20.06.2019

Erken dönemlerde hamilelik sırasında Polidex 77

Erken dönemlerde hamilelik sırasında "Polidex"

Hamilelik en güzellerinden biri olarak kabul edilirBir kadının hayatındaki dönemler. Ancak, maalesef, şu anda zayıf cinsiyetin birçok temsilcisi çeşitli hastalıklara eğilimlidir. Beklenen annelerde, kronik hastalıklar sıklıkla artar. Ve dönemin en başında soğuk algınlığı olasılığı yüksektir, çünkü bağışıklık azalır.

Soğuk algınlığı ve soğuk algınlığı tedavisinde bazenHamilelik sırasında ilaç "Polidex" reçete edilir. Bu makale size bu ilacı ne zaman uygulayacağınızı söyleyecektir. Ayrıca bu tedavinin ne düşündüğünü öğrenmek de mümkün olacaktır. Endikasyonlar, kontrendikasyonlar ve çözüm yollarının kullanımı, okuyucuların dikkatine sunulacaktır.

erken gebelikte polydex kullanımı

Kompozisyon ve üretim şekli

Kullanmanın mümkün olup olmadığını bilmek içinHamilelik sırasında ilaç "Polydex", içeriğini kontrol etmek gerekir. Ana aktif ilaç maddeleri şunlardır: neomisin sülfat, polimeksina sülfat ve deksametazon sodyum. Bu parça fenilefrin tamamlamaktadır - vazokonstriktör.

Plastik ambalajlarda bir ilaç üretilir.sprey ve damla şekli. Onun maliyeti yaklaşık 300 ruble. Bu fiyat için, bir paket 15 mililitre ilaç ve kullanım talimatları alabilirsiniz.

Hamilelik sırasında "Polidex" kullanabilir miyim?

Talimatlar adanmış ayrı bir paragraf varçocuğun yatağı sırasında ilacın kullanımı. Talimatlara göre, ilaç gebeliğin döneminde kullanılmamalıdır. Üreticinin, ürünün kullanım güvenliği ile ilgili resmi klinik verileri bulunmamaktadır. Bu nedenle gelecekte böyle bir tedavinin kadınların ve bebeğinin sağlığını nasıl etkileyeceği bilinmemektedir.

Talimatlar ayrıca ilacın veri varHamilelik sırasında "Polidex" fetus üzerinde ototoksik etkilere yol açabilir. İlaç uzun süre kullanıldığında benzer bir etki oluşur. Bununla birlikte, ilacın pratik olarak sistemik dolaşıma emilmediği, fakat lokal olarak hareket ettiği bilgisi de vardır.

gebelik talimatı sırasında polidex

Uzmanlar bunun hakkında ne diyor?

Polidex ilacını kullanabilir miyim?Hamilelik? Doktorların yorumları aşağıdakileri rapor ediyor. Bebeği taşıma döneminde, özellikle mümkün olan en erken zamanda, kadın soğuk algınlığına maruz kalmaktadır. Daha önce bir burun akıntısı ve sinir bozucu öksürük bağımsız olarak geçebilirse, hamilelik sırasında genellikle komplikasyonlar ortaya çıkar. Bu bağışıklıktaki azalmaya bağlıdır, bu da erken aşamalarda oldukça normaldir.

Komplikasyon sonucu,bakteriyel enfeksiyon. Bunu tanımlamak oldukça basittir: burundan şeffaf müköz akıntı yerine bir kadın pürülan, yeşil-sarı görünür. Bu durumda, antibakteriyel ilaçların eksikliği kullanımlarından daha tehlikeli olabilir. Nazal kavitede yaşayan mikroorganizmalar komşu bölgelere yayılabilir ve otitis, sinüzit, sinüzit, menenjit ve diğer hastalıklara neden olabilir. Bu durumda, ilaç "Polidex" hamilelik için reçete edilir. Talimat bazen ilacın anne için yararın çocuk için riskten daha yüksek olduğu bir durumda önerilebileceğini gösterir.

erken gebelik döneminde polidex

Hamile annelerde ilacın kullanımı için endikasyonlar

Nazal sprey ve Polidex damlaları hangi durumlarda erken gebelikte uygulanır? İlaç burundan pürülan akıntı için reçete edilir. Tanılar aşağıdaki gibi olabilir:

 • akut veya kronik rinofarenjit;
 • çeşitli etyolojilerin riniti;
 • sinüzit veya sinüzit.

Gelecekteki bir anneye ilaç vermeden önce,Bir laboratuvar çalışması yapmak gereklidir. Burun boşluğundan bir kadın bir çubukla alır. Mikroskop altında incelenir ve tarif edilen aktif maddeye mikroorganizmaların duyarlılığı belirlenir. Direnç yokluğunda, ilaç standart şemaya göre reçete edilir.

gebelik sırasında polidex 3 trimester yorumlar

Uygulama metodu

İlaç "Polidex" bir antibiyotiktiryerel eylem İlaç beş günden az olmamalıdır. Aksi halde, mikroplar ilaca dirençli olacaktır. İlacın dozajı genellikle aşağıdaki gibidir: inhalasyonda her burun deliğine bir enjeksiyon. Tekrarlama manipülasyonu günde beş defaya kadar olmalıdır. Hamile anneler için genellikle daha hafif bir tedavi önerilmektedir - günde üç kez bir doz.

