Evde Saç Bakımı Nasıl Yapılır

Evde Saç Bakımı Nasıl Yapılır
Evde Saç Bakımı Nasıl Yapılır


Permalı saç bakımı nasıl yapılır;Perma işlemi düz saçların uzunca bir süreliğine kıvırcık yapılması işlemidir. Saçları her gün bukle yapma, maşalama, bigudi ile sarma zahmetinden kurtaran perma işlemi, dalgalı saç sevenlere büyük kolaylık sağlar.

Perma, güzel ve pratik bir uygulama olsa da, bakım aşaması biraz meşakkatlidir. Sürekli ve düzenli bakım isteyen permalı saçlar, ihtiyaç duyduğu bakımı aldığında güzel bir görünün sunacaktır. Permalı saçların bakımı evde de kolaylıkla yapılabilir.

Evdeki malzemelerle ve aktardan temin edilecek bir kaç ek malzemeyle saçlara yumuşaklık, parlaklık ve nem kazandıran maskeler yapılabilir. Perma ilaçlarının saçlarda oluşturacağı muhtemel tahribatı önlemenin en sağlıklı yolu budur. Ve her zaman daima en doğal yöntemler, en güvenilir ve sağlıklı olanlardır.

Permalı Saç Bakımı Nasıl Yapılır 1

Evde Saç Bakımı

Pek çok insan, kendinde olmayan saç şekline ve yapısına özlem duyar. Saçı kıvırcık olanlar düz saçlara, saçları düz olanlar ise dalgalı ve kıvırcık formlu saçlara hayranlık duyar. İşte saçları doğuştan düz olanların, kalıcı dalgalar ve bukleler için yaptırdığı bir işlem olan perma işlemi, bazı özel kimyasal bileşimleri kullanarak saçlarda kalıcı bukleler sağlar.

Evde Saç Bakımı

Perma işlemi saçlarda kıvırcıklık ve bukle sağlar sağlamasın ama saçlarda hasar da oluşturabilir. Bu yüzdenpermalı saç bakımı incelikleri bilinmeli ve uygulanmalıdır. Pekipermalı saç bakımı nasıl olmalı, nasıl bir bakım uygulanmalı, hangi detaylara dikkat edilmeli, saçı yıpranmadan muhafaza edebilmek için neler yapılmalı sorularına cevap bulmak oldukça önemlidir.

Evde Saç Bakımı Nasıl Yapılır

Permanın istenilen kıvırcıklığı sağlayabilmesi için yılda en az 3 kez yenilenmesi gerekir.

İyi malzemeyle yapılmış bir perma en az 3 ay boyunca saçlarda kalıcı olur.

Saçları dinlendirmeden üst üste perma yaptırmak, saçın kalitesini ve yapısını bozabilir.

Permalı saçları yıkarken nazik ve dikkatli davranılmalı; saçlar, özellikle dip kısımlarına zarar verilmeden yıkanmalıdır.

Saçları yıkadıktan sonra mutlaka saç kremi, serum, nemlendirici krem gibi ürünler kullanılmalı ve saçların nemli kalması sağlanmalıdır.

Evde Saç Bakımı Nasıl Yapılır

Eğer bu tür yumuşatan ve bakım sağlayan hazır kremler ve nemlendiriciler kullanılmak istenmiyorsa, daha doğal olan badem yağı, Hint yağı, jojoba yağı gibi bakım yağları da kullanılabilir. Perma ilacının kuruttuğu ve sertleştirdiği saçlara bu ağlar son derece iyi gelecektir.

Eğer saçlar kuruysa, yapılan perma işlemi saçları muhtemelen daha da kurutacaktır. Perma işlemi gören saça aksatmadan ve ihmal etmeden bakım takviyesi yapılmalı, maskeler ve karışımlarla saçlar nemli ve yumuşak tutulmalıdır.

Normal ve yağlı saçlar, perma işleminden, kuru saçlara göre daha az etkilenir. Ama yine de permalı saçlarda saça doğrudan ve yakın mesafeden yüksek ısı veren makineler ve cihazlar yöneltilmemelidir.

Permalı saçlar duş sonrası kolay şekil alabilmesi için, özel olarak üretilen şampuan, krem ve serumlarla desteklenmelidir. Bu ürünlerin kullanımı ile saçların bukleleri uzun süre dayanır.

Perma işlemi saçlarda yıpranma oluşturacağından, saçların eski halini alabilmesi için B vitamini takviye edilmesi gerekecektir.

Saçları her gün değil, haftada ortalama 3 kez şampuanlamak yeterlidir. Fazla şampuanlama işlemi saçların kurumasına sebep olur.

Perma işlemi sonrası saçlardaki kuruma, kırılma, cansızlaşma problemleri had safhaya ulaşırsa ve evde uygulanan doğal yöntemler yeterli gelmezse kuaförünüzden destek alabilirsiniz. Kuaförünüz keratin desteği, saç maskesi ve profesyonel bakım ürünleri ile saçlarınıza ihtiyacı olan nemi ve şifayı sağlayacaktır.

Permalı saçlarda haftada en az 2 kez bakım yapmak gerekecektir.

Evde Saç Bakımı Nasıl Yapılır

Evde Saç Bakımı Nasıl Yapılır
Evde Saç Bakımı Nasıl Yapılır


Evde Saç Bakımı Nasıl Yapılır


Evde Saç Bakımı Nasıl Yapılır


Evde Saç Bakımı Nasıl Yapılır


Evde Saç Bakımı Nasıl Yapılır