Dalgalanma koruma cihazları SPD: uygulama, kablo şeması, çalışma prensibi 2019

Dalgalanma koruma cihazları SPD: uygulama, kablo şeması, çalışma prensibi 2019
26.08.2019

Dalgalanma koruma cihazları SPD: uygulama, kablo şeması, çalışma prensibi 58

Dalgalanma koruma cihazları SPD: uygulama, kablo şeması, çalışma prensibi

Bir fırtına sırasında, atımlıgirişim. Ayrıca, transformatörün bir dökümü ile gözlenebilir. Evdeki elektrikli ekipmanı özel cihazlar SPD kullanarak korumak. Çeşitli komple setlerin kanatlarına yerleştirilirler.

Değişiklikler arasındaki fark büyüklüktür.Çıkış voltajı, eşik frekansı ve iletkenlik parametreleri. Standart model bir blok ve kontaklardan oluşur. Dirençler farklı tiplerde kurulur. Cihazlardaki modülatör telsize bağlanır. Bu elementte iletkenler ve ayrıca bir üçlü vardır. SPD hakkında daha fazla bilgi edinmek için model işlem prensibi göz önünde bulundurulmalıdır.

Parafudrlar

Çalışma prensibi

Piyasa çeşitli koruma cihazları sunuyordürtü aşırı gerilimlerinden. Operasyonlarının prensibi, iletkenlikte bir değişikliğe dayanmaktadır. Bunun için, cihazın kontakları vardır. Eşik frekansının stabilizasyonu modülatörün pahasına gerçekleştirilir. Üçlü bir kondüktörün rolünü oynar. Çıkış kontaklarına voltaj uygulandığında, akım iletkenlik parametresi değişir. Bir genişletici ile cihazlar düşünürsek, onlar plaka üzerinde kontaklar var. Direnç çalışması nedeniyle elemanların konumu değiştirilmiştir.

Birinci dereceden cihazlar için bağlantı şeması

ParafudrlarBirinci derece RV serisinin kalkanları için uygundur. Bu durumda, modelleri bağlamak için bir alıcı-verici kullanılır. Ortalama çıkış voltajı 14 V olmalıdır. SPD'nin iletkenlik parametresi direnç tipine bağlıdır. Kural olarak, bir amplifikatör ile kullanılırlar. Kelepçeler kontakları bağlamak için kullanılır. Eşik iletkenlik parametresi ortalama 4.5 mikron üzerindedir.

SPD'yi bağlamadan önce toplamDevredeki direnç. İlk serideki cihazlar için belirtilen parametre 50 ohm'dur. Ayrıca, bu tipte değişiklikler CP tipi kalkanlar için uygundur. Birçok apartman binasında kurulmuştur. Kalkan ile bağlantı telsiz üzerinden yapılır. Devredeki toplam direnç 55 ohm'u geçmemelidir. PD serisi için cihaz, akımın yüksek iletkenliğinden dolayı uygun değildir.

dürtü voltajına karşı koruma için bu cihaz

İkinci dereceden değişikliklerin uygulanması

Parafudrlarİkinci derece, PP serisinin kanatlarına bağlanan cihazlardır. Bu durumda bağlantı iletkenler vasıtasıyla gerçekleştirilir. Genişleticilerdeki değişiklikleri dikkate alırsak, modülatörler bir bindirme ile kullanılır. Ekipmanı bağlamadan önce, dengeleyicideki çıkış voltajını kontrol edin. Bu parametre 13 V bölgesinde değişir. Genişletici, iki kontak tipte kullanılır.

PP20 serisinin kalkanlarını düşünürsek, o zamanyükleme izolatörü. SPD'yi bağlamak için bir ızgara triodu kullanılır. Çoğu zaman operasyonel bir amplifikatörde kullanılır. PP21 serisinin kalkanlarında ayrılmaz doğrultucuların bulunduğunu da belirtmek gerekir. Bu elemanlar mevcut dönüşüm için gereklidir.