Gebe kadın birkaç gün tedaviden sonra daha iyi hissedse bile, ilaç iptal edilemez. Tayin edilmiş kursu tamamlamak için gereklidir.

hamilelik döneminde 3 poliklinik

Kontrendikasyonlar

Herhangi bir ilaç kullanmadan önce çocuğun beklenti döneminde, mevcut kontrendikasyonlara özellikle dikkat etmelisiniz.

"Polidex" ilacı asla reçete edilmezona aşırı duyarlılık. Ayrıca, ilaç, içinde bulunan fenilefrin nedeniyle atrofik ve ilaç riniti için kullanılmamalıdır.

Nazal uygulama için ilaç, böbrek hastalığı, görme ve ayrıca viral patolojiler için reçete değildir.

Advers reaksiyonlar

Hamilelik sırasında "Polidex" sprey uygulaması (3)trimester veya daha erken) yan etkilere neden olabilir. Bebeğin beklenti döneminde daha sık ortaya çıkarlar. Bunlar arasında alerjik reaksiyon vardır: kuruluk, burunda yanma, hapşırma, ürtiker veya şişme. Bu belirtileri bulursanız, ilacı acilen iptal etmeniz ve doktorunuza başvurmanız gerekir. Ilacın daha fazla kullanımı anne sağlığı ve çocuk gelişimi için çok tehlikeli olabilir.

gebelik sırasında polidex yorumlar

Nasal spray hakkındaki görüşler

Uzmanlar en güvenli zamanı söylüyorlarHamilelik sırasında "Polidex" ilacının kullanımı için - 3 trimester. Doktorların yorumları, fetusun şu anda tam olarak oluştuğunu söylüyor. Gelişiminde, biraz etkileyebilir. Aynı zamanda, doktorlar tarif edilen ilacın doğumdan önce kullanılmasını yasaklamaktadır. Mesele şu ki ilaç bir süre vücutta kalabilir ve anne sütüne nüfuz edebilir. Bu durumda ilaç tamamen alınana kadar emzirmeye başlamak mümkün olmayacaktır.

Bazı kadınlar kullanmak zorundaydıHamileliğin başlangıcında bu ilaç. Cevaplarında, bunun çocuğun durumunu etkilemediğini bildirmişlerdir. Her birini ilacı alan bebek herhangi bir anormallik olmadan doğdu.

Yine de, araştırma bilimcileri bunu göstermiştirÖngörülen dozların fazlalığı veya spreyin uzun süreli kullanımı, fetus üzerinde olumsuz bir etkiye yol açar. Özellikle bu genellikle bebeğin vücudunun sadece oluşmasıyla birlikte, erken aşamalarda olur. Büyük miktarlardaki aktif madde işitme organlarını etkiler ve sağırlığı provoke eder.

hamilelik sırasında polidex

Sonuç olarak

Kadınların farkında olmak gerekirHamilelik sırasında ilaç Polidex kullanımı. Bu tedavi, bu tedavinin yürütülmesini yasaklamamaktadır. Doktorlar, küçük dozların kullanılması ve kullanım rejimine uyulmasının ilacın fetus üzerinde olumsuz bir etkiye neden olmadığını bildirmektedir. Fakat hamileliğin başlangıcında, kendinizi bir antibiyotik kullanmanız gerektiğinden korumayı denemeniz gerekir. Doktorunuza danışın ve hangi ilaçların yardımcı olabileceğini öğrenin. Ayrıca doktorların herhangi bir kendi kendine tedaviyi kategorik olarak yasakladığı da unutulmamalıdır.Related news

 • Ganaj Nasıl Yapılır
 • Organik Gübre Nasıl Yapılır
 • Zerde Tatlısı Tarifi
 • Beyazın peşinde dağların zirvesinde: Erzurum
 • Warfay daki Tasfiye nin 15. katı nasıl geçilir

 • Erken dönemlerde hamilelik sırasında Polidex 10

  Erken dönemlerde hamilelik sırasında Polidex


  Erken dönemlerde hamilelik sırasında Polidex 13

  Erken dönemlerde hamilelik sırasında Polidex 11

  Erken dönemlerde hamilelik sırasında Polidex 57

  Erken dönemlerde hamilelik sırasında Polidex 21

  Erken dönemlerde hamilelik sırasında Polidex 4

  Erken dönemlerde hamilelik sırasında Polidex 77

  Erken dönemlerde hamilelik sırasında Polidex 4

  Erken dönemlerde hamilelik sırasında Polidex 64

  Erken dönemlerde hamilelik sırasında Polidex 81

  Erken dönemlerde hamilelik sırasında Polidex 50

  Erken dönemlerde hamilelik sırasında Polidex 3

  Erken dönemlerde hamilelik sırasında Polidex 37

  Erken dönemlerde hamilelik sırasında Polidex 52

  Erken dönemlerde hamilelik sırasında Polidex 89