmeye alınması: adım adım talimat

  Evin işletmeye alınması: adım adım talimat

  Evin işletmeye alınması: adım adım talimat

  Evin işletmeye alınması: adım adım talimat

  Evin işletmeye alınması: adım adım talimat

  Evin işletmeye alınması: adım adım talimat

  Evin işletmeye alınması: adım adım talimat

  Evin işletmeye alınması: adım adım talimat