Evde teneke kutuların uygun ve güvenli sterilizasyonu 2019

Evde teneke kutuların uygun ve güvenli sterilizasyonu 2019
21.09.2019

Evde teneke kutuların uygun ve güvenli sterilizasyonu 68

Evde teneke kutuların uygun ve güvenli sterilizasyonu

Ev içi kutuların sterilizasyonu gibi işlerşartlar, hostesden ve özellikle de kitlesel alım mevsiminde çok fazla çaba ve zaman gerektirir. Bu prosedür patojenlerin dezenfeksiyonu amacıyla yapılır, sadece herhangi bir ürün sadece uzun süre saklanmaz steril bir kap içinde olmakla mümkün olduğunca aynı zamanda onların tat ve iyilik tutun.evde teneke sterilizasyonuVe bugün tenekeleri sterilize etmenin birkaç yolu var:

 • feribot;
 • ev aletleri yardımıyla;
 • tıbbi alkol;
 • asetik asit;
 • kaynatılarak.

Gerçekten yakın zamana kadarBuhar kutularının sterilizasyonu en popüler olanıydı. Bankalar ya bir su ısıtıcının ucuna yerleştirilmişlerdi, ya da bir tanktan ya da küçük bir tencereden özel bir sterilizatör yaptılar. Kapakta, yuvarlak bir delik teneke kutunun hemen üzerinde bir boyutla kesildi. Ve ona ambalajı koymalarıydı. Fakat bu yöntem oldukça travmatiktir, çünkü bankaları kaldırmak, yanabilirsiniz ve bankalar patlayabilir. Bu nedenle, evdeki teneke kutuların sterilizasyonunun bugün neredeyse her zaman diğer yollarla yapılması şaşırtıcı değildir.

Yani, bir tanesi kaynıyor. Derin bir tavada, içine teneke kutu ve kapakların yerleştirildiği su dökülür.sterilizasyon süresiBundan sonra kapatılır ve gaza alınır,Kaynama noktasından, kabın hacmine bağlı olarak, yaklaşık 15-30 dakikadır. Zamanın sonunda, tabaklar tavadan çıkarılır ve hemen yiyecek koyabilirsiniz, ancak kalan suyu kutulardan çıkardıktan sonra.

Oldukça uzun bir zaman önceydi ve çok dikkat çekiciydi.başarıyla bu prosedür bir gaz fırınında gerçekleştirilir. Büyük artı, ıslak kutular ve kuru olarak yerleştirilebilmesidir. Tek fark, kutular, boyun ve ıslak tersi aşağı palet koymak gerektiğidir. ardından dahil, gaz, bir tepsi üzerinde bankalar vermek ve bir soğuk fırın içine yerleştirilmiş ve sıcaklık 150 ° olarak ayarlanır: gerçek işlemi oldukça basittir. Bu süreden sonra fırın kapatılır, ama kapı aksi züccaciye kırılabilir sadece 5 dakika sonra açılabilir. Sterilizasyon kutular toplam süresi miktarına bağlıdır: litrelik bidonlar, 15 dakika, yarım litre sterilize edilmiş - 10 dakika, üç litrelik - 25 dakika. Bu yöntem sabit hostes dikkatini ve tek seferde sadece büyüklüğüne bağlıdır fžržna edilebilir kutular sayısını gerektirmez gerçeği uygundur.

Evde teneke kutularının sterilizasyonuMikrodalga, önceki yönteme benzer ve büyüktür. Tek fark, sadece kuru kapların içine konabilmeniz ve sterilizasyon süresinin sırasıyla her bir teneke kutu için 5 dakika azaltılmasıdır.teneke kutu sterilizasyonu

Bazı metresler kullanımda çok başarılıtıbbi alkol veya sirke% 70 oranında dezenfeksiyon. Bu durumda, seçilen sıvının 100 ml'si teneke kutu içine dökülür, bir kapakla kapatılır ve birkaç dakika içinde kavanoz şiddetle çalkalanmalıdır. Bundan sonra sıvı bir sonraki kavanoza dökülür ve kapak tekrar alkol veya sirke batırılmış pamuk yünü ile silinir. Yanık olmamak için bu prosedürü sadece eldivenlerle gerçekleştirin.

Ama bu sterilizasyonu unutmaYukarıdaki yöntemlerden herhangi biriyle evde bulunan teneke kutular, sadece dikkatli bir şekilde hazırlanmışlarsa etkili olacaktır. Her şeyden önce, tüm kaplar ve kapaklar soda veya çamaşır sabunuyla iyice yıkanır, talaş ve çatlaklar açısından kontrol edilir ve eğer varsa, kavanoz kullanılmamalıdır. Aynısı, yüzeylerinde çizik veya pas varsa kapaklar için de geçerlidir, daha sonra kullanımları atılmalıdır.

Her durumda, kutuların uygun şekilde sterilize edilmesi, ürünün tadını kaybetmeden uzun bir süre boşluk bırakmaya yardımcı olur.

Evde teneke kutuların uygun ve güvenli sterilizasyonu 2019

Evde teneke kutuların uygun ve güvenli sterilizasyonu 2019

Related news

 • Evlilikte Burç Uyumu (Başak)
 • Kastamonu Tarihi ve Kastamonu Evleri
 • Ezogelin Pilavı Tarifi
 • Alegori nedir Literatürde kullanım örnekleri
 • Ezilme

 • Evde teneke kutuların uygun ve güvenli sterilizasyonu 40

  Evde teneke kutuların uygun ve güvenli sterilizasyonu


  Evde teneke kutuların uygun ve güvenli sterilizasyonu 88

  Evde teneke kutuların uygun ve güvenli sterilizasyonu 81

  Evde teneke kutuların uygun ve güvenli sterilizasyonu 24

  Evde teneke kutuların uygun ve güvenli sterilizasyonu 46

  Evde teneke kutuların uygun ve güvenli sterilizasyonu 63

  Evde teneke kutuların uygun ve güvenli sterilizasyonu 98

  Evde teneke kutuların uygun ve güvenli sterilizasyonu 21

  Evde teneke kutuların uygun ve güvenli sterilizasyonu 90

  Evde teneke kutuların uygun ve güvenli sterilizasyonu 98

  Evde teneke kutuların uygun ve güvenli sterilizasyonu 3

  Evde teneke kutuların uygun ve güvenli sterilizasyonu 32

  Evde teneke kutuların uygun ve güvenli sterilizasyonu 17

  Evde teneke kutuların uygun ve güvenli sterilizasyonu 13

  Evde teneke kutuların uygun ve güvenli sterilizasyonu 96