Elfler ve periler: efsaneler, fotoğraflar. Elfler ve periler büyülü arazi 25 17.02.2019, 18:34

Elfler ve periler: efsaneler, fotoğraflar. Elfler ve periler büyülü arazi

Giderek, elfler ve periler sadece kahraman değilÇocuk çizgi film, ama aynı zamanda yetişkin savaşçıların parlak ve renkli karakterler ve fantastik resimler. Rolleri çok çeşitlidir. Kim oldukları ve nereden geldiklerini, hikayeyi anlatacaklar.

Mitlerin Teorisi

Her efsane bir zamana dayalıydıolaylar, gerçekler veya yaratımlar. Bugün, dünyanın farklı yerlerinden gelen bilim adamları ve mistikler, masal karakterlerinin varlığını doğrulayan bilgi kaynakları bulmaya çalışıyorlar.

elfler ve perilerÇiçek perileri ve elfler genellikle sadece görünmezÇocuk hikayelerinde, yanı sıra ciddi belgesel filmlerde. Tarihlerini Alman-İskandinav ve Kelt mitlerinden yönetiyorlar. Bu toprakların tüm halkları için, kelimeler benzer bir köke sahipti. Ancak karakterlerin karakterizasyonu bölgeye bağlı olarak farklılık gösterdi.

Masal yaratıkları, büyüme ve gelişmelerinden sorumlu ormanların ruhlarıydı. İnsanlarla arkadaş olduklarına ve çatışmalara girmediğine inanılıyordu.

Efsanelerden biri, dünyada daha önce olduğunu söylüyorinanılmaz bir elf halkı yaşadı. Kural ülkesi Kraliçe Medb. Çok güzeldi ve çok güçlüydü. Bir adam bölgeye girerse, derhal hükümdarlara aşık oldu ve sonsuza dek bu ülkenin kölesi haline geldi. Kim oradan geri döndü, deli olarak kabul edildi. İyi kalpli birine Medb başkalarını iyileştirme yeteneği verdi.

İnsanlar tüm karakterleri iyi ve kötüye ayırdılar. Birisi konutu sevinç getirdi, diğerleri şaka yaptı. Slav folklorunda elfler ve periler yerine goblinler, dolandırıcılar, memeliler ve deniz kızları yaşadı.

Kartvizitler gibi kulaklar

Elfler modern kültürde en sıkgüzellik ve zarafetin bir karışımıdır. Mat deri ve ince silüetler ile öne çıkıyorlar. Yüzün çizgileri nazik, ancak aynı anda işaret etti. Elmacık kemikleri özellikle belirgindir. Genellikle, bu yaratıklar saydam figürlerine daha da fazla önem veren uzun ve bol giysiler giyerler. Sadece uyum içinde değil, incelikte de farklılık gösterirler. Fakat elflerin ve perilerin fotoğrafı genellikle yazarın dünya görüşüne bağlı olarak değişir.

Gözler tarafından özel bir görüntü oluşturulur. Derin, şehvetli, anormal derecede büyük ve etkileyici, seyirciyi hemen büyüliyorlar. Uzun düz bukleler de tipin ayrılmaz bir parçasıdır. Kemik elleri ve parmakları var.

Bu ırkın tüm varlıklarının birleştirici unsuru kulaklardır. Sivri, yaratıkların çağrı kartı oldular. Bu türün temsilcilerinin her biri, duyma organını kamuya gururla göstermektedir. Bu türün temsilcileri özellikle saçlarını "Malvinka" nın saçıyla doldururlar.

Elfler ve perilerin dünyası ve görüntüsü tamamen sanatçıya veya yazara bağlıdır. Bu ya da bu tip bir kişi ve giysi tarzı için modayı dikte eden yazardır.

peri elfler ve periler

Fiziksel özellikleri

Yaratıkların başka bir parlak özelliği ilesivri kulaklar - uzun ömürlülük. Birçok araştırmacı, bu ırkın insanların büyük ölçüde aştığına inanıyor. Yaşlanmayı aştılar. Elfler zamanı farklı algılar ve sonuç olarak bedenlerindeki süreçler kendi yollarıyla gerçekleşir.

Ayrıca, elfler ve periler yıllara boyun eğmez,Onların vücutları da bizimkinden daha büyüktürler, yenilenme yeteneğine sahiptirler. Yaralar daha hızlı iyileşir, küçük yara izlerinden küçük çizikler vardır. Yüzünde saç yok. Çok nadiren edebiyat, sinema ya da başka bir sanatta bir sakal ya da bıyıklı bir elf erkeği bulunabilir.

