Eklenti nasıl kurulur 2019

Eklenti nasıl kurulur 2019 Eklenti nasıl kurulur

Eklenti nasıl kurulur?

Bugün incelememizin konusu "eklentiler" dir. Bu şeyler nelerdir, nerede kullanılıyor ve neye ihtiyaç duyuluyor - bugün dikkate alınması gereken bir görev.

Çoğu kullanıcı için bu soruSahne arkasında kalır. Acil bir ihtiyaç olana kadar hiç kimse "eklentinin nasıl kurulacağı" sorusunu, nerede alacağını ve amaçlandığı şekilde nasıl kullanılacağını özel olarak incelemeyecektir. Her şeyi sırayla ele alalım.

1. Eklenti nedir?Kısaca - bu ana şeye ektir.Işlevselliğini genişleten bir program. Örneğin, Photoshop için Noise Ninja eklentisi, dijital fotoğraflarda "gürültüyü" kaldırmak için kullanılır. Ev aletleri ile bir benzetme yaparsak, bunlar ana cihazı (elektrikli süpürge) daha geniş bir görev yelpazesi için daha kapsamlı olarak kullanmayı mümkün kılan elektrikli süpürge için memelerdir. Dairenin temizlenmesi, yumuşak yüzeylerin yıkanması, apartmandaki, mutfaktaki, arabadaki veya garajdaki güçlü kirleticilerin dezenfeksiyonu veya uzaklaştırılması.

Birçok uygulama (program) kullanmakEklentilerin ek kurulum olasılığı. Bu olasılık, yazılım ürününün geliştiricisi tarafından kendi çözümleri veya üçüncü taraf geliştiriciler tarafından sağlanmaktadır. Teknik ayrıntılara ve ayrıntılara girmeden, eklentiler yardımıyla kendi ihtiyaçlarınız için herhangi bir programın temel işlevselliğini genişletmenin mümkün olduğunu söyleyebiliriz.

Eklentiler ücretli veya ücretsiz olabilir. Ayarlayın veya etmeyin - kullanıcı karar verir. Asgari bilgi (hangi eklentiler, bunları nereden edineceğiz ve bunları nasıl kuracağımız) ile minimum zaman ve kaynak ile istenen sonuca ulaşabilirsiniz.

2. Eklenti nasıl kurulur?Bu sorunun cevabı bir örnekle en iyi şekilde düşünülür. Wordpress eklentisinin nasıl kurulacağına bir göz atalım.

Kısa bilgi: Wordpress, çeşitli web projelerini (web sitesi, blog, kişisel sayfa) uygulamak için popüler bir platformdur. Bu platform için birçok eklenti var. Motora yerleştirilir ve işi hızlandırmak veya görünümü değiştirmek veya temanın işlevselliğini genişletmek için hizmet eder.

Eklentiyi kurmadan önce, açıkça belirtmeniz gerekirneden gerekli olduğunu, nasıl çalıştığını ve kurulumunun ne kadar gerekli olduğunu anlayın. Eklentilerin bir özelliği, kaynağın hafif bir yavaşlamasıdır. Başka bir deyişle, sitenize eklentileri ne kadar çok yüklerseniz o kadar çok yükleyecek ve daha yavaş çalışacaksınız.

Plugin doğrudan panelden yüklenebilirarama ve yükleme işlevinin gerçekleştirildiği veya bir bilgisayarda kendisine bir arşiv olarak indirildiği ve daha sonra doğrudan sabit diskten siteye indirildiği yönetici. Kurulum prosedürü son derece basittir: Eklentiyi bulun, "kurulum" a tıklayın, ardından takılı eklentiler listesinde görünür. Kullanmaya başlamak için, yüklü eklentinin etkinleştirilmesi gerekir. Tüm sır bu.

Eklentiyi kullanmıyorsanız - daha iyitoplam kaldırma. Bazı uzmanlar, eklentilerin yalnızca onsuz yapamayacağınız durumlarda kullanılmasının gerektiğini düşünüyorlar. Sizin durumunuzda hangisi daha iyidir - kendiniz karar verebilirsiniz. Bunu doğrulamanın en kolay yolu deney gereğidir.

Cevabını duymak istediğiniz bir başka soruçok sayıda kullanıcı: gerekenler ve Windows Media Player eklentisinin nasıl kurulacağı. Bu eklenti Internet tarayıcılarında, internetteki web sayfalarında yayınlanan dijital içeriği (ses ve video dosyaları) görüntülemek için kullanılır. Windows'un önceki sürümleri için sisteme entegre edildi, sonraki sürümler için ayrı bir dosya ile indirilmesi ve yüklenmesi gerekiyor.

Bu eklentinin varlığını kontrol etmek için,Örneğin, Mozilla Firefox'ta, TOOLS sekmesinde ADDITIONS öğesini bulmanız gerekir (bir seçenek olarak Ctrl + Shift / A). Orada yüklü eklentilerin listesini görebilirsiniz. Windows Media Player yüklü değilse ve buna hala ihtiyacınız varsa - indirip PC'ye kaydedin, sonra başlayın ve kurun. Kurulumdan sonra, "Fire Fox" u yeniden başlatın ve yüklü eklentiyi izleyin.

Sonuç olarak şunu özetlemek isterim: Bugün, bir eklentinin ne olduğunu, bir eklentiyi nasıl kuracağınızı ve iş için nasıl hazırlanacağını inceledik. Herhangi bir sorunuz varsa, google size yardımcı olur.

Eklenti nasıl kurulur 2019

Eklenti nasıl kurulur 2019

Related news

 • Fırında suda yaşayan domuz eti: adım adım tarifi
 • Islak Kurabiye Videosu
 • Un yoğunluğu neyi etkiler
 • Erişteli Yeşil Mercimek Çorbası Tarifi Videosu
 • Uzun beyaz yüksek bel etek çeşidi

 • Eklenti nasıl kurulur

  Eklenti nasıl kurulur


  Eklenti nasıl kurulur

  Eklenti nasıl kurulur

  Eklenti nasıl kurulur

  Eklenti nasıl kurulur

  Eklenti nasıl kurulur

  Eklenti nasıl kurulur

  Eklenti nasıl kurulur

  Eklenti nasıl kurulur

  Eklenti nasıl kurulur

  Eklenti nasıl kurulur

  Eklenti nasıl kurulur

  Eklenti nasıl kurulur

  Eklenti nasıl kurulur

  Eklenti nasıl kurulur