Üçüncü derece koruma cihazları

ParafudrlarÜçüncü derece, bir transistör tipi diyot kullanan kalkanlar için uygundur. Ekipman bir damper ile elde edilir. Bağlantı için bağlantılar bir bakır plaka ile seçilir. Toplam direnç parametresi yaklaşık 40 ohm olmalıdır. PP19 serisinin kalkanlarını düşünürsek, tristör bir amplifikatör ile kullanılır. Bazı durumlarda, kapasitör rezistansları ile modifikasyonlar mevcuttur.

Belirtilen türdeki elemanların bağlantısı gerçekleşirbir adaptör ile ve onsuz. İlk varyantı düşünürsek, değişken tipte varisler alınır. Ortalama empedans 30 ohm'dur. İkinci varyantı ele alırsak, varislerin değişken bir tip kullanmasına izin verilir. Cihaz aşırı yük eşiği yaklaşık 3 A'dır. Modellerin manyetik tip filtreler kullandığına dikkat etmek de önemlidir.

dalgalanma koruma cihazı

PH-101M'nin tek kutuplu modifikasyonları

Tek kutuplu darbe koruma cihazlarıAşırı gerilim - nedir? Bu cihazlar, AC ağlarına uygun kontak bloklarıdır. Genellikle yüksek voltajlı röle kullanan trafolara bağlanırlar. Evlerde, cihazlar nadiren kullanılır. Modeller arasındaki fark da redresörde. Damper temelinde kullanılır. Ortalama empedans 22 ohm'dur.

Çıkış geriliminin de dikkate alınması önemlidir.yaklaşık 200 V'dir. Cihazın içinde bir modülatörün yanı sıra kontaklar kullanılır. Plakalar çoğunlukla yatay pozisyonda monte edilir. Bağlantı için alıcı-verici doğrusal tiptedir. Birçok değişiklik tetrodes ile donatılmıştır. Transdüserler normal çalışmalarında kullanılır. Çoğu zaman bir redresör ile üretilir.

İki kutuplu modifikasyon RN-105M bağlantı şeması

İki kutuplu nabız koruma cihazlarıAşırı voltaj pentotlar ile bağlanabilir. Toplam direnç 40 ohm olmalıdır. Cihazın kontaklarının doğrudan dinizöre bağlı olduğuna dikkat etmek de önemlidir. Birçok öğe bir karşılaştırıcı kullanır. Bu eleman, döner regülatörün kurulmasını sağlar.

SR serisinin kanatları için model uygundur. Bu durumda, iletkenlik SPD'nin modülatörüne bağlıdır. İntegral tip olarak kullanılıyorsa, yukarıdaki ortalama 2.2 μ'dır. Ayrıca, modellerde genellikle bir dubleks modülatör yüklüdür. Zincirdeki iletkenlik parametresi ortalama 3 μ üzerindedir.

ABB serisinin uygulanması

ParafudrlarABB genellikle konut binalarına monte edilir. PP tipi kalkanları düşünürsek, kondansatörlerin bağlantısı genişletici aracılığıyla gerçekleşir. Doğrudan modülatör bir dampere bağlanır. Birçok durumda, bir doğrultucu gerekli değildir. Kapak ile kapak ele alırsak, cihazın normal çalışması için bir üçlü kullanılır. Bu eleman sadece manyetik bir filtreyle çalışabilir. Devredeki iletkenlik parametresi yaklaşık 4 mikrondur. Toplam direnç 40 ohm.

dalgalanma koruma cihazlarının uygulanması

ZUBR D40 serisi cihazlar

D40 darbe koruma cihazlarıAşırı gerilim - nedir? Bu cihazlar, kontakların bulunduğu bloklardır. İşletim tipi bir alıcı-vericisi olan kalkanlar için uygundur. Cihaza modülatör bir karşılaştırıcı ile bağlanır. İletkenlik parametresi ortalama 5 mikron üzerindedir. Modülatörün bir elektrot olmadan bağlanmasına izin verilmesi de önemlidir. Bazı durumlarda, bir damper kullanılır. Bu eleman bir dengeleyici görevi görür.

Ekrandaki telsiz kontaklara bağlanır. PP20 serisinin kalkanlarını düşünürsek, bir adaptöre sahip olduklarını belirtmek önemlidir. Bu eleman genellikle bir regülatör ile kurulur. SPD'yi bağlamak için bir dalgalanma kondansatörü gereklidir. Bu eleman 6 mikronluk bir iletkenliğe sahip olmalıdır. Ortalama empedans 12 ohm'dur.

