Decembristsin eşlerinin şöhretini hatırlayın: kısa bir özet - Rus Kadınları Nekrasov NA 2019

Decembristsin eşlerinin şöhretini hatırlayın: kısa bir özet - Rus Kadınları Nekrasov NA 2019
09.05.2019

Decembristsin eşlerinin şöhretini hatırlayın: kısa bir özet - Rus Kadınları Nekrasov NA 35

Decembrists'in eşlerinin şöhretini hatırlayın: kısa bir özet - "Rus Kadınları" Nekrasov NA.

Rus kadın kısa özetiDecembrists'in eşlerinin sömürülmesine ilişkin şiir yazılmıştır.1872'de NA, Nekrasov. Bu kitapta daha yüksek başlıklar, rahat yaşam koşullarına reddedilme ve paylaşmak amacıyla sevdiklerinizle ve ailenizle iletişim gelmiş yurttaşımız kahramanlık onların sert kaderini kocaları-mahkum över. İşte kısa özet. "Rus kadınları", boş zamanlarda tam formatta okunması gereken bir eserdir. Bu arada, büyük yazarın yaratılışının ana anlarını hatırlayalım.

Kısa açıklama. "Rus Kadınları": Prenses Trubetskaya

1826 yılının karanlık bir kış gecesinde Prenses EkaterinaIvanovna Trubetskaya, ayrımcı kocasını uzak, soğuk bir Sibirya'ya kadar izlemek için babasının evinden ayrıldı. Babası onu gördü, eski sayı. Gözyaşları kızını belirleyici bir tutumdan uzak tutamadı. St. Petersburg'da, kocasının tutuklanmasından sonra çocukluğu ve gençliği geçtiğine rağmen, kent onun için utanç verici bir hal aldı.

Kocasıyla çıktığı tüm engeller yüzünden

Rus kadınlarının şiirine kısa bir özet

Prensesin yolu uzun. 20 gün içinde Tyumen'e gelir. Ve önümüzde çok zor anlar var. Trubetskaya, yolda Sibirya yerleşimlerindeki yoksulluk ve yoksulluğu görüyor. Güçlü bir donma, insanların evden çıkmasına izin vermiyor. Bütün bunlar, çocukluğundan beri yaptığı şeylerle büyük bir kontrast yaratıyor: konfor ve lüks. Ancak bu prensibi korkutmaz ve yakında Irkutsk'a gelir. Oradaki Vali, kendisini kocasıyla buluşma fikrinden vazgeçmeye çalışan kızının duygularını çeken ilk görüştür. Bununla birlikte, kadın evlilik görevine kutsal olan dünyada hiçbir şey olmadığını belirterek durmadan devam ediyor. Vali yalnızca bırakmasına izin verebilir. Prenses Trubetskoi'nin sevgili kocasını takip etmesinin kararlılığı, nerede olursa olsun, okuyuculara kısa bir özet iletiyor. "Rus Kadınları" şiiri, Nekrasov'un en önemli eserlerinden biridir. İçinde cesur ve özsüz kahramanların eşsiz görüntüleri yaratıyor. Biz çağdaş kadınları bugün taklit etmek istiyoruz.

Kısa açıklama. "Rus Kadınları": Prenses Volkonskaya

rusça kadın özeti

Maria Nikolaevna Volkonskaya Kiev'in yakınında doğdu. 1812 savaşının kahramanı olan babası General Raevsky kızı seviyor. Eski arkadaşlarının davet edildiği tüm toplarda, genç Masha sıçrama yapar. Güzel kadın birçok erkeğin kalbini büyüledi, ancak şimdilik evlilik düşünmüyordu. 18 yaşındayken babası kızına onun için iyi bir damat bulduğunu söyledi. General Sergei Volkonsky oldu, Anavatana yaptığı hizmetler için Çar tarafından nazikçe muamele edildi. Genç Masha, yaşlarındaki farktan utanmıştı. Ancak, babasının iradesine karşı koyamadı. Yakında düğün gerçekleşti. Gençler mutlu yaşadılar, ilk doğanlarını beklediler. Ancak çocuğu doğurmak için Meryem, kocası tutuklandıkça, babasının evinin duvarlarına girmişti. General Volkonsky'nin Sibirya'daki yoğun emek için gönderdiği karardan dolayı Çar'a karşı plan yapmakla suçlandığı gerçeğini fark etti.

