Daha önce Hiç Duymadığınız ELma Suyunun Faydaları 2019

Daha önce Hiç Duymadığınız ELma Suyunun Faydaları 2019

Daha önce Hiç Duymadığınız ELma Suyunun Faydaları 54 05.02.2019, 06:23

Daha önce Hiç Duymadığınız ELma Suyunun Faydaları

pratik tarifler
Daha önce hiç duymadığınız elma suyunun faydaları. Vitamin deposu olan elmanın suyu da bir çok şeye iyi geliyor. Günde 1 elma dahi günlük vitamin ve mineral ihtiyacının büyük bir kısmını karşılamaya yeterlidir.
Kırmızı ve yeşil renklerde çok besleyici bir meyve olan elmada A, C, E ve B grubu vitaminlerin yanı sıra kalsiyum, potasyum, magnezyum, fosfor ve sodyum gibi mineraller ve çeşitli organik asitler bulunur. Günde bir tane bile yemek vücudun bir çok ihtiyacını karşılamaya yetiyor.
Daha önce hiç duymadığınız elma suyunun faydaları
Sindirim sistemine çok yararlıdır. Bağırsak faaliyetlerini düzenler, hazmı kolaylaştırır ve kabızlığı önler. Böbrekleri temizler ve böbrek taşlarını düşürmeye yardımcı olur. Kolesterolü, tansiyonu ve kan şekerini düşürür. Kalp hastalıkları ve damar sertliğine karşı koruyucudur. Vücuda kuvvet verir, yorgunluğu giderir. Hastalıklara karşı direnci arttırır. Romatizma, gut ve Seker hastalığına karşı yararlıdır. Nefes darlığına iyi gelir. Elmanın kokusu sinirleri rahatlatır ve gevşetir. Besleyici değerinin yanında mide bulantısına da iyi geldiği için özellikle hamilelere tavsiye edilir. Cildin taze ve güzel kalmasını sağlar. Elma + kereviz/maydanoz yorgunluğa iyi gelir, Elma+kızılcık suyu veya elma+ananas+üzüm suyu gribe iyi gelir, Elma+armut suyu kabızlığa iyi gelir.
ELMA NASIL KULLANILIR?
Elma çiğ olarak yenebileceği gibi kompostosu, sirkesi, pekmezi ve çayı yapılabilir, ayrıca suyu da kullanılır. Elmayı kabukları ile yemek hem daha besleyici hem de sindirim sistemi açısından daha yararlıdır. Elma ve elma suyu cilt bakımı için çok yararlıdır. Taze elma suyu yüze ve boyna sürülürse kırışıklıkların oluşması geciktirir. Bir miktar elma sirkesi suya karıştırılıp cilt bakımı ve temizliği, saçlara yumuşaklık ve parlaklık kazandırmak için kullanılabilir.
Daha önce Hiç Duymadığınız ELma Suyunun Faydaları 2019

Daha önce Hiç Duymadığınız ELma Suyunun Faydaları 2019

Related news

 • Hastane Çocuk Bakımı: Sık Sorulan Sorulara Yanıtlar
 • Çeyizlik Tığ İşi Yelek Örneği Yapımı Videolu
 • Çok İzlenen Videolar

 • Daha önce Hiç Duymadığınız ELma Suyunun Faydaları 48

  Daha önce Hiç Duymadığınız ELma Suyunun Faydaları


  Daha önce Hiç Duymadığınız ELma Suyunun Faydaları 82

  Daha önce Hiç Duymadığınız ELma Suyunun Faydaları 47

  Daha önce Hiç Duymadığınız ELma Suyunun Faydaları 9

  Daha önce Hiç Duymadığınız ELma Suyunun Faydaları 10

  Daha önce Hiç Duymadığınız ELma Suyunun Faydaları 96

  Daha önce Hiç Duymadığınız ELma Suyunun Faydaları 68