Eklerin iltihabı

Eklerin iltihabı

Eklerin iltihaplanması çokTüm Rus kadınlarının% 60'ını etkileyen yaygın bir hastalık. Ne yazık ki, herkes ona yeterli sorumluluk kabul etmiyor ve kalıcı infertilite de dahil olmak üzere çeşitli komplikasyonlara neden oluyor. Böyle hoş olmayan sonuçlarından kaçınmak için, basit önleyici tavsiyeleri takip etmek ve tedaviyi ertelememek gerekir.

Eklerde inflamatuar süreç (adneksit)menstrüel siklusun ihlallerine, hoşnutsuz pürülan sekresyonlara yol açabilir. Hastalığın kronik gidişinde patolojik değişiklikler vücutta meydana gelir, semptomlar baş ağrısı, uykusuzluk, ağrı ve ateş ile kendini gösterir.

Bir kadın, hastalığı fark etmeyen uzun süre olabilir, çünkü bir süre sonra
Alevlenme belirtileri kaybolur. Adneksit semptomları
alt karında ağrı ve genellikle sakral ve bel bölgesinde
Omurganın parçaları. Ağrı, fiziksel aktivite, menstruasyon,
cinsel ilişki. İnflamatuvar sürece pürülan veya
Dış genitalin kaşınmasına ve tahrişe neden olan seröz sekresyonlar
yetkililer.

Enflamasyonun ana nedeni:Özellikle kış aylarında hipotermi. Hastalık, özellikle bağışıklık zayıflamışsa bulaşıcı hastalıkların bir komplikasyonu olarak ortaya çıkabilir. Eklerde inflamatuar sürecin yaygın nedenleri stres, aşırı çalışma, diyetler nedeniyle dengeli bir diyetin ihlalidir. Eklerin iltihaplanması, düşük veya doğum sırasında üreme sistemine verilen hasarın yanı sıra menstrüasyon sırasında düzenli olarak büyük kan kaybından kaynaklanabilir.

Eklerin en sık görülen iltihabıüreme çağındaki kadınlar, menopozda daha az yaygındır. Eklerin akut inflamasyonu sistit oluşturabilir. Mesane apendikslere yakın olduğu için, enfeksiyon yakındaki organlara taşınabilir. Adneksitin akut formu sıcaklık arttığında halsizlik ve titreme olur, karın alttaki üçte birinde ciddi ağrı vardır. Bu hastalığa yakalanmazsan, akut ateşli bir süreç iki hafta içinde kronikleşir.

Adneksitin etken maddeleri streptokoklar, E. coli, gonokoklardır.
Çok tehlikeli bir komplikasyon, inflamatuar süreçlerin geçişi olabilir.
karın boşluğu (peritonit). Semptomlar keskin bir artışla ifade edilir.
alt karın bölgesinde sıcaklık, keskin ağrı, kötüleşmehastanın genel durumu. Hastalığı tedavi etmek için acilen başlamazsanız - ölümcül bir sonuç mümkündür. Daha az korkunç sonuç, uzantıların iltihaplanmasına neden olan kısırlık değildir. Sonuçlar ektopik gebelik gösterir.

Eklerin iltihaplanması kapsamlı bir şekilde ele alınmalıdır. Adneksit antibiyotik tedavisinin kronik aşamasında fizyoterapinin yanı sıra semptomatik ve balneolojik tedavi de gösterilmiştir. Çoğunlukla hastalığın akut aşamasında cerrahi müdahale ihtiyacı vardır. Adneksit tedavisi, hastalığın tipine ve seyrinin şekline bağlıdır. Akut formda, uzantıların iltihaplanmasına neden olan bir bakteri veya virüsün tespit edildiği bir araştırma yapılır. Antibiyotikler, fizyoterapötik
prosedürler ve bağışıklık güçlendirici ilaçlar. Bir apse oluşumu ve peritonit gelişmesi durumunda, cerrahi müdahale reçete edilir.

Adneksit önlenmesi, doğum sonrası tedavinin yanı sıra kürtajın önlenmesidir. Hipotermi, stres, aşırı fiziksel efor ve aşırı çalışmalardan kaçınılması önerilir.Related news

 • Sinop Mantısı Yapımı Videosu
 • Bulaşık Makinesi Nasıl Temizlenir
 • Rahim içinde sivri
 • Bir kapris nedir Değer, eş anlamlı, örnek
 • ABD Büyükelçiliği’nden Brunson açıklaması

 • Eklerin iltihabı

  Eklerin iltihabı


  Eklerin iltihabı

  Eklerin iltihabı

  Eklerin iltihabı

  Eklerin iltihabı

  Eklerin iltihabı

  Eklerin iltihabı

  Eklerin iltihabı

  Eklerin iltihabı

  Eklerin iltihabı

  Eklerin iltihabı

  Eklerin iltihabı

  Eklerin iltihabı

  Eklerin iltihabı