Bu ırkın yaşı daha uzun olduğu için evetve bir bütün olarak vücudun özellikleri daha iyi, birçok insan onları daha yüksek varlıklar olarak kabul etti, yarı tanrılar. Psikoloji de farklı şekilde düzenlenmiştir, özünde bilimin ve büyünün ustalaşması daha kolaydır, özünde çok farklı değildir.

elfler ve periler dünyası

Dünya dışı varlıkların torunları

Bu karakterin görüntülerine, sadecebilim kurgu yazarları, aynı zamanda mistikler. Birçok bilim adamı yaratıkların gizemi üzerinde çalıştı. Özellikle güçlü araştırmacılar, insanlar arasında elflerin soyundan gelip gelmeyeceğini merak ediyorlardı.

Yapılan çalışmalar sonucunda, bu saflaştırılmıştır.Yeryüzünde bu halkın temsilcisi yok, fakat genleri doğaüstü bir ırkla daha ortak olan insanlar var. Ana belirtiler arasında - yüksek bağışıklık. Elfler ve periler neredeyse acımadı. Bu nedenle, vücudunuz mevsimsel yaralara dirençli ise, belki de damarlarınızda, kanları akar.

Ayrıca, bu insanlar çok daha genç görünüyoronların akranları. Güneş ışınları hassas ciltlerine zararlıdır. Elfler, doğanın sahip oldukları güzelliğe saygı duyuyorlar, bu yüzden kozmetik kullanmayın ve muhteşem saç tıraşa sahip saçlara zarar vermeyin. Çoğunlukla farklı bir düşünce tarzına sahipler. Çocukluktan bu tür insanlar yaşamlarının amaçlarını öğrenirler ve nadiren doğru yolu kapatırlar.

Bütün bunlar sizin içinizde ise, belki damarlarınızda büyülü kan akıyor.

Küçük çocuklar

Masal elfleri ve perileri genellikle benzerliklere sahiptir. Örneğin sivri kulaklar ve son derece güzel. Ama onları birbirinden ayıran ayrıntılar var. Düzinelerce yüzyıl boyunca insanlar bu karakterleri farklı şekillerde temsil ettiler. Sonuç olarak, toplumda ayrı roller aldılar.

Yükseklerde öne çıkan elflerden farklı olarakİnce bir kamp, ​​insanların altındaki periler. Ayrıca, yalınlık ve kemikli hassasiyete sahiptirler, fakat rakamları, hala tamamen gelişmemiş olan çocuklara benzerler. Cilt soluk, nadiren mavi veya pembe bir renk ile. Tüm masal yaratıklarının önemli bir unsuru kanatlardır. Ama bazen bu karakterler yardımsız uçabilirler.

Periler ve elfler varPeri-kadınlar zarafet ve kırılganlıklarıyla ayırt edilir. Sırayla, erkek o kadar dönmüyor. Geniş omuzları, sert bacakları ve büyük bir kafası var. Çoğu zaman, bu, içine kaba bir küçük adamın sokulduğu bir çocuğun bedenidir.

Bu kahramanların yumuşak özellikleri olan meleksi saf yüzleri var. Büyük gözler, küçük burunlar ve dolgun dudaklar hassasiyet imajına katkıda bulunur. Saç her zaman uzun ve bukleler halinde bukleler.

Gezegendeki Gezegen

Hem ilk hem de ikinci peri masalı yaratıklaraynı dünyada yaşamak. Farklılıklara rağmen, bu iki ırk birbirine yakın akrabalara yakın. Elflerin ve perilerin büyülü toprakları özgürlük ve yüksek ahlak alanıdır, bu nedenle çoğu insan için giriş kapalıdır.

Kral onların devleti tarafından yönetildi. Bazen büyüklere veya bilgelere yetki verilir. Gergedanlar, taçyaprakları veya çelenkler tarafından denekler arasından ayrılır. Yönetim organlarının temsilcileri özellikle cömert.

Uzun zamandır kahramanların değişebileceğine inanılıyordu.görünüşü ve büyümesi. Bu nedenle, birçok efsane, perilerin ve elflerin insanlar arasında yaşadığını ve büyüler nedeniyle fark edilmediğini söylüyor. Diğer kaynaklar bu canlıların çiçeklerle yaşadıklarını göstermektedir. Kendi ülkeleri ve yasaları olan bütün ülkeler bile var. Ve sihir perdesi sayesinde, dünyaları insan gözüyle görünmez kalır.

Bireysel gruplar insan bahçelerinde ve çiçek bahçelerinde yaşamaktadır. Zihniyete bağlı olarak, onların ana görevi bize zarar vermek ya da yardım etmektir.

çiçek perileri ve elfler

Ünlü yazarların eserleri

Popüler filmlerBu masal kahramanlarının resimlerini kullanın. Dünya, özellikle İngiliz yazar JRR Tolkien'in yarattığı ünlü oldu. "Yüzüklerin Efendisi" adlı eseri edebiyattaki bir modeldir ve birkaç on yıldır en çok satanlar listesinde yer almaktadır. Bir kurgusal Orta Dünya, birçok yaratığın yaşadığı yerdir, ancak halk özellikle elflere düşkündür. Onlar, sınırlama, gurur ve bilgelik ile karakterizedir. Yine de, onlar, ölümlüler gibi, her zamanki duygulara boyun eğerler: sevgi, dostluk, intikam. Üçlemenin en çarpıcı karakterlerinden biri Legolas'tır. Filmdeki rolü Orlando Bloom tarafından iyi oynandı.