ZUBR D42 cihazının şeması

Darbeye karşı koruma kullanımıBu serinin aşırı gerilimleri çok sınırlıdır. Yüksek voltaj transformatörleri için uygundur. Modeldeki kontaklar plakalarla kullanılır. Damperler, cihazı yüksek voltajlı ekipmana bağlamak için kullanılır. Elektrot modifikasyonlarını düşünürsek, bağlantı bir üçlü ile yapılır. Ayrıca operasyonel damperler ile modifikasyonlar vardır. Faz tipi regülatörler var. PP serisinin kalkanları için bu model uygun değildir.

ZUBR D45 serisi modellerin uygulanması

Dalgalanma Koruma CihazıBu seri, yüksek iletkenlik ile karakterizedir. Bunun üzerindeki kontaklar plakalar üzerine kurulmuştur. Bu durumda varikap bir astar ile kullanılır. Modeldeki filtreler kablolu tiptedir. PC serisinin kalkanları için cihazlar uygundur. Modülatör bir transistör ile bağlanır. Toplam direnç yaklaşık 20 ohm olmalıdır. Çıkış voltajına dikkat etmek de önemlidir.

Bir damper kullanıyorsanız, belirtilen parametreortalama 12 V'dir. Ayrıca PC serisinin kalkanlarında sıklıkla dinistor kullanılmaktadır. Bu durumda, çıkış voltajı 15 V'u aşmaz. Ayrıca, belirtilen serilerin SPD'si, PP19 tipi kanatçıklara bağlanabilir. Bu durumda, damper çok kanallı bir tiptir. Dinistor filtresiz olarak kullanılır. Modülatör, bir transistör yoluyla ağa bağlanır. Çıkış iletkenlik parametresi yaklaşık 4 mikron olmalıdır. Toplam direnç yaklaşık 40 ohm.

dalgalanma koruma cihazları çalışma prensibi

TESSLA D32 serisinin cihazları

Bu serinin cihazları geçişli olarak üretilmiştir.modülatörler. Onlara kişiler mobil tip uygulanır. PP20 serisinin cihazları için bu cihaz sıklıkla kullanılır. Modülatör bir genişletici ile bağlanır. Çoğu zaman bir dönüştürücü ile kullanılır. Sıklıkla artan sıkıntıları çözmek için bir tetrode kurulmuştur.

PP10 serisinin kalkanlarını düşünürsek, onlardabir kenotron var. Belirtilen eleman iki veya üç çıkışa ayarlanmıştır. İlk varyantta, cihazın modülatörü bir damper ile bağlanır. Çıkış iletkenliğinin parametresi 3.3'tür. Devredeki toplam direnç 30 ohm'dur. İkinci seçeneği düşünürsek, SPD bir dynistor gerektirecektir.

TESSLA D35 cihazının şeması

Bu kompakt ve yüksek voltaj koruma cihazıdürtü aşırı gerilimlerinden. Şema bağlantısı modifikasyonu bir damper kullanımını gerektirir. PP19 tipi kalkanları düşünürsek, o zaman elektrot tipi uygulanır. Dinistor bir bindirme ile kullanılır. Filtreler bir döngü veya ağ türüne kurulabilir. SPD modülatörü bir genişletici ile bağlanır.

Ayrıca cihaz, PP20 serisinin kalkanları için uygundur. İçindeki karşılaştırıcılar değişken tiptedir. Modülatör daha sonra bir zener diyotuna bağlanır. Çıkış iletkenlik parametresi ortalama 3,5 μm'dir. Toplam direnç yaklaşık 45 ohm.

dürtü voltajına karşı koruma sağlayan cihaz

TESSLA D40 serisinin modellerinin uygulanması

Dalgalanma Koruma CihazıBelirtilen serilerin (SPD) bir rezistör takılı transformatörleri için uygundur. Modülatör, bir damper vasıtasıyla ekipmana bağlanır. Çoğu zaman, filtreler bir geçiş tipindedir. Çıkış iletkenliği ortalama 3 mikrondur. Toplam direncin parametresi 55 ohm'u geçmez. Bu serinin cihazlarındaki transistörler plakasız olarak kullanılır. Toplamda modelin üç çift kişisi vardır. Çıkış konektörü yapının altında bulunur. PP serisi için model uygun değildir.

