Eşsiz bitki tavolga (labaznik): kullanım için yararlı özellikler ve kontrendikasyonlar 47 13.02.2019, 08:15

Eşsiz bitki tavolga (labaznik): kullanım için yararlı özellikler ve kontrendikasyonlar

Yaz mevsiminde püsküller ve çayırlar çiçek açmaya başlarTavolga (labaznik) adı verilen kokulu bir bitki. Bu makalede kullanımı için yararlı özellikler ve kontrendikasyonlar açıklanacaktır. Bu şifalı bitkiden çıkan hoş bir bal kokusu kelebekleri, arıları ve böcekleri çeker. Ancak sivrisinekler, keneler ve gaddarlar bu kenarların etrafında uçarlar. Bu sebeple köylüler zararlı böcekleri korkutmak için evlerinde çırpı demetleri asıyorlar.

Testis endikasyonlarının tedavi edici özellikleri

Tıbbi özellikler ve kontrendikasyonlar

Bizim geniş ülke halkının tüm bölgelerindeonlar serseriye saygı duyuyorlar. Kullanışlı özellikleri bitkinin terapötik etkisini belirler. Serseriyi aramaz etmez: Akciğer burcu, aklı başında ve meduscus ... Ama bunun özü değişmez. Onlar da buna bir çok salisilik asit içerdiğinden doğal aspirin diyorlar. Buna ek olarak, eser elementler, flavonoidler, organik asitler, uçucu yağlar, tanenler, vitaminler açısından zengindir - bu şaşırtıcı bitkinin tüm tıbbi özellikleri sayılmaz.

Bir şey kesin - farklı ile başa çıkmak için yardımcı olurmeadowsweet hastalıkları. Faydalı özellikleri ve kullanımı için kontrendikasyonlar, bitki dünyasının bir temsilcisinden yardım almadan önce dikkatli bir şekilde incelenmelidir. Bitkideki salisilatların varlığı sayesinde, herhangi bir etiyolojinin iltihaplanmasını mükemmel şekilde giderir, soğuk algınlığı ile başa çıkmaya ve eklemlerde ve kaslarda ağrıyı hafifletmeye yardımcı olur.

belediye yararlı özellikleri

özellikleri

Bu bitki temelinde, tıbbivasodilasyon ve antipiretik, kuvvetlendirici, anestetik, yatıştırıcı, anti-enflamatuar, antiviral, antihelmintik, diüretik ve antibakteriyel özelliklere sahip ilaçlar. Bu liste tam olmaktan uzak. İnfüzyonlar ve tüylü ışığın soğurulması diyabet, kalp hastalıkları ve gastrointestinal sistem rahatsızlıklarında gösterilmektedir.

Targol ile hazırlıklar da seviyeyi normalleştiriyorşeker, zona hastalığı, herpes virüsünü bastırır, serebral dolaşımı uyarır. Sebzeler, uykusuzluk, zehirlenme, migren, romatizma, depresif durumlar için kullanılır. Cilt iltihapları, sivilce, yara ve kepek yardımcı olur. Kullanışlı kullanımı ve kullanımı için kontrendikasyonlar eşit değildir. Sonuncusu ifadeden çok daha az.

Tıbbi preparatların hazırlanması metodu

1. Sedef hastalığından: büyük bir kaşık dolusu çayı toz haline getirin, karışıma 40 gram bebek kreması veya Vazelin ekleyin. Ortaya çıkan merhem, etkilenen bölgelere günde birkaç kez tedavi edilir.

2. Epilepsi ile: bu bitkinin kuru çiçeklerini demleyin, ardından süzün ve çay gibi içirin. Tadı iyileştirmek için bal ekleyin.

3. Hipertansiyon ve diyabet ile: iki yemek kaşığı su bir çorba kaşığı kuru ot çimlerini alır. Sıvı bir su banyosunda 15 dakika kaynatılır, daha sonra süzülür ve bir ay boyunca günde 3 kez aç karnına alınır.

Çekirge uygulaması

4. Soğuk algınlığı, bronşiyal astım, boğaz ağrısı, herpes, zatürre de, şifalı bitki (labaznik) yardımcı olacaktır. İnfüzyon kullanımı, enflamatuar süreçleri etkin bir şekilde temizler ve semptomatik belirtilerin hızlı bir şekilde rahatlatılmasını sağlar. Bir ilaç yapmak için üç litrelik bir kavanoz almanız, dalların çiçekleri ile doldurmanız ve arıtılmış su (soğuk) ile üstüne dökmeniz gerekir. En az 12 saat boyunca infüze edilmiş sıvı.

İyi kurulmuş bir ortamda raf ömrünü arttırmakbroth calendula tentürü ekleyin (önceden pişirin). 100 gram alkol için büyük bir calendula çiçeği kaşığı gerekir. İki hafta boyunca demlenmesine izin vermeli, sonra süzülmeli ve gevrenin soğuk infüzyonuna girmelisin. Yemekten önce bir tatlı kaşığı alın.

Burada yaraları ve kesileri yıkayabilirsiniz.Onlarla tıbbi sıkıştırır ve saçları durulayın. Yetersiz kan pıhtılaşması, düşük tansiyon ve kronik kabızlığı olan kişiler için önerilmez. Genellikle bağışıklık sistemi kabakulak güçlendirmek için kullanılır. Kullanışlı kullanımı ve kullanımı için kontrendikasyonlar artık iyi bilinir. Hasta olmayın!

Eşsiz bitki tavolga (labaznik): kullanım için yararlı özellikler ve kontrendikasyonlarresim Fotograf fotograflar Goruntuler

Related news

 • Aşk-ı Memnu 34. Bölüm Fragmanı izle
 • Resmi otoritenin fazlalığı. Mad. Ceza Kanununun 285i yorumlarla
 • Tahinli Cevizli Açma
 • 4N1K ile Burcunuza Göre Hayatınızın En İdeal Seksini Anlatıyoruz

 • Eşsiz bitki tavolga (labaznik): kullanım için yararlı özellikler ve kontrendikasyonlar 47

  Eşsiz bitki tavolga (labaznik): kullanım için yararlı özellikler ve kontrendikasyonlar


  Eşsiz bitki tavolga (labaznik): kullanım için yararlı özellikler ve kontrendikasyonlar 12

  Eşsiz bitki tavolga (labaznik): kullanım için yararlı özellikler ve kontrendikasyonlar 59

  Eşsiz bitki tavolga (labaznik): kullanım için yararlı özellikler ve kontrendikasyonlar 45

  Eşsiz bitki tavolga (labaznik): kullanım için yararlı özellikler ve kontrendikasyonlar 97

  Eşsiz bitki tavolga (labaznik): kullanım için yararlı özellikler ve kontrendikasyonlar 68

  Eşsiz bitki tavolga (labaznik): kullanım için yararlı özellikler ve kontrendikasyonlar 7