En İyi 10 Kadın Parfümü Nedir

En İyi 10 Kadın Parfümü Nedir
En İyi 10 Kadın Parfümü Nedir


Her kadın güzel kokmak ister. Bu yüzden yüzyıllardır kokular kadınların vazgeçilmezi olmuştur. En eski parfüm örneklerine Mısır’ da rastlansa da tüm dünyada kadın kokuları ve parfümleri hep çok önemli olmuştur. Çiçek kokularından baharat kokularına birçok çeşidi üretilmiştir. Bizde bu makalemizde klasikler arasında bulunanen iyi bayan parfümlerihakkında bilgi vereceğiz.

Her kadının zevkine uygun kokusu bulunmaktadır. Kimi hafif kimi keskin parfüm tercih eder. Ama bazı parfümler vardır ki vazgeçilmez olmuş ve yıllarcaen iyi kadın parfümleriolarak kullanılmaya devam edilmektedir. Bu klasiklerdenen iyi 10 kadın parfümünü sizin için seçtik.

En İyi 10 Kadın Parfümü Nedir?

Chanel No 5: 1921 yılında Coco Chanel tarafından vanilya, gül ve yasemin karışımları kullanılarak ortaya çıkmıştır. Marilyn Monroe ‘ a “geceleri ne giyersiniz” diye sorduklarında “Sadece Chanel No 5” diye cevap vermiştir.

Coco Chanel, 1921 yılında kadınların çiçek gibi koktuğu değil doğal kadın gibi koktuğu bir parfüm çıkarma isteği ile üretilmiştir.

Poison By Christian Dior: kişniş ve sümbülün bir araya getirilerek üretildiği baharatlı kokudur. Christian Dior’un en çok satan parfümlerinden birisidir.

Coco Mademoiselle By Chanel: 2001 yılında satışa sunulan parfüm gül, mandalina, yasemin, vanilya kokularının bir araya gelmesi ile oluşmuştur. ’Zerafetin kokusu’ olarak ünlenmiştir.

Shalimar By Guerlain: Jacques Guerlain tarafından 1925 yılında vanilya, gül ve yasemin oranlarının en iyi şekilde harmanlanarak hazırladığı parfümdür. 90 yıldır popülerliğini kaybetmedenen iyi bayan parfümleriarasında ki yerini korudu.

Dior Diorissimo Pour Femme Bayan Parfümü: 1950’ li yıllarda dior tarafından üretilmiştir.En güzel bayan parfümlerinden olan kokuda zambak esansı yoğun olarak kullanılmıştır. Kokunun yaratıcısı France, Edmond Roudnitska’ dır. Romantik koku olaraken güzel kadın parfümleriarasında yerini almıştır.

En İyi 10 Kadın Parfümü Nedir? 1

Opium By Yves Saint Laurent: 1977’ den günümüze kadar gelenen iyi kadın parfümlerindendir. Aşk temalı bu parfüm özlü çiçek, zengin baharat ve ağaç kokulu egzotik bir bileşimdir.

CK euphoria:  egzotik meyveler, baştan çıkarıcı çiçekler, siyah orkide ile zengin kremsi karşıtlıkları birleştiren, bağımlılık yaratan bir oryantal gibidir. Egzotik çiçeksi bir kokudur.En iyi bayan parfümlerindendir.

Jean Paul Guilter Classique Jean Paul Gaultier Classique:  Cazibe ve duygusallığın bir arada yaşandığıen güzel bayan parfümlerindendir. Gülün şaşırtıcı tazeliği nefis portakal çiçeği notaları ile karışıyor ve dip notada şehvetli bir vanilya notasına dönüşüyor. Verdiğimizen iyi 10 kadın parfümügelmiş geçmiş parfümler içinde en çok tercih edilenlerdir. Klasik olarak yıllarca satılmış ve satılmaya da devam etmektedirler. Her kadın güzel kokmayı ve karşısındakini kokusuyla etkilemeyi sever. En güzel kadınlaraen güzel bayan parfümleriyakışır.

En İyi 10 Kadın Parfümü Nedir? 2

Parfümler sadece güzel kokmak için değildir. Aynı zamanda koku ile masumiyeti, duygusallığı, cazibeyi, aşkı, tutkuyu ve seksi karşı tarafa hissettirmektir.En iyi bayan parfümleribu duyguları karşı tarafa geçirebilen parfümlerdir. Bu yüzden güzel kokmanın dışında karşı tarafa hissettirdikleri kadınlar için çok önemlidir. Karşı tarafın cinsiyeti önemli değildir her zaman. Kadın hemcinsleri tarafından da beğenilmeyi önemser.

Kadın parfümleribu ince duygularla oluşturulduklarındaen güzel bayan parfümleriolurlar.

Siz de kokunuz ile etrafınızdakilerin dikkatini çekmek ve hayranlık uyandırmak istiyorsanız önerdiğimizen iyi 10 kadın parfümünü deneyebilirsiniz. Bu özel parfümlerin kokusu ile çevrenizi büyüleyebilir, ayrıldığınız ortamda kokunuzu bırakabilirsiniz.

En İyi 10 Kadın Parfümü Nedir

En İyi 10 Kadın Parfümü Nedir

Related news En İyi 10 Kadın Parfümü NedirEn İyi 10 Kadın Parfümü Nedir


En İyi 10 Kadın Parfümü Nedir


En İyi 10 Kadın Parfümü Nedir


En İyi 10 Kadın Parfümü Nedir


En İyi 10 Kadın Parfümü Nedir


En İyi 10 Kadın Parfümü Nedir