Elokim-merhem. Talimatlar ve öneriler 2019

Elokim-merhem. Talimatlar ve öneriler 2019 Elokim-merhem. Talimatlar ve öneriler

Elokim-merhem. Talimatlar ve öneriler

Elokom, ortadan kaldırmak için tasarlanmışDermatozların çeşitli kaşıntı ve iltihap tedavi edici madde mometazon furoat içermektedir. İlacın çeşitli dozaj formları vardır: merhem, krem, losyon.

"Elokom" -meat, talimat bunu açıklar, bir miligram mometazon ve yardımcı maddeler içerir: propilen glikol stearat, heksilen glikol, beyaz mum, beyaz vazelin, su.

Sentetik nonflorlanmamış glukokortikoidGüçlü antiexudative ve kaşıntı giderici etkiye sahiptir, bu iltihap rahatlatır. (Son ayarlanmamış kadar) olup "Elokim" prostaglandin ve lökotrienlerin biyosentezinde, serbest arakidonik asit kontrol inanılmaktadır. Bununla birlikte, mometazon furoat etki mekanizması sonuna kadar yüklenmez.

"Elokom" -maz, talimat çok detaylıkimyasal etkisini gösterir, iltihabı ortadan kaldırır, kemotaksis maddesinin üretimini azaltır, anında alerjik reaksiyon gelişimini durdurur. Bu, birçok hastalığın merhem ile tedavi edilmesine izin verir.

Kim "Elokom" a atanır? Merhem talimatını önerir

 • sedef hastalığı
 • Atopik dermatit
 • Herhangi bir dermatoz (özellikle kaşıntı)
 • Fungal, viral veya bakteriyel enfeksiyonlar
 • Diskoid lupus eritematozus
 • Yanıklar (güneş, termal)
 • Kırmızı düzleştirilmiş
 • Böcek ısırıkları

Sedef hastalığı için bir merhem olarak, "Elokom" uygulama şeklinde uygulandığında daha iyi çalışır. Bu durumda, fark edilebilir bir etki ilacın ikinci haftası kadar erken ortaya çıkar.

Krem "Elokom" merhem çakmaktan farklıdırtutarlılık. Hızla emilir ve cildi kurumaz. aktif terkip maddesi dışında krem, geksilenglmkol, setilstearil eter, alüminyum oktenil süksinat, fosforik asit, propilenglikolstearat, stearil alkol, setearet-20, titanyum dioksit, ve diğer bileşenleri bulunmaktadır.

Etkilenen tedavi etmek için losyon önerilirkrem veya merhem uygulamadan önce yüzey. Bazen izopropil alkol, sodyum fosfat, hidroksipropil selüloz içeren bir losyon, etkilenen dokuya basitçe sürülür.

"Elokom" -maz, talimat bu konuda bilgilendirir,Tüberkülozdan muzdarip olanlara emzirme ve hamile kadınlar, iki yaş altı bebekler için reçete edilir. Sistemik viral enfeksiyonlarda, fungal hastalıklarda, bakteriyel enfeksiyonlarda endike değildir.

Uzmanlar olmadan merhem kullanmamanızı öneririzdoktor randevusu. Bu ilaç komplikasyonlara neden olabilir. Kaşıntı veya yanık olabilir. Bazen "Elokom" folikülit, akne, parestezi, hipertrikoz görünümü gelişmesine neden olur. Bazen ilaç, cilt atrofisi, perioral veya kontakt alerjik dermatit gelişimini provoke eder. Ayrıca cildin maserasyonunun görünümü dışlanmaz.

Bir ilacın aşırı dozu sadece ultra yüksek dozların kullanımı değil, aynı zamanda aşırı uzun bir tedavi süreci de olabilir. Aşırı doz durumunda adrenal, hipofiz, hipotalamusun baskılanması mümkündür.

Bu nedenle "Elokomom" tedavisi sadece bir uzman gözetiminde yapılmalıdır.

Elokom, Belçika ve Portekiz'de üretilmektedir. Diğer ülkelerde üretilen analog merhem "Elokom".

Çoğu zaman satışta merhem bulabilirsinizHindistan'da üretilen "Momat", "Uniderm", Rusya'da üretildi. Analoglar Ukrayna ilacı "Mometasone", Rus "Gistan" ve "Silkaren", "Avecourt" içerir.

Tüm bu merhemlerin yanı sıra "Elokom", kullanımda önlem gerektirir.

Yani, asla göz hastalıklarını tedavi etmek için kullanılmazlar. Merhem yüz, kasık veya aksiller boşluklara uygulanmaz.

Bandaj altında kullanmamanızı tavsiye etmeyin.

İlacın çocuklara reçete edilmesine rağmen, okuma yazma bilmeyen uygulamasının Cushing sendromunun gelişimini, atrofik deri değişimlerini ve büyümeyi durdurabileceğini hatırlamak gerekir.

Elokim-merhem. Talimatlar ve öneriler 2019

Elokim-merhem. Talimatlar ve öneriler 2019

Related news

 • Kadınlar alışveriş yaparak rahatlıyor
 • Muzlu ve Chia tohumlu ekmek tarifi
 • KAĞIT PASTA ALTLIĞI DANTEL İLE AYNA DEKORU
 • Gebelikte demir takviyesi şart
 • KamAZ-53228 hakkında

 • Elokim-merhem. Talimatlar ve öneriler

  Elokim-merhem. Talimatlar ve öneriler


  Elokim-merhem. Talimatlar ve öneriler

  Elokim-merhem. Talimatlar ve öneriler

  Elokim-merhem. Talimatlar ve öneriler

  Elokim-merhem. Talimatlar ve öneriler

  Elokim-merhem. Talimatlar ve öneriler

  Elokim-merhem. Talimatlar ve öneriler

  Elokim-merhem. Talimatlar ve öneriler

  Elokim-merhem. Talimatlar ve öneriler