Decembrist eşi Feat

Volkonskaya kocasının cezasını öğrenir öğrenmez,Onu takip etmeye ve kaderini paylaşmaya karar verir. Baba ve aile onu reddeder, çocuk uğruna kalmak isterler. Sonuçta, ilk doğan Maria ailesini terk etmeli. Geceyi oğlunun beşiğinde geçirdikten sonra, genç prenses sabahın uzaklarına gider. Evden ayrılmadan önce, kadın Moskova'daki kızkardeşi Zinaida'yı ziyaret ediyor. Herkes Volkonskaya'nın özverili eylemine hayranlık duyuyor. Bundan sonra, prenses onun yolu devam ediyor. Ve şimdi Sibirya ile seyahat ediyor. Nerchinsk'te, kocası Decembrist ile bir toplantıya giden Trubetskoy'u da ele geçirir. Mahkumların tutulduğu kışlalarda bir araya geliyorlar. Volkonskaya sevgilisini görmek için hemen madenlere gider. Orada onun önünde diz çöküyor, onun prangalarını öpüyor. Artık kimse onları ayıramaz. Burada kısaca özetlenen "Rus Kadınlar" adlı eser, ana karakterlerin sevgi ve sadakatiyle ilgili bir çalışmadır. Zamanla, şiir ilgisini kaybetmez. Zamanımızda bile, adalet ve merhamet uğruna yetenekli kadınlar olduğuna inanmak istiyorum.

Bu çalışma dünya klasikleri altın fonunda yer aldı. İşte kısa bir özet. "Rus kadın" Nekrasov NA hala dolu okumak için daha iyidir.

Decembristsin eşlerinin şöhretini hatırlayın: kısa bir özet - Rus Kadınları Nekrasov NA 2019

Decembristsin eşlerinin şöhretini hatırlayın: kısa bir özet - Rus Kadınları Nekrasov NA 2019

Related news

 • Google Asistanın Türkçe sürümü iPhone kullanıcılarına sunuldu
 • 51 İLMEKLE BAŞLAYAN BEBEK PATİK YAPIMI
 • Kadınlarda 30 Yaş Sonrası Görülen Değişimler
 • Bacaklarda niçin trofik ülserler var gibi görünüyor
 • Inşaatta kiriş metal

 • Decembristsin eşlerinin şöhretini hatırlayın: kısa bir özet - Rus Kadınları Nekrasov NA 27

  Decembristsin eşlerinin şöhretini hatırlayın: kısa bir özet - Rus Kadınları Nekrasov NA


  Decembristsin eşlerinin şöhretini hatırlayın: kısa bir özet - Rus Kadınları Nekrasov NA 54

  Decembristsin eşlerinin şöhretini hatırlayın: kısa bir özet - Rus Kadınları Nekrasov NA 45

  Decembristsin eşlerinin şöhretini hatırlayın: kısa bir özet - Rus Kadınları Nekrasov NA 72

  Decembristsin eşlerinin şöhretini hatırlayın: kısa bir özet - Rus Kadınları Nekrasov NA 33

  Decembristsin eşlerinin şöhretini hatırlayın: kısa bir özet - Rus Kadınları Nekrasov NA 5

  Decembristsin eşlerinin şöhretini hatırlayın: kısa bir özet - Rus Kadınları Nekrasov NA 34

  Decembristsin eşlerinin şöhretini hatırlayın: kısa bir özet - Rus Kadınları Nekrasov NA 87

  Decembristsin eşlerinin şöhretini hatırlayın: kısa bir özet - Rus Kadınları Nekrasov NA 14

  Decembristsin eşlerinin şöhretini hatırlayın: kısa bir özet - Rus Kadınları Nekrasov NA 11

  Decembristsin eşlerinin şöhretini hatırlayın: kısa bir özet - Rus Kadınları Nekrasov NA 2

  Decembristsin eşlerinin şöhretini hatırlayın: kısa bir özet - Rus Kadınları Nekrasov NA 79

  Decembristsin eşlerinin şöhretini hatırlayın: kısa bir özet - Rus Kadınları Nekrasov NA 68