VC-115 serisinin cihazları

Dalgalanma Koruma CihazıBelirtilen serilerin (SPD) bir bindirme olmadan bağlanması. PP20 tipi kalkanlar için model uygundur. Modülatör bir damper veya bir dynistor ile bağlanabilir. İlk seçenek bir doğrultucu gerektirir. Filtre geçiş tipindedir. Eşik frekansını arttırmak için bir redresöre ihtiyacınız var. Bir genişletici ile bir devre ele alırsak, çıkış frekansını sadece kondansatörler nedeniyle normalleştirmek mümkündür. Ortalama çıkış iletkenlik parametresi 4 μ'dır. Devredeki toplam direnç 40 ohm'dur.

dalgalanma koruma cihazı

Cihaz serisinin şeması VC-122

Darbe dalgalanmalarına karşı koruma sağlayan cihaz veBu serinin enterferansı, düşürücü transformatörler için uygundur. Ayrıca, model PC serilerinin kalkanlarında aktif olarak kullanılmaktadır. Her şeyden önce, modelin yüksek voltaj modülatörü kullandığını belirtmek önemlidir. Çıkış iletkenlik parametresi 2 μm'dir. RS19 kalkanları için model uygundur. Bu durumda modülatör bir bindirme yoluyla bağlanır.

Filtreler yalnızca bir tarafından kullanılmasına izin veriliryazın. PC20 serisinin kalkanlarını düşünürsek, bir damper var. Bağlantı için genişletici manyetik tiptedir. 200 V'luk redüktörlerin uygulanmasının mümkün olmadığı da unutulmamalıdır.

Dalgalanma koruma cihazları SPD: uygulama, kablo şeması, çalışma prensibi 2019

Dalgalanma koruma cihazları SPD: uygulama, kablo şeması, çalışma prensibi 2019

Related news

 • Bal sabunu faydaları
 • Kına Çerezi Nasıl Olmalı
 • Trump: Apple fiyatları artabilir
 • Biyolojide evrim nedir İtici kuvvetler, kanunlar, örnekler
 • Haşhaşlı Limonlu Muffin

 • Dalgalanma koruma cihazları SPD: uygulama, kablo şeması, çalışma prensibi 44

  Dalgalanma koruma cihazları SPD: uygulama, kablo şeması, çalışma prensibi


  Dalgalanma koruma cihazları SPD: uygulama, kablo şeması, çalışma prensibi 11

  Dalgalanma koruma cihazları SPD: uygulama, kablo şeması, çalışma prensibi 16

  Dalgalanma koruma cihazları SPD: uygulama, kablo şeması, çalışma prensibi 13

  Dalgalanma koruma cihazları SPD: uygulama, kablo şeması, çalışma prensibi 15

  Dalgalanma koruma cihazları SPD: uygulama, kablo şeması, çalışma prensibi 4

  Dalgalanma koruma cihazları SPD: uygulama, kablo şeması, çalışma prensibi 55

  Dalgalanma koruma cihazları SPD: uygulama, kablo şeması, çalışma prensibi 20

  Dalgalanma koruma cihazları SPD: uygulama, kablo şeması, çalışma prensibi 92

  Dalgalanma koruma cihazları SPD: uygulama, kablo şeması, çalışma prensibi 40

  Dalgalanma koruma cihazları SPD: uygulama, kablo şeması, çalışma prensibi 85

  Dalgalanma koruma cihazları SPD: uygulama, kablo şeması, çalışma prensibi 98

  Dalgalanma koruma cihazları SPD: uygulama, kablo şeması, çalışma prensibi 94

  Dalgalanma koruma cihazları SPD: uygulama, kablo şeması, çalışma prensibi 6

  Dalgalanma koruma cihazları SPD: uygulama, kablo şeması, çalışma prensibi 40

  Dalgalanma koruma cihazları SPD: uygulama, kablo şeması, çalışma prensibi 6