En Sessiz Egemen Alexei Mikhailovich Romanov. Yönetim kurulunun özellikleri 39 22.01.2019, 02:29

En Sessiz Egemen Alexei Mikhailovich Romanov. Yönetim kurulunun özellikleri

Rus tsar "sessiz" XVI yüzyılda çağrıldı. "Sessiz" (daha sonra "en zarif" ile değiştirilir), Kremlin hükümdarının onuruna namaz ve tostlar sırasında çağırdığı onurlu bir ünledir. Bununla birlikte, tüm Rus hükümdarlarının Tişahashim tarihinde, Rusların tahtında Romanların evinin ikinci temsilcisi olan Alekse Mihayloviç Romanov kalmıştır.Romanların alexey mihaylovichDini insanlar tarafından sevildi,Onun zamanı için mantıklı ve mükemmel eğitimli. "Sessiz" hükümranın egemenliğinin sakin, ölçülü ve müreffeh olması gerektiği görülecektir. Ancak, saltanat yıllarında (1645 - 1676) ülke içinde birçok ulusal huzursuzluk ve komşu devletlerle askeri çatışmalar vardı.

Alexei Mihailovich Romanov adlı Rus bir hükümdarın yaşam öyküsü, Rus devletinin tarihine ve kültürüne önemli katkılarda bulunan önemli bir kişinin biyografisidir.

İmparator Mihail Fedorovich'in oğlu doğdu19 Mart 1629. Özel olarak, 5 yaşına kadar anne ve hemşire çocukla ilgilenir, daha sonra Boyar Boris Morozov gelecekteki kralın yetiştirilmesinde rol oynar. Öğrencinin tahtına katılmasından sonra, Boris Morozov, 1648 Moskova ayaklanmasına yol açan ve bir "tuz isyanı" na yol açan ülkeyi gerçekten yönetmişti.alexey mihailovich romanları biyografiBu isyan bir olay oldu, sonra AlexeiMikhailovich Romanov, ana siyasi meseleleri bağımsız olarak çözmeye başladı. Kendi yönetiminin sonraki dönemlerinde, otokrat bazen kendi iş arkadaşlarının devlet işlerini önemli ölçüde etkilemesine izin vermişti, ancak sadece kendi çıkarlarına uygun bir politika izleyene kadar. Romanov Aleksandr Mihayloviç'in yönettiği dönemde, Rus krallığının devlet sistemi mutlakçılığın özelliklerini aldı. Kanunlar Kanunu - 1649'da kabul edilen Katedral Kanunu, köylüleri köleleştirdi ve aynı zamanda soylu ve tüccar sınıfının haklarını genişletti. Patrik Nikon'un kilise reformu, Moskova Kilisesinde (“Eski İnanlılar” ortaya çıkmış) bir bölünmeye ve acı bir kilise ve dinî mücadeleye yol açtı.

Önemli bir dış politika olayıydı.Nihayet Pereyaslav 1654 yılında antlaşma ve Rus alemine ile Ukrayna birlik bölgesi. Alexei Mihayloviç Romanov Polonya ile savaş açtı. Başarısızlık Baltık Denizi için İsveç ile savaş (1656-1658) sona erdi. XVII yüzyılın 70-ler sırasında, savaş Kırım ve Türkiye ile bitmemişti. nedeniyle sürekli savaşa kötüleşen durumun nüfusun hoşnutsuzluk Novgorod ve Pskov 1650 yılında Moskova'da bastırılmış isyanları ve ayaklanmaları (1648'de ve 1662 acımasızca yol açtı, 1670-1671 yıl Don, Volga bölgesi ve güneyde Stepan Razin öncülüğünde Moskova Devleti).alexey mihailovich romanlar

En Sessiz Çarın emriyle, kim yönetti"Asi" yaş, reformlar orduda ve parasal reformda gerçekleştirildi. Onun saltanatında ilk askeri gemi inşa edildi, "komedi eylemleri" (tiyatro gösterileri) yapıldı, Avrupa kültürü yaşamın çeşitli alanlarına nüfuz etti ve geleneksel Rus kültüründe laik literatürde laik tablo ortaya çıktı.

Alexei Mihayloviç Romanov, oğlu Fedor'un krallığını kutsayan 29 Ocak 1676'da öldü.

En Sessiz Egemen Alexei Mikhailovich Romanov. Yönetim kurulunun özellikleriresim galeriler Goruntuler

Related news

 • Eyeliner nasıl çekilir
 • Kediler ve Köpekler Müzikali
 • Ofcom
 • RTT150 teleskobu ilk kez bir Güneş dışı gezegen keşfetti

 • En Sessiz Egemen Alexei Mikhailovich Romanov. Yönetim kurulunun özellikleri 22

  En Sessiz Egemen Alexei Mikhailovich Romanov. Yönetim kurulunun özellikleri


  En Sessiz Egemen Alexei Mikhailovich Romanov. Yönetim kurulunun özellikleri 48

  En Sessiz Egemen Alexei Mikhailovich Romanov. Yönetim kurulunun özellikleri 27

  En Sessiz Egemen Alexei Mikhailovich Romanov. Yönetim kurulunun özellikleri 9

  En Sessiz Egemen Alexei Mikhailovich Romanov. Yönetim kurulunun özellikleri 92

  En Sessiz Egemen Alexei Mikhailovich Romanov. Yönetim kurulunun özellikleri 81

  En Sessiz Egemen Alexei Mikhailovich Romanov. Yönetim kurulunun özellikleri 16