Elektrikli süpürgenin hortumu yırtılmışsa ne olur 2019

Elektrikli süpürgenin hortumu yırtılmışsa ne olur 2019
21.09.2019

Elektrikli süpürgenin hortumu yırtılmışsa ne olur 32

Elektrikli süpürgenin hortumu yırtılmışsa ne olur?

Hemen hemen tüm elektrikli süpürgeler (modern ve çok değil)güvenilirlik ve dayanıklılık ile ayırt edilir. Er ya da geç, ama her şey bozuldu. Elektrikli süpürgenizin motoru, daha önce olduğu gibi çalışırsa, ancak ünite daha kötü vakumlu hale gelir veya hiç toz çekmezse - bu, ev aletleri bölümüne girmeniz gerektiği anlamına gelmez. Bütün nedeni hortumdadır, çünkü elektrikli süpürgenin hortumu zayıf bir noktadır, çünkü çoğu kez çeşitli deformasyonlara (eğilmelere ve bükülmelere) maruz kalmaktadır.

elektrikli süpürge için hortumKural olarak, elektrikli süpürgeler için hortumlar yırtılabilirEn sık kıvrımlar - tutucunun sapının yanında veya ekinin bulunduğu yerde doğrudan elektrikli süpürgenin kendisinde bulunur. Bu durumda, hortumunu söküp en kolay yolu, yırtılmış yer kesilir ve sonra geri vida (bazı modellerde, bu hortumu yapıştırılmış olduğu içine plastik kılıfı kaldırmak zorunda ve ardından dolgu macunu her şeyi geri koyacağız). Tabii ki, bu prosedürden birkaç santimetre daha kısa olacak, ama bir süre için yeni bir elektrikli süpürge almak zorunda kalmanızı sağlayacak. Bu arada, bu şekilde hortumu tutamak üzerinde yer alan güç regülatörü ile tamir etmek mümkündür, burada iki yalıtkanlı elektrik telleri sertlik kaynağı olarak kullanılır. Elbette, kısaltılmaları gerekecek.

Elektrikli süpürgenin hortumu daha yakınsaOrtada, geçici bir önlem olarak, bu yere en yaygın tıbbi yamadan bir yama uygulayabilir ve ardından polivinilklorid izolasyon ile sarın. Daha güvenilir bir seçenek, bisiklet kamerasından kesilen kauçuk tüpün hasarlı bölgesine çekilebiliyor ve bu sayede güvenilirlik için uçları "Superglue" üzerine dikilmelidir.elektrikli süpürge hortumu nereden alınır

İkinci durumda, düşünmek mantıklıdır.Yeni bir hortumun alınması, sadece yamalar içeren hortumun hafifçe, bastırılamayacak bir görünüme sahip olmasından dolayı. Bir hasarın bitmeyeceği ve büyük olasılıkla her seferinde yeni bir yerde kırılacağı olasılığı yüksektir. Bugün, "elektrikli süpürge için bir hortum satın almak" sorunu, birkaç yıl önce olduğu kadar akut değil. Yani - mağazaya en doğrudan yolsunuz. Elektrikli süpürge için hortum, özel mağazalarda satın alınabilir veya çevrimiçi sipariş edilebilir. Hatta çok daha uygun ve daha ucuz olabilir ve seçim daha büyük olacaktır.

Her şeyden önce elektrikli süpürge için hortum seçimiesnekliğine dikkat etmek gerekir. Ne kadar esnek olursa, tekrar yırtılma ihtimali de o kadar az olur ve onu vakumlamak çok daha uygun olacaktır. Tipik olarak, hortumlar kauçuk veya plastikten imal edilmiştir ve iç kısmın mukavemeti bir sertleştirici olarak işlev gören dokuma metal teldir. Ayrıca, oluklu hortum daha geniş bir uzunluk sınırına sahiptir. Bu arada, uzunluk hakkında - hortumun uzunluğunun emme gücü ile ters orantılı olduğu unutulmamalıdır. Elektrikli süpürgenin hortumu ne kadar uzun olursa, daha az güç ve dolayısıyla temizleme kalitesi daha kötüdür. Özellikle hortum uzunluğu 15 metreye ulaşabilen dahili elektrikli süpürgeler için tipiktir.elektrikli süpürgeler için hortumlar

Fiyat gelince, her şey üreticiye bağlıdır, ancak temel bir faktör değildir - ana şey hortumun elektrikli süpürgeniz için uygun olmasıdır.

Elektrikli süpürgenin hortumu yırtılmışsa ne olur 2019

Elektrikli süpürgenin hortumu yırtılmışsa ne olur 2019

Related news

 • Bulantı için bir tedavi seçin
 • Soygun Videoları Sayfa 2
 • Klasik Brownie tarifi ve eklenmesi için seçenekler
 • IPhoneu iTunes ile senkronize etme yöntemi: ayrıntılı rehber
 • Bisküvili Sultan Lokumu

 • Elektrikli süpürgenin hortumu yırtılmışsa ne olur 39

  Elektrikli süpürgenin hortumu yırtılmışsa ne olur


  Elektrikli süpürgenin hortumu yırtılmışsa ne olur 86

  Elektrikli süpürgenin hortumu yırtılmışsa ne olur 3

  Elektrikli süpürgenin hortumu yırtılmışsa ne olur 87

  Elektrikli süpürgenin hortumu yırtılmışsa ne olur 28

  Elektrikli süpürgenin hortumu yırtılmışsa ne olur 22

  Elektrikli süpürgenin hortumu yırtılmışsa ne olur 43

  Elektrikli süpürgenin hortumu yırtılmışsa ne olur 90

  Elektrikli süpürgenin hortumu yırtılmışsa ne olur 88

  Elektrikli süpürgenin hortumu yırtılmışsa ne olur 37

  Elektrikli süpürgenin hortumu yırtılmışsa ne olur 75