Fantastik kitapların sık karakterleri elfler ve perilerdir. Bu yaratıklar hakkında efsaneler yazarlar tarafından geliyor. Görüntülerini karakterin benzersiz özelliklerini veriyorlar.

elfler ve periler büyülü bir toprak

Kitabın sayfalarından

Başka bir İngiliz romancının kalpten - D. K. Rowling - bir dizi kitap ortaya çıkardı, bu sayede dünya çok farklı türden elfler ile tanıştı. Karakterlerden biri - Dobby, ev ruhlarını temsil eder. Harry Potter hakkında bir dizi kitap ve filmde renkli bir karakter. Legolas'ın aksine, insan türünden yoksun. Ayrıca, bu yarış kesinlikle ustanın merhametine bağımlıdır.

Dünyanın birçok çocuklarının en sevdiği hikaye - hakkında bir hikayeİskoç yazarı Sir James Barry'den Peter Pan. Kahraman, büyümek istemeyen bir çocuk. O her zaman bir çocuk olarak kalır ve peri perileriyle arkadaştır. Onlardan biri, 13 cm boyunda, küçük Dinh-Dinh. Onun adı mesleği yansıtır. Pupa pirinç şeyleri onarmayı sever. Metal ile çalışma sırasında karakteristik bir ses ortaya çıkar. Bu "melodi" yüzünden takma adıyla anıldı. Ve görünüşü insanların dünya görüşüne bağlıdır. Çocuklar, perilerin ve elflerin var olduğuna inanmayı bıraktığı anda, ikincisinin hayatı sona erer.

Eski Yeni Peri Masalları

Külkedisi'nin vaftiz annesidir. Kadının kanatları vardı ve bir asadı vardı. Böyle bir karakter, kahramanın artık yardım beklemediği sahnelerde tekrar tekrar ortaya çıktı.

Ama her resimde değil, peri olumlu bir rol oynar. "Uyuyan Güzel" masalında bu yaratık genç prenses ve krallığına sorun getirdi.

Son zamanlarda, "Disney" hikayeyi yeni bir tarzda tekrar almaya karar verdi. Film, Angelina Jolie'nin büyük ruhlu kötü cadı rolünü oynadığı "Maleficent" olarak adlandırıldı.

elfler ve peri efsaneleriParalel ve doğaüstü ilgidünya - insanın özelliklerinden biri. Elfler ve periler saklanan sır kapalı kalırken, yeni renkli kitap karakterleri ve film karakterleri alırız. Halkların kültürlerindeki farklılıklar, orman ruhlarının imajının farklı şekillerde algılandığı ve tarif edildiği gerçeğini doğurmuştur. Ama hepsinin neye benzedikleri, elflerin ve perilerin aslında var olduğu.Related news

 • Evde Pastırma Nasıl Yapılır
 • Ahşapta kendi elleriyle torna yapmak mümkün olduğunca
 • Aşkımızı Öldürmeyelim Hikayesi
 • Trump, borsadaki düşüşten Fedi sorumlu tuttu
 • Bütçede muhasebe: referans özellikleri
 • 1 Ton Kaç Metreküp – Kaç Newton Yapar

 • Elfler ve periler: efsaneler, fotoğraflar. Elfler ve periler büyülü arazi 46

  Elfler ve periler: efsaneler, fotoğraflar. Elfler ve periler büyülü arazi


  Elfler ve periler: efsaneler, fotoğraflar. Elfler ve periler büyülü arazi 27

  Elfler ve periler: efsaneler, fotoğraflar. Elfler ve periler büyülü arazi 85

  Elfler ve periler: efsaneler, fotoğraflar. Elfler ve periler büyülü arazi 89

  Elfler ve periler: efsaneler, fotoğraflar. Elfler ve periler büyülü arazi 3

  Elfler ve periler: efsaneler, fotoğraflar. Elfler ve periler büyülü arazi 60

  Elfler ve periler: efsaneler, fotoğraflar. Elfler ve periler büyülü arazi 44

  Elfler ve periler: efsaneler, fotoğraflar. Elfler ve periler büyülü arazi 72

  Elfler ve periler: efsaneler, fotoğraflar. Elfler ve periler büyülü arazi 45

  Elfler ve periler: efsaneler, fotoğraflar. Elfler ve periler büyülü arazi 67

  Elfler ve periler: efsaneler, fotoğraflar. Elfler ve periler büyülü arazi 73

  Elfler ve periler: efsaneler, fotoğraflar. Elfler ve periler büyülü arazi 63

  Elfler ve periler: efsaneler, fotoğraflar. Elfler ve periler büyülü arazi 8