Duodenit tedavisi - doğru diyet yapıyoruz 2019

Duodenit tedavisi - doğru diyet yapıyoruz 2019
21.08.2019

Duodenit tedavisi - doğru diyet yapıyoruz 96

Duodenit tedavisi - doğru diyet yapıyoruz

Duodenit (mukoza iltihabı)duodenal ülser) halen, gastrit, kolesistit ve gastrointestinal sistemin diğer hastalıkları kadar yaygın bir patolojidir. Dahası, sıklıkla bu hastalık mide ülseri ve enterokolitin bir eşidir ve bu durum hastanın durumunu daha da kötüleştirir.duodenit tedavisi

Klinik olarak akut ve kronik duodeniti ayırt et. Duodenit'in zamanında tedavisi, rahatsız edici komplikasyonları önlemeye yardımcı olacak, hastalığın akut formdan kronikleşmesine izin vermeyecektir.

Kural olarak, duodenit, başvurudan kaynaklanmaktadıralkol veya tütün zehirlenmesi nedeniyle ve duodenum içine asidik mide içeriğinin sistematik bir şekilde dökülmesinden sonra, kaba yiyecek. Bulaşıcı ajanlar veya gıda zehirlenmesi de duodenit oluşturabilir. Belirtileri, bu hastalığın tedavisi - tüm bunlar doktorla konuşmaya değer. Devleti istikrara kavuşturma amaçlı tedbirler hemen başlatılmalıdır. Ve patolojik sürecin kök sebebini ortadan kaldırmayı amaçlamalılar.

Duodenal mukozadaki inflamatuar süreçler oldukça hızlı bir şekilde ciddi komplikasyonlara (örneğin mekanik sarılık ve akut pankreatit ile akut kolanjit) neden olur.duodenitis diyet

Duodenit için aşağıdakiler karakteristiktirsemptomlar: epigastriumda ağrı, bulantı, kusma, iştahsızlık, genel zayıflık. Nihai teşhis için özel bir çalışma - fibrogastroduodenoscopy (kısaltılmış - FGDS) atandı. Bu diyagnostik prosedür, mukozadaki patolojik süreçlerin görselleştirilmesine, daha fazla araştırma için doku parçalarının alınmasına olanak tanır.

Birinci basamakta duodenit tedavisi,özel bir diyet atanması. Klinik beslenme elbette istisna, mide-bağırsak hastalıkları olmadan tüm tedavisinde temelidir ve, gastrit ve duodenit gibi hastalıklar. duodenit için Diyet duodenal mukoza kusurların iyileşmesi için düşman bir ortam yaratmak çoğunlukla bu ürünlerin diyet dışında tutmak amaçlamaktadır. Yiyecekler yumuşak, ezilmiş veya ızgaralı, haşlanmış ve buharda pişmiş olmalıdır. Optimum seçenek sıvı püresi, çünkü zarar vermezler ve sindirim sistemini zorlamazlar.duodenit belirtileri tedavisi

Tedavi duodenit yürüten, tamamen gereklidirDiyet değiştirmek: öğün yaklaşık 4-6 kez alınır. Porsiyonlar yaklaşık 250 gram küçük olmalıdır. Yiyecekleri yavaşça çiğneyin, bir yudumda en az 10 çiğneme hareketi yapın, çünkü bu durumda, yiyecek yumruları tükürük ile iyice doyurulur ve yiyecek yeterince ezilir. Ayrıca, yağ, karbonhidrat alımını azaltmak ve gelen protein ve sıvı miktarını artırmak gerekir.

Meyvenin inkar edilemez faydalarını vurgulamak önemlidirB, C ve E vitaminlerinin doğal kaynakları olan meyve suları. Ayrıca, duodenit tedavisi çorba kullanımına geçmeden (daha iyi sebze, tahıllar) mümkün değildir. Önerilen haşlanmış sebzeler. Bir parça beyaz ekmek yiyebilirsin.

Diyet tamamen dışlanmış: alkol, çikolata, dondurma, gazlı içecekler, tatlı, kahve ve güçlü çay. Kesinlikle, tuzlu, füme ve salamura ürünleri, kızarmış veya yağlı yiyecekler yanı sıra baharat, soğan, sarımsak kontrendikedir.

Bu önerileri diyette takip ederseniz,İlaç tedavisi en etkili olacaktır. İyileşmeyi hızlı bir şekilde hissedeceksiniz. Ve yavaş yavaş kullanım için izin verilen ürün yelpazesini genişletebileceksiniz.

Duodenit tedavisi - doğru diyet yapıyoruz 2019

Duodenit tedavisi - doğru diyet yapıyoruz 2019

Related news

 • Dünyaca ünlü şarkıcının bardağı
 • Sinirliyken Ne Yapmanız Gerekir
 • DEKOLTE PATİK VE JAKAR TIĞ ÖRGÜ BOT MODELİ VE YAPILIŞLARI
 • Belarus Para Birimi Menkul Kıymetler Borsası. Piyasalar ve ihaleler, organizasyon ve ihale
 • Hayvanlar neden konuşamaz

 • Duodenit tedavisi - doğru diyet yapıyoruz 7

  Duodenit tedavisi - doğru diyet yapıyoruz


  Duodenit tedavisi - doğru diyet yapıyoruz 81

  Duodenit tedavisi - doğru diyet yapıyoruz 24

  Duodenit tedavisi - doğru diyet yapıyoruz 10

  Duodenit tedavisi - doğru diyet yapıyoruz 92

  Duodenit tedavisi - doğru diyet yapıyoruz 55

  Duodenit tedavisi - doğru diyet yapıyoruz 43

  Duodenit tedavisi - doğru diyet yapıyoruz 46

  Duodenit tedavisi - doğru diyet yapıyoruz 3

  Duodenit tedavisi - doğru diyet yapıyoruz 11

  Duodenit tedavisi - doğru diyet yapıyoruz 41

  Duodenit tedavisi - doğru diyet yapıyoruz 65

  Duodenit tedavisi - doğru diyet yapıyoruz 65

  Duodenit tedavisi - doğru diyet yapıyoruz 97

  Duodenit tedavisi - doğru diyet yapıyoruz 23

  Duodenit tedavisi - doğru diyet yapıyoruz 97